Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 stycznia 2020, 15:55

Wystartowała produkcja 2. sezonu Wiedźmina

Lauren S. Hissrich poinformowała na Twitterze o starcie produkcji drugiego sezonu serialowego Wiedźmina. Ponadto platforma Netflix opublikowała oficjalną chronologię wydarzeń zaprezentowanych w pierwszym sezonie.

Dobra wiadomość dla wszystkich wyczekujących drugiego sezonu Wiedźmina od platformy Netflix. Jak poinformowała na Twitterze showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, jego produkcja oficjalnie wystartowała. W nadchodzących miesiącach powinniśmy się zatem spodziewać świeżych informacji na jego temat.

Przypominamy, że drugi sezon Wiedźmina został zamówiony jeszcze przed premierą pierwszego. Niedawno kilka słów na jego temat powiedzieli zarówno producent wykonawczy tytułu, Tomasz Bagiński, jak i sama Hissrich. Showrunnerka wzięła również ostatnio udział w sesji AMA na Raddicie. Jej podsumowanie znajdziecie w tej wiadomości.

Drugi sezon Wiedźmina nadchodzi. - Wystartowała produkcja 2. sezonu Wiedźmina - wiadomość - 2020-01-08
Drugi sezon Wiedźmina nadchodzi.

Do premiery kolejnej odsłony serialowego Wiedźmina zostało jednak jeszcze trochę czasu. Zatem skupmy się jeszcze na chwilę na pierwszym sezonie produkcji, który choć ostatecznie przypadł do gustu wielu widzom z całego świata i większości krytyków, to nie jest pozbawiony wad. Nie wszystkim podpasował chociażby sposób opowiadania historii w poszczególnych odcinkach. Decyzja twórców o rozbiciu historii na trzy linie czasowe i nie informowaniu o tym widzów wprost doprowadziła do tego, że dla niektórych narracja w serialu była zbyt chaotyczna i niezrozumiała. Aby rozjaśnić nieco sytuację Netflix opublikował oficjalną chronologię wydarzeń, które mogliśmy obejrzeć w pierwszym sezonie produkcji na podstawie opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego. Całość trafiła na twitterowe konto NX, czyli oddziału popularnej platformy streamingowej, która skupia się na rozrywce dla „geeków”.

Wcześniej próbę uporządkowania wydarzeń zaprezentowanych w pierwszym sezonie Wiedźmina podjęli fani. Swoją chronologię umieścili chociażby w serwisie Reddit. Nie różni się ona jakoś dramatycznie od tej przygotowanej przez Netflixa. Widzowie pomylili się jedynie w umiejscowieniu w czasie zabójstwa królowej Kalis z Lyrii, którą próbowała ocalić Yennefer. Wydarzenie to nie działo się równolegle z bankietem w Cintrze, lecz sporo wcześniej.

  1. Wiedźmin na platformie Netflix
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?