Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 13:25

autor: Bebop

Tencent planuje przejąć twórców Conan Exiles

Chiński Tencent chce wykupić wszystkie akcje norweskiego producenta - firmy Funcom. Twórcy takich gier, jak Conan Exiles oraz Anarchy Online, nie mają nic przeciwko. Teraz wszystko zależy od pozostałych akcjonariuszy.

Wkrótce Tencent może stać się jedynym właścicielem firmy Funcom. - Tencent planuje przejąć twórców Conan Exiles - wiadomość - 2020-01-22
Wkrótce Tencent może stać się jedynym właścicielem firmy Funcom.

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że firma Tencent przejmie 29% udziałów twórców gry Conan Exiles, czyli norweskiego Funcomu. Chiński gigant postanowił zrobić kolejny krok i ogłosił dziś chęć wykupienia także pozostałych akcji. Tym samym stałby się jedynym właścicielem dewelopera, który na rynku istnieje od 27 lat. Przejęcie Funcomu byłoby kolejnym etapem ekspansji Tencentu, który posiada udziały w takich firmach, jak Riot Games, Epic Games, Ubisoft, Supercell, Paradox Interactive, Frontier Developments oraz Miniclip.

Chińczycy planują wydać na realizację celu aż 148 milionów dolarów. Pojedyncze akcje wycenili na 17 koron norweskich, czyli na kwotę wyższą o ok. 27% względem ich wartości podawanej 21 stycznia. Oferta wejdzie w życie 5 lutego lub w okolicach tej daty. Od tego momentu akcjonariusze będą mieli pięć tygodni na podjęcie decyzji, ale do pozytywnego odzewu nakłania ich zarząd producenta dewelopera.

Do tej pory mieliśmy świetną relację z Tencent, jako naszym głównym akcjonariuszem i jesteśmy podekscytowani tą szansą. Będziemy kontynuować tworzenie świetnych gier dla ludzi z całego świata i wierzymy, że wsparcie Tencent wniesie Funcom na nowy poziom - stwierdził CEO producenta Rui Casais.

Norweska firma jest bardzo zadowolona z propozycji, szczególnie że może liczyć na dużą pomoc ze strony giganta. Co więcej, Tencent nie planuje dokonywać żadnych zmian strukturowych, nie będzie także wpływać na skład zarządu ani role pracowników. Wspomoże za to dewelopera w jego projektach, czyli wspomnianym wcześniej Conan Exiles, Secret World Legends, Age of Conan i Anarchy Online. Funcom posiada również prawa do tworzenia gier z uniwersum Diuny, czyli kultowych powieści science fiction autorstwa Franka Herberta. W tym momencie studio pracuje nad wieloosobowym tytułem z gatunku survival, którego akcja będzie osadzona na niegościnnej planecie Arrakis.

  1. Funcom - oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja gry Conan Exiles – nie tylko falujące fallusy
  3. Conan Exiles - poradnik do gry