Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2010, 18:20

autor: Jiker

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina

Redakcja serwisu Unseen64.com, podejmującego temat gier, które nie zostały wydane, poinformowała, że polska firma CD Projekt RED miała w planach publikację sporego rozszerzenia do pierwszej odsłony przygód Wiedźmina, wydanej pod koniec 2007 roku w wersji na komputery osobiste.

Redakcja serwisu Unseen64.com, podejmującego temat gier, które nie zostały wydane, poinformowała, że polska firma CD Projekt RED miała w planach publikację sporego rozszerzenia do pierwszej odsłony przygód Wiedźmina, wydanej pod koniec 2007 roku w wersji na komputery osobiste.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #1

Z danych serwisu wynika, że prace nad The Witcher Outcast zlecone zostały zewnętrznemu studiu deweloperskiemu, a konkretnie kanadyjskiej ekipie roXidy, mającej na koncie m.in. modyfikację Neverwinter Nights: Wyvern Crown of Cormyr do słynnego cRPG autorstwa BioWare.

Produkcja Outcasta ruszyła pod koniec 2007 roku i trwała do połowy 2008 roku, kiedy to z niepodanych przez Unseen64.com przyczyn CD Projekt zadecydował o wstrzymaniu wszelkich prac. Dodatek w większości krajów Zachodu miał zostać wydany w formie DLC. Tylko w niektórych państwach – np. w Polsce oraz Rosji – rozszerzenie planowano wprowadzić do sprzedaży również na płycie DVD.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #2

Według Unseed64.com fabuła dodatku przedstawiała wczesne lata życia Geralta, czyli okres zanim jeszcze uzyskał prawo do nazywania się Wiedźminem. Wraz z bohaterem The Witcher Outcast trafilibyśmy na Wyspy Skellige, zarządzane przez możnowładcę Haralda. Z przebiegu sytuacji dowiedzielibyśmy się, że poszedł on niegdyś na układ z gnomem Shiltzenem, który w zamian za pomoc w pokonaniu potwora niepokojącego ciężarną żonę Haralda, zażądał pierworodnego dziecka Haralda. Było to na rękę możnowładcy, gdyż jego żona powiła bliźnięta – piękną Astrid oraz niezwykle brzydkiego syna. Przebiegły Harald podjął natychmiastową decyzję o oddaniu Shiltzenowi drugiego dziecka.

Na powyższym zwrocie akcji opis fabuły zamieszczony na łamach Unseen64.com kończy się. Ciężko zatem stwierdzić, jak mogłyby się potoczyć dalsze losy bohaterów. Być może niektórym z Was uda się wywnioskować nieco więcej z grafik koncepcyjnych, które redakcja serwisu zamieściła na jego łamach.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #3

Jednocześnie przypominamy, że CD Projekt RED pracuje aktualnie nad oficjalną kontynuacją przygód Wiedźmina – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – której premiera zaplanowana jest na 2011 rok. Temat produkcji, póki co zapowiedzianej oficjalnie wyłącznie w wersji na PC, podejmowaliśmy w ostatnim czasie kilkukrotnie. Nie tylko opisaliśmy Wam najnowsze zwiastuny gry, ale także zrelacjonowaliśmy Wam pierwszy pokaz produkcji, będący źródłem wielu ciekawych faktów. Całość uzupełnia zapowiedź oraz obszerny video wywiad tvgry.pl.