Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2GCNGBA
Okładka Batman Begins (XBOX)

Batman Begins

Batman Begins to opracowana przez koncern Eurocom gra akcji, opowiadająca o pierwszym okresie działalności Bruce’a Wayne’a jako Batmana. Oczywiście scenariusz gry opracowano na podstawie fabuły filmu, który pod identycznym tytułem trafił do kin w czerwcu 2005 roku.

Akcji | FPP | TPP | DC Comics | Batman | superbohaterowie | filmy

Okładka Batman Begins (XBOX)

data premiery gry:

14cze2005

PS2 XBOX GCN GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman Begins to opracowana przez koncern Eurocom gra akcji, opowiadająca o pierwszym okresie działalności Bruce’a Wayne’a jako Batmana. Oczywiście scenariusz gry opracowano na podstawie fabuły filmu, który pod identycznym tytułem trafił do kin w czerwcu 2005 roku.

Jak na grę o obrońcy Gotham przystało, znajdziemy w niej mnóstwo akcji związanej z anihilacją przeciwników. Nie można jednak porównać tego produktu do prostej i pozbawionej głębszej treści „nawalanki”, gdyż w gruncie rzeczy, Batman Begins jest bliższym krewnym takich produkcji jak Splinter Cell czy Metal Gear Solid, niż np. Tekken. Autorzy postawili na działanie w ukryciu. Każdy ruch Człowieka Nietoperza musi być dokładnie zaplanowany, inaczej uzbrojeni po zęby słudzy Scarecrowa (głównego przeciwnika w grze) wpakują w niego kilka kilogramów ołowiu.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Najważniejszym punktem na ekranie jest celownik, który powiadamia nas o możliwych działaniach względem porozrzucanych tu i ówdzie przedmiotów oraz przeciwników. W tym ostatnim przypadku otrzymane informacje pomogą Ci wybrać najlepszy sposób na pozbycie się zagrożenia: otwarty atak lub bardziej finezyjne akcje ofensywne, np. z udziałem licznych gadżetów. Walka wręcz przebiega podobnie jak w innych grach tego typu. Batman potrafi skorzystać z kilku rodzajów kopnięć oraz uderzeń pięścią, a także kombosów.

Niezmiernie istotnym czynnikiem w Batman Begins jest strach. Wśród złoczyńców krążą niewiarygodne opowieści na temat Mrocznego Rycerza, dlatego też każde pojawienie się Batmana może doprowadzić przeciwników do załamania nerwowego. W trakcie gry na bieżąco otrzymujemy informacje o pulsie naszych wrogów. Jeżeli przed wkroczeniem do akcji sprawimy, że przekroczy on wszelkie dopuszczalne normy, wejście Człowieka Nietoperza do akcji wywoła taką panikę, że większość przeciwników porzuci broń i ucieknie gdzie pieprz rośnie. Strach możemy wzbudzać na różne sposoby, np. zrzucając przed patrolującymi teren strażnikami, drewniane pudła.

Batman Begins oferuje w pełni trójwymiarowe środowisko (ze sprawiającymi przyzwoite wrażenie efektami świetlnymi oraz cieniowaniem), przyjemną dla oka grafikę oraz niezły dźwięk. Warto zauważyć, że w grze usłyszymy większość bohaterów, którzy pojawili się w filmie, w tym Christiana Bale’a – odtwórcę roli Człowieka Nietoperza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 501 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Batman Begins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Batman Begins

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Batman Begins - recenzja gry
Batman Begins - recenzja gry

Recenzja 30 czerwca 2005, 12:27

Na naszej drodze staną przede wszystkim przeróżni opryszkowie, których najprościej podzielić na tych uzbrojonych i tych, którym wydaje się, że są w stanie zrobić nam coś scyzorykiem czy innym kijkiem. Mafiozi, skorumpowani gliniarze, zbiry Scarecrowa – niezależnie od pochodzenia, cała ta czereda kwalifikuje się do porządnego lania, które im zapewnimy. Kolejna grupa przeciwników to wojownicy ninja, którzy pojawiają się w paru miejscach w grze, i najgorsi z najgorszych – ofiary eksperymentów prowadzonych przez Scarecrowa z gazem strachu, którzy charakteryzują się wyjątkową twardością i odpornością na nasze zagrywki. Obijanie przeciwników połączone z ich uprzednim wystraszeniem podnosi nam reputację, którą cieszymy się wśród potencjalnych ofiar, w związku z czym nierzadko jeden z przeciwników zamiast walczyć padnie przed nami na ziemię albo weźmie nogi za pas. Prócz reputacji bójki podnoszą też poziom strachu w kolejnych lokacjach, który, jeśli odpowiednio wysoki, również ułatwia nam obijanie przeciwników. Od czasu do czasu przerazimy nawet kogoś tak, że zostaniemy nagrodzeni krótką animacją prezentującą Batmana widzianego oczami ofiary jako demona rodem z serii Devil May Cry.

PS2
XBOX
GCN
GBA