Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

11. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Omega Five
Omega Five

Akcji 9 stycznia 2008

Scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eksterminacją nadciągających z wielu różnych stron przeciwników. Wybieramy pomiędzy pięcioma bohaterami, różniącymi się typami dostępnych ataków.

X360

Bullet Soul
Bullet Soul

Zręcznościowe 7 kwietnia 2011

Dwuwymiarowy shoot'em up wydany pierwotnie na konsoli Xbox 360, a w późniejszym czasie wypuszczony także na PC-tach. Podczas zabawy kierujemy jednym z kilku dostępnych statków bojowych i walczymy z niezliczoną liczbą wrogów.

PCX360

Drifting Lands
Drifting Lands

Akcji 5 czerwca 2017

Nietypowa hybryda shoot'em upa i gry RPG akcji, w której gracze trafiają na planetę rozdartą na kawałki w wyniku globalnego kataklizmu. Ci, którym udało się przetrwać tę katastrofę, muszą podporządkować się rządom twardej ręki sprawowanym przez megakorporacje – w opozycji do nich stoją mniejsze i większe plemiona, których członkowie zarabiają na życie jako najemnicy i przemytnicy.

PC

Dead End Job
Dead End Job

Akcji 13 grudnia 2019

Kolorowy twin stick shooter, w którym wcielając się w pogromcę duchów, wykonujemy zlecenia, poskramiamy różnorakie istoty i szukamy sposobu na uratowanie naszej szefowej. Za stworzenie gry Dead End Job odpowiada studio Ant Workshop.

PCPS4XONESwitch

Polychromatic
Polychromatic

Akcji 2 października 2015

Minimalistyczny twin-stick shooter, stworzony przez niezależne studio Brushfire Games, autorów ciepło przyjętej przygodówki pod tytułem Shipwreck. Rozgrywka w Polychromatic opiera się na lataniu po okrągłej planszy i eliminacji kolejnych fal przeciwników. W odróżnieniu od kultowego Asteroids, które stanowiło główne źródło inspiracji dla deweloperów, tu kontrolowany przez gracza obiekt porusza się i strzela we wszystkich kierunkach.

PCXONE

Warlock's Gauntlet
Warlock's Gauntlet

Akcji 12 sierpnia 2012

Warlock's Gauntlet to utrzymana w klimatach fantasy dwuwymiarowa strzelanina z widokiem z lotu ptaka (top-down), za której powstanie odpowiada grupa użytkowników serwisu Warsztat.gd. Gracz kieruje poczynaniami maga i przemierza pola bitewne walcząc z przeciwnikami, zdobywając doświadczenie oraz ucząc się nowych zaklęć.

PC

Scram Kitty and his Buddy on Rails
Scram Kitty and his Buddy on Rails

Zręcznościowe 15 maja 2014

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej platformówki oraz gry shoot'em up. Gracze wcielają się w uzbrojonego w laserowe pistolety bohatera, który stara się uratować koty uwięzione na stacji kosmicznej przez superinteligentne szczury. Gracze poruszają się po orbitalnej stacji na lewitującym dysku, przyczepiającym się do magnetycznych ścian.

WiiU

Mutant Storm Empire
Mutant Storm Empire

Zręcznościowe 31 października 2007

Mutant Storm Empire to klasyczna strzelanina, w której sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze. Tytuł został wyprodukowany został przez studio PoMPoM Games.

X360

Blue Rider
Blue Rider

Akcji 3 marca 2016

Klasyczny twin-stick shooter, w którym gracz przejmuje kontrolę nad futurystycznym pojazdem. Na ukończenie czeka tutaj dziewięć misji rozgrywających się w zróżnicowanych sceneriach wypełnionych po brzegi mniejszymi i większymi przeciwnikami – wśród nich prym wiodą bossowie strzegący przejść do kolejnych etapów. W starciach z adwersarzami wykorzystujemy bogaty arsenał broni palnej, a w trudnych chwilach z pomocą przychodzą power-upy pojawiające się na polu bitwy.

PCPS4XONESwitch

Psyvariar Delta
Psyvariar Delta

Akcji 30 sierpnia 2018

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Psyvariar Revision, znanej z automatów arcade. Psyvariar Delta to klasyczny shoot’em up, w którym kontrolujemy futurystyczny myśliwiec i eliminujemy wszystko, co stanie nam na drodze.

PCPS4Switch