Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Dino Crisis 3 (XBOX)

Dino Crisis 3 XBOX

„Dino Crisis 3” to kolejna produkcja z popularnej serii przygodowych gier od Capcom. Jej głównym atutem jest połączenie dwóch elementów - stylu survival horror rodem z serii „Resident Evil” oraz potężnych, przerażających dinozaurów.

Akcji | TPP | survival horror | dinozaury | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Dino Crisis 3 (XBOX)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

16września2003

„Dino Crisis 3” to kolejna produkcja z popularnej serii przygodowych gier od Capcom. Jej głównym atutem jest połączenie dwóch elementów - stylu survival horror rodem z serii „Resident Evil” oraz potężnych, przerażających dinozaurów.

Historia przedstawiona w grze rozpoczyna się w momencie, gdy w przestrzeni kosmicznej zostaje odkryty gigantyczny statek kosmiczny. Jak się niedługo okazuje jest to okręt „Ozymandius”, który zaginął blisko 300 lat temu. Wszystkie znaki wskazują na to, że cokolwiek nim steruje nie ma dobrych zamiarów. Otóż zmierza on prosto w kierunku planety Ziemia.

W „Dino Crisis 3” gracz może pokierować losami Patricka lub Sony. Para ta to członkowie specjalnej międzygalaktycznej jednostki wojskowej zwanej SOAR (Special Operations And Reconnaissance). Zostają oni wysłani przez władze, aby sprawdzić czy przypadkiem na statku nikt nie pozostał przy życiu.

Kiedy oddział wkracza do jego wnętrza i zaczyna poznawać, co się w nim kryje szybko okazuje się, że nie jest on opuszczony. Wkrótce mają miejsce przerażające sceny rodem z horrorów. Statek, bowiem zamieszkały wygłodniałe dinozaury. Trzeba znaleźć odpowiedz na trzy główne pytania: Gdzie przez ostatnie 300 lat znajdował się statek? Skąd się tam wzięły dinozaury? Dlaczego zmierza on w kierunku Ziemi?

O tym gracz przekona się w trakcie zabawy w „Dino Crisis 3”. Bez względu na to jak beznadziejna nie byłaby sytuacja trzeba rozwiązać zagadkę „Ozymandiusa”. W tym celu trzeba pokonać wiele różnorodnych przeszkód i nie dać się zabić prehistorycznym bestiom. Warto dodać, że dokładne poznanie wnętrza statku wcale nie będzie proste, bowiem z czasem jego wygląd ulega dynamicznym zmianom.

Twórcy gry przygotowali wiele futurystycznych broni, które ułatwią nam wykonanie zadania. Dodatkowo z pomocą przychodzą nam specjalne roboty zwane WASP, które mogą nam towarzyszyć i niezależnie od nas walczyć z przeciwnikami. Dinozaury, bowiem zostały wyposażone w zaawansowany system sztucznej inteligenci. Oczywiście trzeba jeszcze przygotować się na wiele nagłych zwrotów akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dino Crisis 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dino Crisis i Darkstalkers. Capcom rejestruje znaki towarowe
Dino Crisis i Darkstalkers. Capcom rejestruje znaki towarowe

wiadomość18 grudnia 2019

Capcom zarejestrował w Japonii znaki towarowe związane z markami Dino Crisis oraz Darkstalkers. Chociaż fakt ten może być zaledwie formalnością ze strony spółki, to fani jej produkcji liczą, że zapowiada to nadejście remake'ów lub kompletnie nowych odsłon obu serii.

Wieści ze świata (Overwatch, Call of Duty WW2, Dino Crisis, MX vs ATV All Out) 08/01/2018
Wieści ze świata (Overwatch, Call of Duty WW2, Dino Crisis, MX vs ATV All Out) 08/01/2018

wiadomość8 stycznia 2018

Dziś piszemy o fanowskiej mapie do strzelanki Overwatch, pierwszym screenie z DLC The Resistance do Call of Duty: WWII, ewentualnym powrocie serii Dino Crisis oraz dacie premiery gry MX vs ATV All Out. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Drugą tajemniczą produkcją firmy Capcom jest...

wiadomość25 maja 2009

Nie sprawdziły się nasze zeszłotygodniowe wróżby. Devil May Cry 5 nie będzie niestety drugą sekretną produkcją korporacji Capcom, którą Japończycy zamierzają ujawnić w trakcie nadciągających targów E3 (2-4 czerwca). Nowe światło na tę zagwozdkę rzucają niezbyt dokładne informacje zamieszczone na łamach oficjalnego, firmowego Twittera Capcom.