Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Textorcist: The Story of Ray Bibbia (PC)

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia PC

Strzelanka 2D typu bullet hell, w której wcielamy się w egzorcystę walczącego z demonami o kontrolę nad Rzymem. Cechą charakterystyczną gry The Textorcist jest sterowanie – wchodzenie w interakcje oraz wyprowadzanie ataków odbywa się poprzez wpisywanie konkretnych wyrazów.

Akcji | 2D | top-down | indie | shoot 'em up | tekstowe

PC Windows
Okładka The Textorcist: The Story of Ray Bibbia (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14lutego2019

14lutego2019

Steam

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia jest oryginalnym bullet hell shooterem, w którym główną mechaniką jest wpisywanie słów na klawiaturze (tzw. typing game). Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależne studio MorbidWare.

Fabuła

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia zabiera nas w podróż do Rzymu. Miasto należące do Świętego Kościoła chyli się ku upadkowi – na jego ulicach panuje bezprawie, a władzę nad nim próbują przejąć demony. Tym ostatnim przeciwstawia się Ray Bibbia – egzorcysta, który powstrzymując szatański pomiot przed realizacją jego nikczemnych planów, stopniowo odkrywa prawdę na temat swojej mrocznej przeszłości.

Mechanika

W grze The Textorcist: The Story of Ray Bibbia akcję ukazano z perspektywy top-down. W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi oraz stawiamy czoła dziesięciu bossom. Wśród tych ostatnich znajdziemy między innymi szalonego gangstera, mroczną pokojówkę czy nawet samego papieża. By odesłać wrogów na tamten świat, musimy wykazać się zręcznością i omijać wystrzeliwane przez nich pociski, a także samodzielnie wyprowadzać celne ataki.

Co ciekawe, choć bohatera kontrolujemy w sposób bezpośredni, wszystkie pozostałe aktywności są wykonywane poprzez wpisywanie konkretnych wyrazów. W ten sposób nie tylko wchodzimy w interakcję ze światem gry, lecz również walczymy z oponentami przy pomocy egzorcyzmów; sprawę komplikuje fakt, że owe inkantacje występują zarówno po angielsku, jak i po łacinie.

Warto odnotować, że grać można przy użyciu klawiatury lub pada; po podpięciu tego drugiego wpisywanie słów zostaje zamienione na rytmiczną minigrę.

Tryby gry

Pomimo że do gry The Textorcist: The Story of Ray Bibbia trafił wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza, znalazło się tu miejsce na internetowe tablice rekordów, na których możemy się pochwalić zdobytymi wynikami punktowymi.

Kwestie techniczne

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia posiada prostą, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. W trakcie zabawy towarzyszy nam soundtrack, którego autorem jest GosT.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Textorcist: The Story of Ray Bibbia

Wymagania wiekowe The Textorcist: The Story of Ray Bibbia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Textorcist: The Story of Ray Bibbia

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 1.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7