Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS3DS
Okładka Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?! (NDS)
OkładkaAdventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?! (NDS)

Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?!

Kolorowa dwuwymiarowa gra przygodowa, czerpiąca inspiracje z kultowej serii The Legend of Zelda. Tytuł oparto na licencji popularnego serialu animowanego Adventure Time, w Polsce znanego pod tytułem Pora na przygodę.

Zręcznościowe | seriale animowane | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?! Premiera

13lis2012

NDS 3DS

Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?! jest dwuwymiarową grą przygodową, która czerpie inspiracje z klasycznych platformówek oraz drugiej odsłony serii Legend of the Zelda z 1987 roku. Tytuł jest pierwszą gra, którą oparto na licencji popularnego serialu animowanego Adventure Time, w Polsce znanego jak Pora na przygodę, który od 2010 roku nadawany jest na kanale telewizyjnym Cartoon Network. Producentem Adventure Time: Hey Ice King!... jest amerykańskie studio WayForward. Deweloper od lat tworzy tytuły na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe, jego najbardziej znane produkcje to: Aliens: Infestation, BloodRayne: Betrayal, Contra 4 oraz Silent Hill: Book of Memories. Warto dodać, że nad produkcją gry czuwał Pendleton Ward, autor i pomysłodawca serii, który przygotował scenariusz, a także projekty postaci i lokacji.

W grze wcielimy się w głównych bohaterów serialu, czternastoletniego chłopca Finna oraz jego przyjaciela i przyszywanego brata żółtego psa o imieniu Jacke, który potrafi przyjmować rozmaite kształty. Historia przedstawiona przez twórców rozpoczyna się pewnego zwykłego ranka. Jacke i Finn zauważają ze zdziwieniem, że w nocy ktoś ukradł ich śmieci. Cała sprawa nie byłaby warta uwagi gdyby nie fakt, że za tym podstępnym aktem stoi Lodowy Król, który ze zdobytych odpadków planuje zbudować swoja przyszłą żonę, Śmieciową Księżniczkę. Obaj bohaterowie postanawiają powstrzymać złego Króla i dać mu nauczkę. Wyruszają więc w podróż po Krainie Ooo, spotykając po drodze najważniejsze postacie pojawiające się na małym ekranie, takie jak Królewna Balonowa, Królewna Grudkowego Kosmosu, Panna Jednorożek i Słoniczka.

Rozgrywka podzielona jest na dwie części. W pierwszej zwiedzamy ziemie Ooo, obserwując świat z widoku izometrycznego, w drugiej zwiedzamy poszczególne lokacje i podziemia, które przedstawiono w formie dwuwymiarowej platformówki. W trakcie zabawy możemy wcielić się w Finna albo Jacke`a. Na drodze dzielnych herosów staną różnego rodzaju niebezpieczeństwa i wrogowie, z którymi poradzą sobie dzięki unikalnym umiejętnościom. Finn potrafi używać miecza i ciosów pięścią, podczas gdy Jacke zamienia się w różne przydatne przedmioty, jak łódź, most, może także do woli zmieniać swój wzrost. Warto dodać, że producent przewidział także możliwość gry w trybie kooperacji dla dwóch osób.

Twórcy zadbali o to, by oprawa graficzna tytułu przypominała w jak największym stopniu to co możemy zobaczyć w telewizyjnej animacji. Poza znanymi miejscami, takimi ajk Balonowe Królestwo i popularnymi bohaterami, zobaczymy tez oryginalne przerywniki filmowe, utrzymane w klimatach serii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Adventure Time: Hey Ice King! Why'd You Steal Our Garbage?!: Odpowiednia dla każdego wieku.

NDS
3DS