Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 marca 2009, 10:49

autor: Maciej Śliwiński

Zeebo - nowa konsola na rynku

Niedługo na rynku pojawi się nowa konsola do gier. Podczas Games Developers Conference 2009 ujawniono szczegóły dotyczące najnowszego produktu firmy Tectoy, konsoli Zeebo.

Niedługo na rynku pojawi się nowa konsola do gier. Podczas Games Developers Conference 2009 ujawniono szczegóły dotyczące najnowszego produktu firmy Tectoy, konsoli Zeebo.

Zeebo zadebiutuje niedługo, początkowo wyłącznie na terenie Brazylii, a następnie w Rosji, Chinach i Indiach. Konsola nie ma być bezpośrednią konkurencją dla produktów Microsoftu, Sony czy Nintendo, przeznaczona będzie raczej dla średnio zamożnych użytkowników.

Zeebo - nowa konsola na rynku - ilustracja #1

Konsola nie będzie wykorzystywać tradycyjnych nośników do przenoszenia gier (jak np. DVD), będziemy ściągać je z sieci telefonii komórkowej 3G. Na rynku brazylijskim dostęp do sieci zapewni lokalny operator – firma Claro. Dzięki współpracy Tectoy z latynoamerykańskim dostawcą, tamtejsi użytkownicy nie będą musieli uiszczać opłat za dostęp do sieci 3G Zeebo.

Standardowo każda z konsol ma być wyposażona w zestaw gier składający się z Quake, Evil Pray oraz Action Hero 3D. Dodatkowe oprogramowanie ma być dość tanie. Średnia cena gry ma mieścić się w przedziale od 7 do 13 dolarów. Sama konsola kosztować będzie około 260 dolarów. Wsparcie dla produktu Tectoy zapowiedziało już kilku znanych na świecie wydawców, między innymi Capcom, EA Mobile, THQ czy Namco Networks.

Wśród gier, które mają ukazać się na Zeebo w najbliższym czasie, znajdziemy kilka ciekawych tytułów. Na nową konsolę planowane są między innymi konwersje Tekkena 2, Street Fighter Alpha, Resident Evil 4 czy Duke Nuken 3D. Trzeba jednak pamiętać, że większość z tych tytułów będzie podobnej jakości do tej znanej z gier na telefony komórkowe. Sposób dystrybucji produktów dla Zeebo oraz wsparcie oddziałów firm zajmujących się przygotowywaniem przede wszystkim wersji mobilnych jasno na to wskazują.

Jeśli chodzi o stronę techniczną Zeebo, to jej specyfikacja nie robi zbyt dużego wrażenia. Konsola oparta będzie na chipsecie Qualcomm z procesorem ARM 11 / QDSP-5 528 Mhz. Za grafikę odpowiadać będą chipy: Qualcomm Adreno 130 Graphics Core oraz Mobile Display Procesor. Tectoy swój produkt wyposażył również w 160 MB pamięci RAM oraz i 1 GB pamięci NAND Flash.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.