Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2020, 12:00

autor: Serek

Nightdive wciąż stara się wydać reedycję No One Lives Forever

The Operative: No One Lives Forever wciąż ma szansę trafić na platformy cyfrowej dystrybucji, takie jak Steam czy GOG.com. Tak twierdzi szef studia Nightdive, które jest właścicielem praw do marki.

Pojawienie się cyfrowej wersji klasyki z 2000 roku jest jednak możliwe. - Nightdive wciąż stara się wydać reedycję No One Lives Forever - wiadomość - 2020-01-19
Pojawienie się cyfrowej wersji klasyki z 2000 roku jest jednak możliwe.

Pamiętacie jeszcze grę The Operative: No One Lives Forever? Monolith wydało ją w 2000 roku na PC (później, w 2002 roku, na PS2). Produkcja jest prawdziwym białym krukiem - jeśli nie jesteście posiadaczami oryginalnej płyty z grą, to nie macie możliwości zagrania w nią legalnie. Ten stan rzeczy może się jednak zmienić. Dwa dni temu Stephen Kick, szef studia Nightdive, ogłosił na Twitterze, że ciągle stara się o przeniesienie tytułu na którąś z platform cyfrowej dystrybucji.

Jak sami widzicie, Kick zrobił to w interesujący sposób. Do krótkiego posta o treści „wciąż nad tym pracujemy” dołączył zdjęcie papierowego wydania „PC Gamera”, w którym jeden z dziennikarzy napisał, że nie może się doczekać, aż No One Lives Forever ukaże się na GOG.com lub Steamie. Niestety, za tą deklaracją nie stoją żadne konkrety. Nie wiemy, kiedy (i czy w ogóle) uda się udostępnić grę na którejś z platform cyfrowej dystrybucji.

Przypomnijmy, że właścicielem znaku towarowego jest od kilku lat Nightdive Studios, które zajmuje się odświeżaniem klasycznych tytułów i dostarczaniem ich na platformy cyfrowej dystrybucji (ekipa pracuje obecnie m.in. nad pełnoprawnym remakiem System Shocka). Warto dodać, że kilka lat temu nikt tak naprawdę nie wiedział, co się stało z prawami do gry. Sytuację komplikował fakt, że tytuł został wydany przez Vivendi Universal, które stało się później częścią Activision Blizzard. Studio odpowiedzialne za produkcję - Monolith - zostało natomiast wykupione przez Warner Bros. I również nie było właścicielem praw.

Dopiero zarejestrowanie znaku towarowego przez Nightdive wyjaśniło sprawę - co nie zmieniło niczego w kwestii ewentualnej reedycji. Gry jak nie było, tak nie ma. Miejmy nadzieję, że słowa Kicka sprzed dwóch dni rzeczywiście oznaczają powrót klasyki, w której jako Cate Archer próbowaliśmy zdemaskować działalność złowrogiej organizacji H.A.R.M.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Nightdive Studios