Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 stycznia 2020, 10:40

autor: Serek

Powstaje film animowany o Scorpionie z Mortal Kombat

The Hollywood Reporter podaje, że produkcji jest film animowany Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge. Premiera została zaplanowana na pierwszą połowę 2020 roku. W obsadzie głosowej znaleźli się między innymi Joel McHale (Community) i Jennifer Carpenter (Dexter).

Kultowy wojownik otrzyma kreskówkę. - Powstaje film animowany o Scorpionie z Mortal Kombat - wiadomość - 2020-01-19
Kultowy wojownik otrzyma kreskówkę.

Jeśli jesteście fanami serii Mortal Kombat i nie możecie się doczekać kolejnego filmu pełnometrażowego, to oczekiwanie ma szanse umilić Wam kreskówka od Warner Bros. Animation. Serwis The Hollywood Reporter (powołując się na Revenge of the Fans) donosi, że w drodze jest animowany film Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge. A co najciekawsze, będziecie mogli go zobaczyć w pierwszej połowie bieżącego roku (chociaż nie ujawniono dokładnej daty premiery).

Szczegóły na temat fabuły również nie są jeszcze znane, chociaż sama nazwa wskazuje, że historia skoncentruje się pewnie na ikonicznym dla serii wojowniku - Scorpionie. Co nieco wiemy natomiast o obsadzie głosowej. Tytułowemu bohaterowi głosu użyczy Patrick Seitz. Poza Scorpionem w filmie pojawi się kilka innych postaci znanych fanom, między innymi Liu Kang (Jordan Rodrigues), Sub-Zero (Steve Blum), Raiden (David B. Mitchell), Jax Briggs (Ike Amadi), Goro (Kevin Richardson) czy Shang Tsung (Artt Butler). Na liście nie zabrakło także znanych nazwisk, takich jak Joel McHale (Community) jako Johnny Cage czy Jennifer Carpenter (Dexter) jako Sonya Blade.

To jak na razie jedyny materiał z kreskówki. - Powstaje film animowany o Scorpionie z Mortal Kombat - wiadomość - 2020-01-19
To jak na razie jedyny materiał z kreskówki.

Reżyserem widowiska jest Ethan Spaulding (Batman: Atak na Arkham, Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy), natomiast za scenariusz odpowiada Jeremy Adams (Supernatural). Producentami kreskówki są Rick Morales, Jim Krieg oraz Sam Register. O zgodność z oryginałem oraz odpowiedni charakter postaci zadba Ed Boon ze studia NetherRealms, który objął funkcję konsultanta kreatywnego.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu ruszyły zdjęcia do pełnometrażowego filmu z cyklu Mortal Kombat. Produkcja ma zadebiutować 5 marca 2021 roku. Wiemy również, że ekranizacja będzie widowiskiem wyłącznie dla dorosłych. Taką informację zdradził na Twitterze scenarzysta, Greg Russo. W oczekiwaniu na kreskówkę i film możecie oczywiście pograć w najnowszą odsłonę kultowego cyklu - Mortal Kombat 11. Tytuł miał premierę 23 kwietnia 2019 roku i jest dostępny na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switchu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mortal Kombat
  2. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.