Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. Gry Logiczne Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wii
Logiczne
Tematyki
My French Coach
My French Coach

Logiczne 30 listopada 2007

Gra o charakterze edukacyjnym, dzięki której można zapoznać się z podstawami języka francuskiego. Produkt zawiera też pełnoprawny przewodnik, pomagający w szybkiej komunikacji z użyciem najpopularniejszych zwrotów.

My Spanish Coach
My Spanish Coach

Logiczne 30 listopada 2007

Gra logiczna o charakterze edukacyjnym, dzięki której bliżej zapoznajemy się z językiem hiszpańskim. Uczestniczymy w profesjonalnie przygotowanych lekcjach, dokonując postępów pod czujnym okiem lektora.

Deathbringer
Deathbringer

Logiczne prace wstrzymane

Deathbringer to ideowy kontynuator gry Puzzle Quest, programu w ciekawy sposób łączącego elementy fabularne i strategiczne z wciągającą i nie skomplikowaną w zasadach rozgrywką logiczną typu Bejeweled.

Mercury Meltdown Revolution
Mercury Meltdown Revolution

Logiczne 8 czerwca 2007

Mercury Meltdown Revolution to gra logiczna, w której kierujemy kroplą rtęci, obracając przy tym całym poziomiem, na wzór gier z serii Super Monkey Ball.

Bust-A-Move Bash!
Bust-A-Move Bash!

Logiczne 17 kwietnia 2007

Bust-A-Move Bash! to kolejna odsłona gry logiczno-zręcznościowej od Taito, pochodząca z klasycznej serii. Posługując się specjalną wyrzutnią, wystrzeliwuje się kuleczki w wielu kolorach tak, aby zetknęły się z minimum dwiema innymi o tej samej barwie.

Jenga World Tour
Jenga World Tour

Logiczne 1 listopada 2007

Zręcznościówka w bezpośredni sposób nawiązująca do popularnej gry koncernu HASBRO. Zadaniem gracza jest wyjmowanie klocków z wieży w taki sposób, aby nie doprowadzić do jej zburzenia.

Ultimate Board Game Collection
Ultimate Board Game Collection

Logiczne 14 sierpnia 2007

Ultimate Board Game Collection jest pozycją, składającą się z dwudziestu klasycznych gier planszowych. Swoim zakresem obejmuje takie pozycje jak chińczyk, jego popularną wariację Parcheesi, go, domino, sto rodzajów puzzli typu: układanka, kości czy anagramy (odmiana Scrabble).

Ultimate I Spy
Ultimate I Spy

Logiczne 29 października 2008

Ultimate I Spy to przedstawicielka dość popularnych, „lekkich” gier logicznych, których celem jest znalezienie na planszy konkretnych przedmiotów. Trudność tego zadania polega na tym, że poszukiwane przedmioty są ułamkiem tego co widzimy na ekranie – czasami znalezienie ich wymaga zarówno sprawnego oka, jak i przysłowiowego łutu szczęścia.

Caveman Rock
Caveman Rock

Logiczne prace wstrzymane

Caveman Rock to gra logiczna stworzona z myślą o casualach. Wykorzystuje ona znany większości z nas motyw z wystrzeliwaniem kolorowych bloków. Zadaniem gracza jest ułożenie klocków w jednobarwne grupy, tak aby spowodować ich eksplozję. Producentem i wydawcą gry jest firma Lexicon Entertainment.

The Magic Roundabout
The Magic Roundabout

Logiczne 31 marca 2009

The Magic Roundabout to wyprodukowana przez firmę Deep Silver gra logiczna, bazująca na popularnym telewizyjnym show dla dzieci, w Polsce znanym jako "Magiczna karuzela". Gracz ma okazję wcielić się w ulubionych bohaterów programu. Rozgrywka bazuje na nieskomplikowanych zagadkach oraz prostych mini-gierkach i zawiera sporo treści edukacyjnych.

Sudoku Ball: Detective
Sudoku Ball: Detective

Logiczne 26 czerwca 2009

Sudoku Ball: Detective to połączenie łamigłówek sudoku z elementami detektywistycznymi. Każdy etap prowadzonego śledztwa związany jest z rozwiązywaniem kolejnych zagadek logicznych.

The Price is Right
The Price is Right

Logiczne 6 września 2008

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w którym naszym zadaniem jest zgadywanie cen prezentowanych produktów. W zabawie może brać udział maksymalnie czterech graczy.

Drill Sergeant Mindstrong
Drill Sergeant Mindstrong

Logiczne 14 kwietnia 2009

Zręcznościowa gra logiczna w klimatach wojskowych. Jako nowy poborowy trafiamy pod poligon sierżanta Mindstronga, który nie zamierza się z nami pieścić. W serii minigierek i zręcznościowych łamigłówek, szkolimy się na silnego i mężnego żołnierza. Nieco karykaturalna grafika dodaje grze humorystycznego uroku.

ColorZ
ColorZ

Logiczne 24 lipca 2009

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest likwidowanie kulek o tym samym kolorze jak statek, którym się poruszamy. Oprócz trybu dla jednego gracza autorzy zaoferowali także możliwość rozgrywek multiplayer, w których może wziąć udział do 3 współpracujących ze sobą graczy.

Heron: Steam Machine
Heron: Steam Machine

Logiczne 16 października 2009

Gra logiczna autorstwa zespołu Triangle Studios. Zabawa polegają na jak najszybszym układaniu rur tak, aby nie doprowadzić do awarii maszyny parowej. Wcielamy się w Ron’a – pracownika fabryki, który musi poradzić sobie z wygórowanymi wymaganiami nowego właściciela.

Neopets Puzzle Adventure
Neopets Puzzle Adventure

Logiczne 25 listopada 2008

Neopets Puzzle Adventure to kontynuacja gry Puzzle Quest, wyprodukowanej przez studio Infinite Interactive i stanowiącej mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi. Produkt w dużym stopniu nawiązuje do zawartości internetowego serwisu Neopets.com, który zrzesza użytkowników wychowujących miliony wirtualnych stworzeń i czyni z nich spójną, acz rozbudowaną społeczność graczy.

Nat Geo Quiz: Wild Life
Nat Geo Quiz: Wild Life

Logiczne 28 maja 2010

Nat Geo Quiz: Wild Life to wyprodukowana przez studio Gusto Games gra edukacyjna w formie quizu. Gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat dzikiej przyrody. Pytania przygotowane zostały w oparciu o programy popularno-naukowe emitowane przez telewizyjny kanał National Geographic (Dangerous Encounters, Amazing Planet, Aquatic life oraz Predators vs Prey).

Burn The Rope
Burn The Rope

Logiczne 28 lipca 2011

Nowa wersja popularnej gry logiczno-zręcznościowej, stworzonej wcześniej z myślą o systemach mobilnych. Zadaniem graczy jest takie poprowadzenie płomienia po spalającej się linie, by dotarł bezpiecznie do wyznaczonego celu.

Science Papa
Science Papa

Logiczne 15 lipca 2009

Science Papa to wyprodukowana i wydana przez koncern Activision gra logiczna z elementami strategii. Gracze wcielają się w członka grupy ambitnych chemików, którzy rywalizują z innymi zespołami szalonymi naukowcami w prowadzeniu badań. Twórcy gry przewidzieli 30 widowiskowych eksperymentów, dających sporą wiedzę o podstawowych prawach chemii.

The Mystery of Whiterock Castle
The Mystery of Whiterock Castle

Logiczne 25 grudnia 2009

The Mystery of White Castle jest grą logiczną stworzoną przez specjalizujące się w produkcjach familijnych studio Keen Games. Gracze wcielają się w postać młode rycerza, który rusza na poszukiwania zaginionej księżniczki, a ich zadanie polega na odnajdywaniu przedmiotów losowo ukrytych na ekranie. Twórcy zadbali o barwne, starannie wykonane lokacje oraz możliwość zabawy w trybie multiplayer.

"Aha! I Got It!" Escape Game

Logiczne 2 października 2009

"Aha! I Got It!" Escape Game to gra z gatunku dość popularnego w Internecie - Escape the room. Zostajemy zamknięci w pokoju pełnym łamigłówek i aby wyjść, musimy je wszystkie rozwiązać.

Pallurikio
Pallurikio

Logiczne 11 grudnia 2009

Intrygujące połączenie gry platformowej i logicznej, w którym pierwsze skrzypce gra kolorowa kulka. System gry opiera się na właściwym wykorzystaniu Willota, który symuluje przedłużenie ręki bohatera i jest magnetycznym wskaźnikiem zdolnym przyciągać i wystrzeliwać Pallurikio.

Clever Kids: Pet Store
Clever Kids: Pet Store

Logiczne 17 września 2010

Gra dla dzieci, w której prowadzimy sklepik ze zwierzętami. Bawiąc się ze swoimi podopiecznymi poznajemy zasady ich właściwej hodowli.

Tetris Party Deluxe
Tetris Party Deluxe

Logiczne 1 czerwca 2010

Tetris Party Deluxe to rozbudowana edycja popularnej gry polegającej na układaniu klocków, w której główny nacisk położono na tryb wieloosobowy.