Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2010, 09:10

autor: Jiker

Wiedźmin 2 - nowe filmy, screeny oraz lista wydawców

Studio deweloperskie CD Projekt RED idzie za ciosem i publikuje kolejne wieści na temat cRPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Poznaliśmy w ten sposób wydawców nowej gry polskiego producenta. Jako pierwszy serwis o grach otrzymaliśmy również dostęp do nowego, trwającego blisko 3 i pół minuty zwiastuna.

Studio deweloperskie CD Projekt RED idzie za ciosem i publikuje kolejne wieści na temat cRPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Poznaliśmy w ten sposób zagranicznych wydawców nowej gry polskiego producenta. Opublikowaliśmy również nowy, trwający blisko 3 i pół minuty zwiastun stworzony na bazie jednego z przerywników filmowych. Link do niego zamieszczamy poniżej (na liście znajdziecie również odnośnik do wczorajszego trailera).

Wiedźmin 2 - nowe filmy, screeny oraz lista wydawców - ilustracja #1

Z przesłanej do nas oficjalnej informacji prasowej wynika, że firma CD Projekt RED podpisała umowy wydawnicze z firmami Atari (dystrybucja w Ameryce Północnej) oraz 1C-SoftClub/Snowball Studios (dystrybucja w Rosji). W Polsce oraz krajach Europy Centralnej wprowadzenie gry do sklepów zajmie się z kolei CD Projekt. Obecnie prowadzone są również rozmowy z potencjalnym wydawcą na Europę Zachodnią.

Ponadto CD Projekt RED dokonało obiecanej weryfikacji informacji na temat współpracy z koncernem Agora. Mianowicie, na mocy podpisanej niedawno umowy Agora stała się koproducentem gry Wiedźmin 2 w Polsce. CD Projekt RED zyska w ten sposób wsparcie finansowe i promocyjne, a także „know-how dystrybucyjny jednego z największych koncernów medialnych w Polsce ”.

Przypominamy jednocześnie, że już jutro Wiedźmin 2 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie. Pokaz odbędzie się w ramach wiosennej konferencji CD Projekt, z której zapis będziecie mogli obejrzeć na stronie www.cdprojekt.pl/konferencje. Na miejscu swoją obecność zaznaczy także redakcja gry-online.pl. Możecie się zatem spodziewać relacji ze spotkania, a także publikacji wszystkich istotnych informacji, które zostaną ujawnione w jego trakcie.

Firma CD Projekt RED poinformowała również, że już niedługo na oficjalnej stronie internetowej gry zaczną pojawiać się nowe materiały filmowe z gry. Natomiast 7 kwietnia zostanie uruchomiona pełna wersja serwisu.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zadebiutuje najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2011 roku. Produkcja została póki co zapowiedziana wyłącznie w wersji przeznaczonej na komputery osobiste.