Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2017, 10:44

Star Wars: Battlefront II z 2005 roku odzyskało multiplayer

Wydana w 2005 roku gra Star Wars: Battlefront II odzyskała oficjalne wsparcie dla trybu multiplayer. Aktualizacja pozwala na wspólną zabawę posiadaczom kopii z serwisów Steam i GOG.com.

Pomimo dwunastu lat na karku, gra wciąż ma sporo fanów. - Star Wars: Battlefront II z 2005 roku odzyskało multiplayer - wiadomość - 2017-10-03
Pomimo dwunastu lat na karku, gra wciąż ma sporo fanów.
STAR WARS: BATTLEFRONT II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Pandemic Studios
  2. Wydawca: LucasArts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS2, Xbox, PSP
  5. Data premiery: 31 października 2005 r.

Obecnie fani Gwiezdnych wojen odliczają dni do premiery Star Wars: Battlefront II. Wciąż istnieją jednak gracze, którzy nie są gotowi porzucić wcześniejszej gry o tym samym tytule, opracowanej przez studio Pandemic i wydanej w 2005 roku. Osoby należące do drugiej z tych grup ucieszyć powinna informacja, że produkcja właśnie otrzymała patcha przywracającego w pełni funkcjonalny multiplayer. Co godne pochwały, umożliwiono wspólną zabawę użytkownikom serwisów Steam i GOG.com.

Przypomnijmy, że pierwotnie Star Wars: Battlefront II korzystało z usługi GameSpy, ale po jej zamknięciu gracze zostali pozbawieni możliwości toczenia rozgrywek sieciowych w ten tytuł. Fani oczywiście obeszli ten problem wprowadzając własne rozwiązania, ale oficjalne przywrócenie multiplayera zdecydowanie ułatwi życie społeczności.

Pomimo dwunastu lat na karku, Star Wars: Battlefront II od studia Pandemic wciąż uznawane jest przez wielu graczy za produkcję lepszą niż to, co zaoferowało studio DICE. Nic dziwnego zatem, że fani włożyli dużo wysiłku w utrzymanie tego klasyka przy życiu. Do dzisiaj w miarę regularnie ukazują się nowe modyfikacje z dodatkowymi mapami i postaciami, więc przywrócenie oficjalnego trybu multiplayer zapewne przedłuży życie gry o kolejne lata.

Warto na koniec przypomnieć, że nie jest to jedyna stara gra pecetowa osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen, która ostatnio odzyskała pełną funkcjonalność multiplayer. Miesiąc temu podobną kurację zafundowano RTS-owi Star Wars: Empire At War. Mamy nadzieję, że na tych dwóch tytułach się nie skończy.

  1. Oficjalna strona gier z marki Star Wars
  2. Star Wars: Battlefront II w Steam
  3. Star Wars: Battlefront II w GOG.com