Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 12:18

Rocznica PlayStation - 25 lat pierwszej konsoli Sony

Marka PlayStation obchodzi dziś swoje 25. urodziny - 3 grudnia 1994 roku na rynku pojawiła się pierwsza konsola Sony. Prezes Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - napisał z tej okazji specjalną notkę do fanów, w której wspomina dawne czasy i dziękuje za wsparcie. Co ciekawe, w komunikacie pojawił się także polski wątek.

PlayStation ma już 25 lat. - Rocznica PlayStation - 25 lat pierwszej konsoli Sony - wiadomość - 2019-12-03
PlayStation ma już 25 lat.

Marka PlayStation obchodzi dziś swoje 25. urodziny. Z okazji tej rocznicy Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, napisał specjalną notkę do fanów, która została opublikowana na oficjalnym blogu. Wiadomość opowiada o początkach pierwszej konsoli Sony, która trafiła na rynek dokładnie 3 grudnia 1994 roku.

3 grudnia 1994 roku - w tym tygodniu upływa 25 lat - pierwsze PlayStation zadebiutowało w Japonii. Zaczynając skromnie w ramach Sony, Ken Kutaragi i jego zespół przedstawili wizję wniesienia gier wideo na nowy poziom, jako formy rozrywki, którą każdy mógł się cieszyć, a także stworzenia platformy dla twórców gier, na której będzie można wyrazić swoją kreatywność. Pierwszego dnia PlayStation sprzedało się w Japonii w liczbie 100 000 sztuk, by następnie stać się pierwszą w historii domową konsolą, która przekroczyła liczbę 100 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Trafiliśmy w gusta graczy, ponieważ PlayStation oferowało doświadczenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że jest możliwe dzięki domowej konsoli. Od samego początku otwieraliśmy się na deweloperów, dostarczając im narzędzia i technologie do tworzenia pięknych, ekspansywnych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście pozwoliło osiągnąć różnorodność gier, z których znane jest PlayStation. To prawdziwa wizytówka naszej marki na wielu generacjach platform sprzętowych.

W ciągu ostatnich 25 lat PlayStation stało w czołówce branży i jestem zaszczycony, że od samego początku jestem częścią tego zespołu. Pamiętam, że kiedy pomagałem zakładać placówkę firmy w Europie, musiałem zacząć od zera z wieloma rzeczami, od zatrudniania pracowników do zamawiania mebli. W tamtych czasach koncentrowaliśmy się na obsłudze lokalnych rynków, aby mieć pewność, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation, tak samo jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Dzięki wsparciu pełnych pasji fanów na całym świecie nasz biznes znacznie się rozrósł, a skupienie się na społeczności jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Patrzenie na fanów, którzy dorastali bawiąc się na PlayStation i przekazali swoją miłość do gier dzieciom, które teraz grają na PS4, uczy mnie pokory.

W imieniu nas wszystkich w PlayStation - dziękujemy za to, że wybraliście się z nami w tę podróż. Nie możemy się doczekać, aby wraz z Wami świętować to, co będzie dalej!

Na blogu znalazła się też informacja, która sugeruje, by w nadchodzących dniach uważnie obserwować omawiany blog oraz konta firmy w social media, w związku z obchodami rocznicy. Być może Japończycy planują jakieś konkursy lub atrakcyjne promocje? Pozostaje nam tylko czekać na kolejne doniesienia. A Wy jak wspominacie pierwsze PlayStation?

  1. PlayStation - strona oficjalna