Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2020, 15:10

autor: Froozyy

Film animowany Wiedźmin? Nowe doniesienia o The Witcher: Nightmare of the Wolf Netflixa

Nowy wpis w serwisie WGA wskazuje na to, że obecnie trwają prace nad animowanym filmem o wiedźminie. Za jego scenariusz podobno jest odpowiedzialny Beau DeMayo, czyli reżyser trzeciego odcinka pierwszego sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa.

Najprawdopodobniej powstaje serial animowany o Geralcie. - Film animowany Wiedźmin? Nowe doniesienia o The Witcher: Nightmare of the Wolf Netflixa - wiadomość - 2020-01-22
Najprawdopodobniej powstaje serial animowany o Geralcie.

Na stronie amerykańskiego związku zawodowego scenarzystów (WGA) pojawił się wpis świadczący o tym, że właśnie powstaje animowany film The Witcher: Nightmare of the Wolf (podajemy za portalem Redanian Intelligence), o którym pierwsze plotki pojawiły się już jakiś czas temu. Zawarte tam informacje wskazują, że scenariusz jest tworzony przez Beau DeMayo, który pracował przy trzecim odcinku pierwszego sezonu netfliksowego Wiedźmina (tym ze strzygą).

Redanian Intelligence spekuluje również o jednej z aktorek głosowych, którą mielibyśmy usłyszeć w produkcji. Mowa konkretnie o Harriet Kershaw, której CV zostało zaktualizowane o Wiedźmina na rok 2020. Według danych wcieli się ona w „różne role”, co sugerowałoby właśnie pracę nad dubbingiem. Na temat produkcji The Witcher: Nightmare of the Wolf obecnie nie wiadomo nic więcej. Można się spodziewać, że w głównej roli zobaczymy Geralta, a głosu użyczy mu Henry Cavill, aczkolwiek należy mieć cały czas na uwadze, że jeszcze nic nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Na koniec warto przypomnieć, że produkcja drugiego sezonu aktorskiego serialu Netfliksa Wiedźmin wystartowała już na początku stycznia tego roku. Tomasz Bagiński wypowiadał się niedawno o błędach popełnionych przez twórców podczas kręcenia pierwszego sezonu. Te jednak nie przeszkodziły tytułowi w staniu się jednym z największych hitów Netfliksa. Dodatkowo premiera serialowego Wiedźmina wywołała falę zainteresowania dziełami Andrzeja Sapkowskiego w USA, a także grami studia CD Projekt RED.