Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2010, 18:20

autor: Jiker

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina

Redakcja serwisu Unseen64.com, podejmującego temat gier, które nie zostały wydane, poinformowała, że polska firma CD Projekt RED miała w planach publikację sporego rozszerzenia do pierwszej odsłony przygód Wiedźmina, wydanej pod koniec 2007 roku w wersji na komputery osobiste.

Redakcja serwisu Unseen64.com, podejmującego temat gier, które nie zostały wydane, poinformowała, że polska firma CD Projekt RED miała w planach publikację sporego rozszerzenia do pierwszej odsłony przygód Wiedźmina, wydanej pod koniec 2007 roku w wersji na komputery osobiste.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #1

Z danych serwisu wynika, że prace nad The Witcher Outcast zlecone zostały zewnętrznemu studiu deweloperskiemu, a konkretnie kanadyjskiej ekipie roXidy, mającej na koncie m.in. modyfikację Neverwinter Nights: Wyvern Crown of Cormyr do słynnego cRPG autorstwa BioWare.

Produkcja Outcasta ruszyła pod koniec 2007 roku i trwała do połowy 2008 roku, kiedy to z niepodanych przez Unseen64.com przyczyn CD Projekt zadecydował o wstrzymaniu wszelkich prac. Dodatek w większości krajów Zachodu miał zostać wydany w formie DLC. Tylko w niektórych państwach – np. w Polsce oraz Rosji – rozszerzenie planowano wprowadzić do sprzedaży również na płycie DVD.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #2

Według Unseed64.com fabuła dodatku przedstawiała wczesne lata życia Geralta, czyli okres zanim jeszcze uzyskał prawo do nazywania się Wiedźminem. Wraz z bohaterem The Witcher Outcast trafilibyśmy na Wyspy Skellige, zarządzane przez możnowładcę Haralda. Z przebiegu sytuacji dowiedzielibyśmy się, że poszedł on niegdyś na układ z gnomem Shiltzenem, który w zamian za pomoc w pokonaniu potwora niepokojącego ciężarną żonę Haralda, zażądał pierworodnego dziecka Haralda. Było to na rękę możnowładcy, gdyż jego żona powiła bliźnięta – piękną Astrid oraz niezwykle brzydkiego syna. Przebiegły Harald podjął natychmiastową decyzję o oddaniu Shiltzenowi drugiego dziecka.

Na powyższym zwrocie akcji opis fabuły zamieszczony na łamach Unseen64.com kończy się. Ciężko zatem stwierdzić, jak mogłyby się potoczyć dalsze losy bohaterów. Być może niektórym z Was uda się wywnioskować nieco więcej z grafik koncepcyjnych, które redakcja serwisu zamieściła na jego łamach.

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina - ilustracja #3

Jednocześnie przypominamy, że CD Projekt RED pracuje aktualnie nad oficjalną kontynuacją przygód Wiedźmina – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – której premiera zaplanowana jest na 2011 rok. Temat produkcji, póki co zapowiedzianej oficjalnie wyłącznie w wersji na PC, podejmowaliśmy w ostatnim czasie kilkukrotnie. Nie tylko opisaliśmy Wam najnowsze zwiastuny gry, ale także zrelacjonowaliśmy Wam pierwszy pokaz produkcji, będący źródłem wielu ciekawych faktów. Całość uzupełnia zapowiedź oraz obszerny video wywiad tvgry.pl.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.