Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 18:43

autor: "Vergil"

Konami rozważa stworzenie nowego Silent Hilla

Firma Konami, która sprawuje pieczę nad marką Silent Hill, postanowiła odnieść się do niedawnych plotek na temat kolejnych odsłon cyklu. Wydawca zapewnia, że nie zapomniał o jednej ze swoich najważniejszych serii i rozważa stworzenie jej kontynuacji.

W związku z niedawnymi pogłoskami, zgodnie z którymi firma Konami ma obecnie pracować nad dwiema niezapowiedzianymi jeszcze produkcjami spod szyldu Silent Hill, redakcja serwisu PCGamesN postanowiła zasięgnąć wiedzy u źródła i poprosić o komentarz samego wydawcę. Choć otrzymana przez nią odpowiedź jest dosyć mglista, daje pewną nadzieję na to, że w istocie coś jest na rzeczy. Jak można wyczytać w oświadczeniu przesłanym przez japońską firmę:

W tej chwili nie możemy niczym się podzielić, aczkolwiek słuchamy opinii graczy i rozważamy sposoby na dostarczenie następnej produkcji.

Jak widać, Konami nie jest głuche na zawodzenia fanów. A ci od lat domagają się możliwości powrotu do przerażającego miasteczka, które po raz ostatni doczekało się gry „dużego kalibru” w 2012 roku, kiedy to zadebiutowały Silent Hill: Downpour i Silent Hill: Book of Memories. Co prawda nadzieję na to, że seria Silent Hill powróci w chwale, rozbudziło udostępnione w 2014 roku przez Hideo Kojimę i jego zespół P.T., czyli grywalny (i potrafiący przestraszyć) teaser gry Silent Hills, jednak ostatecznie projekt został anulowany.

P.T. jest jak dotąd ostatnim projektem Konami w uniwersum Silent Hill. Czy marka doczeka się jeszcze kolejnej pełnoprawnej odsłony? - Konami rozważa stworzenie nowego Silent Hilla - wiadomość - 2020-01-28
P.T. jest jak dotąd ostatnim projektem Konami w uniwersum Silent Hill. Czy marka doczeka się jeszcze kolejnej pełnoprawnej odsłony?

Nad czym więc obecnie pracuje Konami? Choć nie wiemy tego na pewno, ostatnie doniesienia mówią o dwóch pozycjach. Pierwsza z nich ma być „miękkim rebootem” przywodzącym na myśl wcześniejsze części serii, natomiast druga – produkcją budzącą skojarzenia z popularnym Until Dawn. Po więcej nieoficjalnych szczegółów na ich temat zapraszamy do naszej wczorajszej wiadomości, gdyż na oficjalne najwyraźniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Konami