Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 11:34

Wielka aktualizacja CoD: Modern Warfare, startuje pierwszy sezon

Modern Warfare otrzyma dziś aktualizację z największą darmową porcją zawartości w historii serii Call of Duty, zawierającą nowe mapy, tryby rozgrywki oraz bronie. Pojawi się również płatna przepustka Battle Pass.

Do Modern Warfare nadciąga największa darmowa aktualizacja oraz sporo opcjonalnych, płatnych dodatków kosmetycznych. - Wielka aktualizacja CoD: Modern Warfare, startuje pierwszy sezon - wiadomość - 2019-12-03
Do Modern Warfare nadciąga największa darmowa aktualizacja oraz sporo opcjonalnych, płatnych dodatków kosmetycznych.

Jedną z najbardziej istotnych zmian w nowym Call of Duty: Modern Warfare jest całkowita rezygnacja z płatnych lootboksów. Wydawca postawił tym razem na sezony, w których kluczowa zawartość, taka jak nowe mapy, będzie dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników, a płatną opcją będzie przepustka Battle Pass, zawierająca głównie elementy kosmetyczne. Dziś o godzinie 19:00 wystartuje pierwszy sezon Modern Warfare, jednocześnie na wszystkich platformach, wraz z największą do tej pory aktualizacją zawartości. Warto jednak podkreślić, że wszystkich atrakcji, jakie przygotowano w tym sezonie, nie zobaczymy od razu. Niektóre z nich pojawią się w późniejszym terminie. A czego możemy się spodziewać?

Darmowa zawartość to przede wszystkim sześć nowych map w rozgrywkach wieloosobowych, cztery misje w kooperacji, trzy tryby multiplayer oraz dwie bronie i dwie skórki operatorów. Za darmo odblokujemy nagrody do 23. poziomu (Tier), a osiągnięcie każdego z nich będzie wymagać około godziny grania. Jeśli ktoś ma ochotę na więcej, będzie musiał zaopatrzyć się w płatną przepustkę Battle Pass, która pozwoli kontynuować zabawę do setnego poziomu, oferując w zamian sporą ilość elementów kosmetycznych, jak skórki operatorów, malowania broni, zegarki, naklejki czy zawieszki.

Wielka aktualizacja CoD: Modern Warfare, startuje pierwszy sezon - ilustracja #2

Nowością w serii będzie odblokowywanie również poprzez granie punktów COD (jako nagrody w Battle Passie), mogących posłużyć później do zakupu Battle Passa w następnym sezonie – czyli mamy tutaj dokładnie ten sam system, co w grze Fortnite. Specjalna, droższa wersja przepustki odblokuje od razu nagrody do 20. poziomu. Każdą z nich będzie można również kupić od razu - osobno za 150 punktów COD lub razem za 150 000 punktów. Wszystkie przedmioty do setnego poziomu zostały już pokazane przez youtubera eColiEspresso na poniższym filmie:

Nie znamy jeszcze polskich cen płatnych elementów w tym sezonie, ale w Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej przepustka będzie kosztować 10 dolarów, czyli około 40 złotych. A co wy sądzicie o nowym systemie monetyzacji w Call of Duty?