Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land (3DS)
OkładkaRegular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land (3DS)

Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land 3DS

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa oparta na popularnym serialu animowanym telewizji Cartoon Network. Bohaterowie znani z małego ekranu zostają wciągnięci do 8-bitowej gry, a gracze muszą pomóc im wydostać się z pułapki i wrócić do domu.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | 2D | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land Premiera 3DS

29października2013

producent: WayForward Technologies wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land jest grą zręcznościową opartą na popularnym serialu animowanym, emitowanym przez telewizję Cartoon Network, pod tytułem Regular Show (w Polsce znanym jako Zwyczajny serial). To pierwsza wirtualna adaptacja kreskówki, która zawitała na konsole. Za jej stworzenie odpowiada studio Way Forward, specjalizujące się tworzeniu klasycznych dwuwymiarowych gier video. Warto dodać, że pomoc przy projekcie zaoferował zespołowi pomysłodawca serialu James Garland Quintel.

Główni bohaterowie Zwyczajnego serialu, a więc sójka o imieniu Mordechaj oraz szop Rigby, zostają wciągnięci podczas jednej ze swoich gamingowych sesji do ulubionej gry. Gracze muszą pomóc przyjaciołom wydostać się z wirtualnej pułapki z powrotem do realnego świata, być może równocześnie dowiedzieć się czy ktoś stoi za ich porwaniem.

Sama rozgrywka jest hołdem złożonym tradycyjnym 8 i 16-bitowym platformówkom i shooterom. Kampania składa się kilkudziesięciu poziomów, podzielonych na kilka światów. Tytuł oferuje trzy warianty zabawy. Podstawowym jest zwykła dwuwymiarowa platformówka. W trakcie zwiedzania leveli walczymy więc z różnymi przeciwnikami, znajdujemy ukryte przedmioty, a także rozwiązujemy proste zagadki. Drugim filarem gameplayu jest scrollowana strzelanka. Postacie dosłownie zamieniają się w myśliwce, błyskawicznie przemierzając duże porcje lokacji, strzelając do napotkanych wrogów. Ostatni wariant zabawy to bardzo prosta wersja chodzonej bijatyki, rozgrywanej na planszach przedstawionych w rzucie izometrycznym.

Kolorowa oprawa graficzna tytułu została stworzona tak, by jak najlepiej oddać ducha serialu, a także klasycznych gier. Podobnymi motywacjami kierowali się również kompozytorzy ścieżki dźwiękowej, zawierającej utwory inspirowane muzyką z pierwszych konsolowych produkcji video.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.