Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2017, 10:35

autor: Góral

Nowy dokument o serii Wiedźmin i początkach firmy CD Projekt

W ostatnim czasie dość często pojawiają się rozmaite materiały związane z historią serii Wiedźmin. Nie inaczej jest tym razem, gdyż na kanale Noclip w serwisie YouTube opublikowano dokument opisujący początki firmy CD Projekt, o których opowiada jej współzałożyciel Marcin Iwiński.

Historia firmy CD Projekt w wielkim skrócie – od handlowania grami na giełdzie, aż po Wiedźmina 3. - Nowy dokument o serii Wiedźmin i początkach firmy CD Projekt - wiadomość - 2017-10-03
Historia firmy CD Projekt w wielkim skrócie – od handlowania grami na giełdzie, aż po Wiedźmina 3.

W tym roku seria Wiedźmin obchodzi 10. urodziny, w związku z czym okres ten obfituje w rozmaite dokumenty opisujące historię cyklu czy niepokazywane wcześniej materiały z projektów, których nie ukończono. Niedawno na kanale Arhn.eu opublikowano film Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina. Kilka dni temu uzupełniono go kolejnym, tym razem dużo krótszym materiałem dotyczącym porzuconego Wiedźmina od studia Metropolis Software. Z kolei w lipcu mogliście u nas przeczytać o skasowanym hack-and-slashu studia CD Projekt RED oraz zobaczyć rozgrywkę z tego projektu.

Jak powszechnie wiadomo, dzień bez Wiedźmina dniem straconym, więc mamy dla Was kolejny materiał. Tym razem jest to dokument opublikowany na kanale Noclip w serwisie YouTube. Jest to pierwszy z sześciu planowanych odcinków serii przybliżającej eksportową markę studia CD Projekt. Na dzień dobry skupiono się na samym deweloperze. O początkach firmy opowiada jej współzałożyciel Marcin Iwiński, zdradzający rozmaite ciekawostki – część z nich zapewne już znacie, a o pozostałych usłyszycie po raz pierwszy.

Materiał jest bardzo fajnie zrealizowany i z pewnością warto go obejrzeć, aczkolwiek dostępny jest w całości po angielsku (brak polskich napisów), więc bez znajomości języka Szekspira się nie obejdzie.

Kolejne odcinki serii ukażą się:

  1. 4 października – Remembering The Witcher 1 & 2,
  2. 6 października – Creating the World of The Witcher 3,
  3. 9 października – The Quests of Wild Hunt,
  4. 11 października – Found in Translation,
  5. 13 października – The Devil's in the Details.

Poznamy w nich ciekawostki dotyczące pierwszych dwóch odsłon cyklu, informacje o świecie z trójki czy projektowaniu zadań.

CD Projekt RED to deweloper należący do Grupy CD Projekt. Studio zostało założone w 2002 roku, a zadebiutowało w październiku 2007 roku pierwszym Wiedźminem. W kolejnych latach firma stworzyła jeszcze dwie główne części cyklu, sprzedając łącznie ponad 25 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon. Obecnie zajmuje się rozwojem karcianki Gwint: Wiedźmińska gra karciana oraz pracuje nad wyczekiwanym Cyberpunkiem 2077.