Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2017, 09:55

autor: Aquma

CD Projekt RED świętuje 10. urodziny serii Wiedźmin

Z okazji zbliżającej się 10. rocznicy premiery pierwszej gry z wiedźminem Geraltem w roli głównej polski deweloper przygotował kilka interesujących filmików, które pokazano w czasie prelekcji na PAX West 2017.

Wiedźmin świętuje 10-lecie związku z grami wideo - CD Projekt Red świętuje 10. urodziny serii Wiedźmin - wiadomość - 2017-09-04
Wiedźmin świętuje 10-lecie związku z grami wideo

CD Projekt Red postanowił uczcić zbliżające się 10-lecie marki Wiedźmin w grach wideo dwoma filmikami, które zaprezentowano w czasie konferencji na PAX West 2017. Pierwszy z nich osadzony jest wewnątrz świata gry i przedstawia niemal całą plejadę bohaterów, których poznaliśmy grając w kolejne części serii (brakuje chyba tylko co ważniejszych mieszkańców Skellige). Film jest okraszony narracją samego Geralta, który zwraca się do nas, traktując oglądającego jak jednego ze swoich zaufanych przyjaciół. Całość jest wykonana na silniku gry i bardzo nostalgiczna.

Drugi z filmików koncentruje się na przedstawieniu kulis powstawania serii, a także rożnych, często przezabawnych bugów, na które natrafili twórcy w trakcie pracy nad swoimi grami. Materiał jest niezwykle zabawny, pełno w nim typowego dla Redów luzu i dystansu do samych siebie.

Całą konferencję możecie zobaczyć poniżej. Jest to przeszło dwugodzinny materiał, który poza filmikami zawiera także obszerne wypowiedzi m.in. CEO CD Projekt Red Marcina Iwińskiego, kompozytora Marcina Przybyłowicza oraz twórców: Bartka Ochmana, Borysa Pugacza-Muraszkiewicza i Pawła Sasko.

Geralt po raz pierwszy zagościł na ekranach komputerów 26 października 2007 roku w grze zatytułowanej po prostu Wiedźmin. Od tego czasu ukazały się jeszcze dwie duże produkcje z jego udziałem: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (17 maja 2011 roku na PC i 17 kwietnia 2012 r. w Edycji Rozszerzonej na Xboksie 360) oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ostatnia z gier doczekała się także dwóch dużych dodatków: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Każda z wymienionych produkcji okazywała się większym sukcesem (zarówno w sensie finansowym, jak i gdy chodzi o odbiór krytyków) od swojej poprzedniczki, przy czym wieńcząca (jak na razie) serię trójka zyskała sobie miano światowego fenomenu, katapultując CD Projekt Red do pierwszej ligi twórców gier wideo. Geralt zagościł także w karciance F2P Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana oraz kilku mniejszych produkcjach (Wiedźmin Gra Przygodowa, Wiedźmin: Versus, The Witcher Battle Arena).