Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

20. Gry Zręcznościowe PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Najpopularniejsze gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę PS4.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 473
PS4

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Grave Danger: The Ultimate Edition
Grave Danger: The Ultimate Edition

Zręcznościowe 26 czerwca 2018

Grave Danger: The Ultimate Edition to odświeżona wersja platformowej gry zręcznościowo-logicznej z 2016 roku, która mechaniką i stylistyką nawiązuje do The Lost Vikings - klasycznego tytułu autorstwa Blizzard Entertainment z lat 90.

Jettomero: Hero of the Universe
Jettomero: Hero of the Universe

Zręcznościowe 27 lutego 2018

Relaksująca gra zręcznościowa, w której wcielamy się w wielkiego, niezniszczalnego i... niezdarnego robota. Naszym celem jest ocalenie ludzkości przed zagładą.

Strikers Edge
Strikers Edge

Zręcznościowe 30 stycznia 2018

Strikers Edge to dwuwymiarowa gra zręcznościowa typu dodgebrawl (zbijak, dwa ognie), w której akcja jest przedstawiona z perspektywy izometrycznej. Wcielamy się w niej wybranego wojownika, a następnie próbujemy ustrzelić swojego rywala z pomocą łuków, czarów, rzucanych oszczepów czy sztyletów. Choć tytuł ten stawia przede wszystkim na tryb wieloosobowy – lokalnie lub za pośrednictwem sieci Internet – to posiada także powiązane z konkretnymi herosami kampanie single-player.

Hatsune Miku VR
Hatsune Miku VR

Zręcznościowe 5 grudnia 2019

Spin-off słynnego cyklu gier muzyczno-rytmicznych, stworzony przez studio Crypton Future Media. Hatsune Miku VR powstało z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych, co wymusiło na twórcach wprowadzenie zmian w mechanice rozgrywki.

Blaster Master Zero II
Blaster Master Zero II

Zręcznościowe 29 czerwca 2020

Platformówkowa strzelanka w realiach science fiction, która modelem rozgrywki i 8-bitową grafiką odwołuje się do złotej ery konsoli NES. Gra Blaster Master Zero II została opracowana przez znane studio Inti Creates i stanowi kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 1988 roku.

Furwind
Furwind

Zręcznościowe 27 czerwca 2019

Platformówka nawiązująca do klasyków gatunku pokroju Super Mario. W Furwind wcielamy się w liska, który próbuje powstrzymać zagrożenie ze strony złowrogiego Darhuna. W grze przemierzamy różnorodne poziomy, omijamy pułapki, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów rośnie potencjał bojowy protagonisty, dzięki czemu z czasem może stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Ultimate Runner
Ultimate Runner

Zręcznościowe 13 grudnia 2018

Klasyczna trójwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku auto-runner. W Ultimate Runner wcielamy się w jednego z pięciu poszukiwaczy przygód, którzy uciekają przed krwiożerczymi kanibalami. Tytuł jest dziełem Raylight Studios.

Lethal League Blaze
Lethal League Blaze

Zręcznościowe 12 lipca 2019

Druga odsłona cyklu oryginalnych zręcznościówek, w których odbijamy antygrawitacyjną piłkę, starając się trafić nią oponenta w twarz. Lethal League Blaze oddaje w nasze ręce szeroką gamę postaci zróżnicowanych pod kątem stylu gry oraz umiejętności specjalnych. Oprócz fabularnego trybu dla pojedynczego gracza produkcja oferuje kilka modułów opracowanych z myślą o multiplayerowej zabawie.

Spectrum
Spectrum

Zręcznościowe 21 sierpnia 2018

Spectrum to dwuwymiarowa gra platformowa, charakteryzująca się dość nieskomplikowaną w założeniach, ale wymagającą rozgrywką oraz ciekawie zaprojektowaną, minimalistyczną oprawą graficzną. Produkcja została stworzona przez niewielkie studio 3D Avenue.

Ghost Parade
Ghost Parade

Zręcznościowe 31 października 2019

Dwuwymiarowa platformówka będąca pierwszą grą indonezyjskiego zespołu Lentera. W Ghost Parade wcielamy się w dziewczynkę imieniem Suri i pomagamy przyjaznym duchom w przepędzeniu ludzi niszczących nawiedzony las.

Songbird Symphony
Songbird Symphony

Zręcznościowe 25 lipca 2019

Produkcja łącząca elementy platformówki i gry rytmicznej, w której wcielamy się w Birba – ptasią sierotę próbującą dowiedzieć się czegoś o swoim pochodzeniu. Ważną rolę w Songbird Symphony odgrywa śpiew naszego podopiecznego, przy pomocy którego może on nie tylko aktywować platformy, lecz także wchodzić w interakcję z mieszkańcami świata gry oraz brać udział w muzycznych bitwach.

HackyZack
HackyZack

Zręcznościowe 12 lutego 2019

Platformówka, w której oprócz skakania po platformach naszym zadaniem jest odbijanie piłek o rozmaitych właściwościach. W zależności od wybranego trybu, zadania w HackyZack polegają na dotarciu do wyjścia lub zniszczeniu wszystkich diamentów znajdujących się na planszy.

Danger Zone 2
Danger Zone 2

Zręcznościowe 13 lipca 2018

Kontynuacja zręcznościowej gry samochodowej, w której zasiadamy za kierownicą jednego z pojazdów i powodujemy widowiskowe kraksy, starając się zdobyć jak największą liczbę punktów. Danger Zone 2 oddaje do naszej dyspozycji osiem aut; rozbijamy je na amerykańskich, brytyjskich oraz hiszpańskich autostradach.

Mega Man X Legacy Collection 1 + 2
Mega Man X Legacy Collection 1 + 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Zestaw dwóch kompilacji, obejmujący wszystkie gry spod szyldu Mega Man X. Kolekcja trafiła do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, pozwalając graczom sprawdzić poszczególne produkcje w ich odświeżonych wersjach; całość wzbogacono o dodatkowy tryb gry oraz wirtualne muzeum wypełnione rozmaitymi atrakcjami.

Gem Smashers
Gem Smashers

Zręcznościowe 24 lutego 2017

Remake gry zręcznościowej, która trafiła na konsolę Game Boy Advance w 2003 roku. W trakcie zabawy w Gem Smashers kontrolujemy jednego z trzech stworków, starając się sterować nim w taki sposób, by odbijając się od elementów otoczenia, niszczył kolorowe kryształy.

Octahedron
Octahedron

Zręcznościowe 20 marca 2018

Dynamiczna platformówka, w której naszym zadaniem jest ucieczka z podziemnego świata. Tym, co wyróżnia Octahedron na tle większości reprezentantów gatunku, jest konieczność wykazania się doskonałym poczuciem rytmu. Całość okraszono dwuwymiarową grafiką utrzymaną w neonowej kolorystyce.

Animal Super Squad
Animal Super Squad

Zręcznościowe 15 maja 2018

Animal Super Squad to dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielając się w wybrane zwierzę, przechodzimy poziomy i rozwiązujemy proste zagadki oparte o system fizyki. Gra oferuje rozbudowany edytor plansz.

Mega Man X Legacy Collection 2
Mega Man X Legacy Collection 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Druga kompilacja czterech gier spod szyldu Mega Man X, obejmująca następujące tytuły: Mega Man X5, Mega Man X6, Mega Man X7 oraz Mega Man X8. Zestaw trafił do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, a pozwala graczom sprawdzić wyżej wymienione produkcje w odświeżonej wersji; całość wzbogacono o dodatkowy tryb rozgrywki oraz wirtualne muzeum wypełnione atrakcjami dla fanów serii.