Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 czerwca 2007, 15:45

autor: Vercetti

Sony nie pracuje nad telefonem PSP

Pod koniec ubiegłego miesiąca koncern Sony Ericsson złożył do Amerykańskiego Urzędu Patentowego wniosek o zarejestrowanie nowego urządzenia, będącego nowoczesnym telefonem z funkcją uruchamiania gier. Szkice koncepcyjne, które mają obrazować wygląd platformy, nasuwają jednoznaczne skojarzenia z konsolą PlayStation Portable.

Pod koniec ubiegłego miesiąca koncern Sony Ericsson złożył do Amerykańskiego Urzędu Patentowego wniosek o zarejestrowanie nowego urządzenia, będącego nowoczesnym telefonem z funkcją uruchamiania gier. Szkice koncepcyjne, które mają obrazować wygląd platformy, nasuwają jednoznaczne skojarzenia z konsolą PlayStation Portable. Czy więc wkrótce doczekamy się nowej (posiadającej chociażby obrotowy ekran) edycji popularnego handhelda?

Sony nie pracuje nad telefonem PSP - ilustracja #1

Odpowiedź jest jednoznaczna: nie, a na pewno nie w najbliższej przyszłości. David Reeves, szef Sony Computer Entertainment Europe zaprzeczył bowiem plotkom, jakoby współpracujący z jego macierzystym koncernem oddział Ericsson tworzył w swych laboratoriów coś na kształt telefonu PSP.

„Nic na ten temat nie słyszałem, a z pewnością wiedziałbym o takich planach” – stwierdził prezes SCEE, dodając jednocześnie, że prace nad zaadaptowaniem konsoli do potrzeb użytkowników komórek zwyczajnie nie mogłyby się rozpocząć bez uprzedniego poinformowania go o tym fakcie. Tym niemniej ciągle możliwe jest, że kiedyś doczekamy się na rynku podobnej platformy. Póki co jednak jedyną opcją wzbogacenia PSP o funkcje aparatu telefonicznego będzie oprogramowanie brytyjskiej grupy BT, o którym to wspomnieliśmy przed kilkoma tygodniami.