Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2019, 19:54

autor: Entelarmer

Call of Duty: Modern Warfare z ponad miliardem dolarów przychodu. Jest nowa aktualizacja 1.12

Firma Activision pochwaliła się rekordowymi wynikami Call of Duty: Modern Warfare. Gra wygenerowała już ponad miliard dolarów przychodu, a w trybie sieciowym cieszy się większą popularnością niż wszystkie odsłony cyklu z obecnej generacji.

Sukces nowego Call of Duty? Kto by się tego spodziewał! - Call of Duty: Modern Warfare z ponad miliardem dolarów przychodu. Jest nowa aktualizacja 1.12 - wiadomość - 2019-12-18
Sukces nowego Call of Duty? Kto by się tego spodziewał!

O popularności serii Call of Duty nikogo nie trzeba przekonywać – dość rzucić okiem na dowolną listę bestsellerów. Jednak nie przeszkadza to wydawcy w chwaleniu się wynikami swojej sztandarowej serii. Firma Activision Blizzard ogłosiła, że do końca listopada Call of Duty: Modern Warfare wygenerowało miliard dolarów przychodu. Tym samym jest to najlepiej sprzedająca się gra typu premium 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, jest to też najpopularniejsza odsłona cyklu w trybie wieloosobowym w ramach obecnej generacji, przebijając Black Ops IIII oraz WWII. Jak podaje oficjalny komunikat prasowy, gracze spędzili już 500 milionów godzin na zabawie w sieci w ramach 300 milionów meczów. Również pod względem godzin w grze na osobę oraz średniej liczby użytkowników dziennie Modern Warfare pobiło rekordy marki dla ósmej generacji konsol, aczkolwiek wydawca nie podał konkretnych danych.

Firma ma więc powody do świętowania, zwłaszcza że nie zapowiada się, by zainteresowanie grą szybko spadło. Dziś Call of Duty: Modern Warfare otrzymało aktualizację 1.12 w ramach pierwszego sezonu, wprowadzającą nową zawartość. Uwzględnia to tryb Cranked, czyli alternatywną wersję Deathmatchu Drużynowego, w którym po zabiciu wroga mamy pół minuty na wyeliminowanie kolejnego albo nasza postać eksploduje. Fanów cyklu ucieszy też powrót dwóch plansz z oryginalnego Modern Warfare: Vacant oraz Shipment. Tę drugą sprawdzimy także w trybie Gunfight, aczkolwiek w nieco mniejszej wersji. Prócz tego aktualizacja dodała nowe misje Spec Ops oraz świąteczne akcenty na mapie Docks.