Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2017, 09:40

autor: Entelarmer

Skyrim na Nintendo Switch z nowymi materiałami wideo

W sieci pojawiły się kolejne pokazy rozgrywki z The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na konsolę Nintendo Switch. Filmiki pokazują walkę oraz eksplorację, jak również zastosowanie figurek amiibo do pozyskiwania losowych łupów.

Piąty TES na Nintendo Switch nie różni się zbytnio od wcześniejszych wersji gry. - Skyrim na Nintendo Switch z nowymi materiałami wideo - wiadomość - 2017-09-05
Piąty TES na Nintendo Switch nie różni się zbytnio od wcześniejszych wersji gry.

W lipcu mogliśmy zapoznać się z pierwszymi materiałamiThe Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na konsolę Switch. Teraz doczekaliśmy się kolejnych nagrań z rozgrywki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i przenośnym urządzenia Nintendo. W sieci znajdziemy dwa filmiki serwisu GameSpot oraz materiały innych stron, prezentujące wszystko to, co gracze kojarzą ze Skyrimem: eksplorację ogromnego otwartego świata oraz walkę z mniej lub bardziej humanoidalnymi przeciwnikami. Dodatkową atrakcją jest wykorzystanie figurek amiibo w sposób znany z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, pozwalających na generowanie skrzyń z losowymi przedmiotami, w tym zbroją Linka pokazaną na tegorocznych E3.

Z dotychczasowych opinii wynika, że piąte The Elder Scrolls na Switchu to bardzo udany port. W trybie przenośnym konsola utrzymuje stabilne 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 720p, a doświadczenie z grą nie odbiega zbytnio od tego, co mogliśmy zobaczyć na innych systemach. Część serwisów krytykowała zastosowanie kontrolerów ruchowych, sprawdzających się przy celowaniu z łuku, ale – zdaniem piszących – mocno nieporęcznych w walce wręcz.

Osobną kwestią pozostają data premiery i cena. Nie mamy jeszcze konkretnych informacji na ten temat, ale według wcześniejszych doniesień tytuł ma zadebiutować w okresie świątecznym. Co więcej, przy próbie złożenia zamówienia przedpremierowego na Amazonie strona wyświetla 29 grudnia jako termin wydania oraz cenę 59,99 dolara. O ile ta pierwsza może budzić pewne wątpliwości (debiut po Bożym Narodzeniu?), o tyle kwota wydaje się bardzo prawdopodobna, jako że tyle właśnie kosztowała edycja specjalna Skyrima na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.