Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2020, 11:50

autor: AlexB

Animacja Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge z kategorią R

Ed Boon ze studia NetherRealm zdradził, że Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge, czyli nowy film animowany z uniwersum popularnego cyklu bijatyk, jest tworzony z myślą o widzach powyżej 17 roku życia. Produkcja zadebiutuje w pierwszej połowie tego roku.

W najbliższej przyszłości na miłośników kultowej serii bijatyk Mortal Kombat czeka sporo emocji związanych z kinem. W produkcji znajdują się bowiem aż dwa filmy rozgrywające się w uniwersum tej serii – jeden aktorski oraz jeden animowany. Ten drugi nazywa się Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge i został zapowiedziany nieco ponad tydzień temu. Zadebiutuje on jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Oficjalnie jednak nie każdy będzie mógł go obejrzeć. Tytuł, podobnie zresztą jak film aktorski, otrzymał bowiem kategorię R, czyli nie jest przeznaczony dla widzów mających mniej niż 17 lat.

Wiadomość tę podał na Twitterze Ed Boon, współtwórca cyklu Mortal Kombat i obecnie członek studia NetherRealm, który przy Scorpion's Revenge pełni funkcję konsultanta kreatywnego. Zauważył on przy okazji, że nie jest to jedyna produkcja od wytwórni Warner Bros. należąca do znanej marki, która otrzymała od Motion Picture Association of America kategorię wiekową R. Wśród nich możemy wymienić chociażby niedawny kinowy hit Joker Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej oraz animację Batman: Zabójczy żart.

Możemy się zatem spodziewać, że Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge nie będzie szło na kompromisy jeśli chodzi o pokazywanie brutalności, z której zresztą słynny cykl jest znany. Pytanie tylko, czy pozytywnie wpłynie to na jakość samej produkcji, czy też skończy się ona porażką na miarę serialu animowanego Mortal Kombat: Defenders of the Realm z 1996 roku, który został chłodno przyjęty przez widzów oraz krytyków i skasowano go po pierwszym sezonie.

Czy Zemsta Scorpiona okaże się udana? - Animacja Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge z kategorią R - wiadomość - 2020-01-27
Czy Zemsta Scorpiona okaże się udana?

Reżyserią Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge zajmuje się Ethan Spaulding, który ma na swoim koncie takie produkcje, jak Batman: Atak na Arkham czy Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy. Scenariusz napisał Jeremy Adams, mogący pochwalić się pracą chociażby przy serialu Supernatural (Nie z tego świata). Szczegóły na temat fabuły produkcji nie są jak na razie znane, prócz tego, że będzie się ona skupiała na postaci Scorpiona, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych wojowników z kultowej serii bijatyk. Głosu użycza mu Patrick Seitz. Prócz niego w filmie usłyszymy Jordana Rodriguesa (Liu Kang), Steve'a Bluma (Sub-Zero), Davida B. Mitchella (Raiden), Ike'a Amadiego (Jax), Joela McHale (Johnny Cage) oraz Jennifer Carpenter (Sonya Blade).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mortal Kombat
  2. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.