Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2019, 20:00

autor: Ender

Dino Crisis i Darkstalkers. Capcom rejestruje znaki towarowe

Capcom zarejestrował w Japonii znaki towarowe związane z markami Dino Crisis oraz Darkstalkers. Chociaż fakt ten może być zaledwie formalnością ze strony spółki, to fani jej produkcji liczą, że zapowiada to nadejście remake'ów lub kompletnie nowych odsłon obu serii.

Dzięki sukcesom wydanych w ostatnich latach gier, takich jak Monster Hunter: World, Devil May Cry 5 oraz Resident Evil VII: Biohazard i Resident Evil 2, Capcom przeżywa obecnie mały renesans. Japońska spółka odzyskała także zaufanie graczy, które w przeciągu poprzednich lat zostało mocno nadwątlone. Jest ono w tej chwili na tyle duże, że fani marek firmy nie boją się już o ich przyszłość, ale z niecierpliwością oczekują na nowe zapowiedzi japońskiego producenta. Od dłuższego czasu miłośnicy survival horroru Dino Crisis oraz bijatyki Darkstalkers są grupami najgłośniej domagającymi się powrotu do życia tych uśpionych serii. Nadzieję, że tak się stanie, dało im właśnie jedno z kont na Twitterze (co zauważył serwis BloodyDisgusting), publikujące niedawno zarejestrowane znaki towarowe w Japonii. Według niego, pod koniec listopada i na początku grudnia Capcom ponownie zarezerwował do swojego użytku tytuły takie jak Breath of Fire, Rockman (na Zachodzie Megaman), a także Dino Crisis, Vampire (oryginalny japoński tytuł Darkstalkers) i wiele innych.

Dobrze wykonany remake Dino Crisis może mieć duży potencjał na współczesnych platformach sprzętowych. - Dino Crisis i Darkstalkers. Capcom rejestruje znaki towarowe  - wiadomość - 2019-12-19
Dobrze wykonany remake Dino Crisis może mieć duży potencjał na współczesnych platformach sprzętowych.

Oczywiście musimy pamiętać, że firmy z branży bez przerwy rejestrują różnego rodzaju znaki towarowe, nawet te, których od dawna nie używają, by uniknąć ich wygaśnięcia lub kompletnej utraty. Sytuacja, z którą mamy do czynienia w tym przypadku, może więc być zwykłą formalnością ze strony producenta. Niewykluczone jednak, że firma może mieć w planach odświeżenie którejś z wymienionych w tweetach serii. Przypomnijmy, że finałowa odsłona Dino Crisis ukazała się na Xboksie w 2003 roku. Jeszcze starsze jest Darkstalkers. Ostatnia i zarazem trzecia część cyklu zadebiutowała bowiem w 1998 roku na PlayStation. Tytuły z serii były jednak wielokrotnie wznawiane i remasterowane, ostatni raz trafiły do sprzedaży w 2013 roku.

  1. Capcom – strona oficjalna