Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 czerwca 2007, 13:53

autor: Major Doktor Upiorna

System sterowania wg Billa Gatesa

Bill Gates, w wywiadzie udzielonym serwisowi AllThingsDigital, przedstawił swoją wizję interfejsu gracza, dedykowanego PeCetom, który powinien pojawić się w przyszłości. Według jego pomysłu ów system sterowania miałby pozwolić na dokładne odtwarzanie ruchów gracza i przenoszenie ich do wirtualnego świata.

Bill Gates, w wywiadzie udzielonym serwisowi AllThingsDigital, przedstawił swoją wizję interfejsu gracza, dedykowanego PeCetom, który powinien pojawić się w przyszłości. Według jego pomysłu ów system sterowania miałby pozwolić na dokładne odtwarzanie ruchów gracza i przenoszenie ich do wirtualnego świata. Gates w następujący sposób opisuje, jakby to miało wyglądać: „Urządzenie to pozwoliłoby przykładowo na podniesienie kija i rzucenie go czy też wzięcie do ręki rakiety i odbicie piłki”.

Rzecz jasna od razu nasuwa się skojarzenie z konsolą Wii. Jednak współzałożyciel firmy Microsoft wyjaśnia, że w żadnym wypadku nie jest to powielenie pomysłu Nintendo – grając na Wii nie można schylić się i podnieść z ziemi rakiety do tenisa, co oznacza, że nie jest się w stanie wspólnie z przyjaciółmi wykonywać naturalnych ruchów. Wii pozwala tylko na robienie określonych czynności, rejestrowanych przez konsolę. Według jego pomysłu to specjalna kamera odczytywałaby ruchy gracza, co pozwoliłoby na większą swobodę. Czy pomysł ten zostanie zrealizowany przekonamy się w przyszłości.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.