Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2009, 09:05

autor: Maciej Śliwiński

50 milionów PlayStation 2 sprzedanych w USA

Firma Sony poinformowała dziś, że sprzedaż PlayStation 2 na terenie Stanów Zjednoczonych przekroczyła 50 milionów sztuk od daty premiery tej konsoli w 2000 roku.

Firma Sony poinformowała dziś, że sprzedaż PlayStation 2 na terenie Stanów Zjednoczonych przekroczyła 50 milionów sztuk od daty premiery tej konsoli w 2000 roku.

Mogłoby się wydawać, że po premierze PlayStation 3 oraz innych next-genowych konsol, poprzedni produkt Sony nie będzie cieszyć się dużą popularnością. Ze słów Johna Kollera, dyrektora marketingu tej firmy wynika jednak coś zupełnie innego: „Mamy tak różnorodną ofertę możliwości rozrywki, że ludziom ciężko byłoby narzekać i mówić, że ta konsola nie ma niczego co przemawiałoby do mnie ”.

Słowa Kollera zdają się potwierdzać badania firmy Nielsen, według których to właśnie PlayStation 2 było w 2008 roku konsolą przy której najwięcej czasu spędzili amerykańscy użytkownicy. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym czasie dostępne były o wiele nowocześniejsze produkty zarówno Microsoftu jak i Sony trzeba przyznać, że wynik jest zaskakujący.

Sony nie zamierza przestać wspierać swojej poprzedniej konsoli planując na nią nowe tytuły w 2009 i 2010 roku. Koller wprawdzie nie zapowiedział, żadnych konkretnych przykładów gier, które ukażą się na PlayStation 2 w nadchodzących latach, ale wyraźnie zaznaczył, że będzie to na tyle mocna oferta aby utrzymać pozycję PS2 na rynku.

Możemy się jednak spodziewać, że Sony postawi przede wszystkim na gry sportowe i takie, które zapewnią godziny zabawy przed telewizorem całym rodzinom. Według Kolllera to właśnie takie tytuły najlepiej sprzedają się wśród użytkowników konsoli.

Więcej na temat planów Sony możecie przeczytać na stronie Gamasutra.