Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2020, 19:23

Pierwszy zwiastun animacji Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun pełnometrażowego filmu animowanego Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge, który jest adaptacją popularnej serii bijatyk. Przeznaczony dla dojrzałego widza obraz pojawi się wiosną tego roku w dystrybucji cyfrowej oraz na płytach Blu-ray.

Zaledwie w ubiegłym tygodniu czytaliśmy o zapowiedzi animowanej adaptacji serii Mortal Kombat, zatytułowanej Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge, a dziś w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun tego filmu. Dzieło studia Warner Bros. Animation zadebiutuje wiosną tego roku. W Stanach Zjednoczonych trafi ono równocześnie do sprzedaży na płytach Blu-ray oraz w serwisach VoD. Zaznaczmy, że film przeznaczony jest dla dojrzałego widza i w USA uzyskał ranking wiekowy „R”. Producenci Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge podzielili się także oficjalnym opisem fabuły filmu. Jak widać stara się ona dość wiernie oddać najważniejsze szczegóły historii, przedstawione w oryginalnej grze z 1993 roku, a także w jej nowej wersji z 2015 roku. Scenariusz w znacznie większym stopniu skupi się jednak na postaci Scorpiona.

Adaptacja popularnej na całym świecie serii gier, stworzonej przez Eda Boona oraz Johna Tobiasa. Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge przedstawia widzom jedyny w swoim rodzaju turniej sztuk walki, w którym biorą udział zawodnicy reprezentujący dwa światy. Rozgrywająca się w jego trakcie rywalizacja zdecyduje o losie Ziemi i jej wszystkich mieszkańców. Ochraniający naszą planetę Lord Raiden musi zebrać jej najlepszych wojowników, aby powstrzymać złego Shang Tsunga w ostatecznej bitwie o przetrwanie – Mortal Kombat!

Reżyserią Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge zajmuje się Ethan Spaulding, mający na swoim koncie takie produkcje, jak Batman: Atak na Arkham czy Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy. Scenariusz napisał Jeremy Adams, mogący pochwalić się pracą chociażby przy serialu Supernatural (Nie z tego świata). Tytułowemu bohaterowi głosu użycza Patrick Seitz. Poza Scorpionem w filmie pojawi się wiele innych kluczowych postaci znanych fanom serii, między innymi Liu Kang (Jordan Rodrigues), Sub-Zero (Steve Blum), Raiden (David B. Mitchell), Jax Briggs (Ike Amadi), Goro (Kevin Richardson) czy Shang Tsung (Artt Butler). Na liście aktorów nie zabrakło również bardziej znanych nazwisk, takich jak Joel McHale (Community) jako Johnny Cage czy Jennifer Carpenter (Dexter) jako Sonya Blade.

Dodajmy, że nadchodząca animacja jest zapewne tylko przedsmakiem tego, co w najbliższym czasie czekać będzie na miłośników Mortal Kombat. Kilka miesięcy temu ruszyły bowiem zdjęcia do pełnometrażowej aktorskiej adaptacji cyklu. Produkcja ma zadebiutować w kinach 5 marca 2021 roku. Wiemy również, że ekranizacja będzie przeznaczona wyłącznie dla dorosłych widzów. Taką informację zdradził w połowie ubiegłego roku scenarzysta, Greg Russo.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mortal Kombat
  2. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.