Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry Zręcznościowe PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę PS4.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 473
PS4

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Feist
Feist

Zręcznościowe 13 grudnia 2016

Dwuwymiarowa gra platformowa, przypominająca w swych założeniach kultowe Limbo. Tytuł został stworzony przez dwójkę niezależnych programistów: Adriana Stutza oraz Floriana Fallera i doczekał się wielu nagród oraz branżowych wyróżnień. W grze wcielamy się w małego stworka, który poruszając się cały czas w prawo, przemierza kolejne poziomy, pełne rozmaitych pułapek oraz przeciwników.

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Zręcznościowe 24 lutego 2016

Kontynuacja gry BIT.TRIP RUNNER stworzonej przez studio Gaijin Games. Pokonujemy kolejne poziomy poruszając się w prawą stronę. Unikamy przeszkód i zbieramy porozrzucane bonusy. Tempo rozgrywce nadaje ścieżka muzyczna, na którą składają się elektroniczne utwory.

N++
N++

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Przygotowana przez studio Metanet Software platformowa gra zręcznościowa, będąca rozszerzoną wersją znanego z konsol przenośnych N+. Produkcja nie zmienia podstawowych założeń rozgrywki, a podczas zabawy ponownie wcielamy się w ninję, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami etapy, starając się dotrzeć do wyjścia i zebrać przy tym jak najwięcej monet. Ponieważ nasza postać nie jest uzbrojona, to jedynym sposobem na ujście z życiem jest unikanie zagrożeń.

Olliolli
Olliolli

Zręcznościowe 27 sierpnia 2014

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w profesjonalnego skatera. Gracze mogą wykonywać szereg skomplikowanych i ryzykownych trików. Tytuł posiada tryb kariery oraz jazdy dowolnej i pozwala na porównywanie wyników punktowych z osobami z całego świata.

Randall
Randall

Zręcznościowe 6 czerwca 2017

Osadzona w klimatach science fiction dwuwymiarowa platformówka, będąca debiutanckim projektem studia We The Force. Akcja gry Randall osadzona została w ponurej przyszłości, w której panuje terror, a obywatele są ustawicznie inwigilowani przez bezwzględną korporację, infekującą umysły ludzi za pomocą tajemniczego minerału. Represyjny reżim postanawia obalić tytułowy bohater gry, będący jedną z ostatnich osób wciąż posiadających wolną wolę.

ZEN Pinball 2
ZEN Pinball 2

Zręcznościowe 17 grudnia 2013

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku. Gra jest wstecznie kompatybilna z pierwowzorem, co umożliwia wykorzystanie uprzednio zakupionych dodatków typu DLC.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 25 listopada 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

Hohokum
Hohokum

Zręcznościowe 12 sierpnia 2014

Gra zręcznościowa, pozwalająca na zabawę w fantastycznym i oryginalnym dwuwymiarowym świecie. Eksplorujemy i poznajemy go wraz z głównym bohaterem, dziwacznym kolorowym stworkiem przypominającym węża.

Nom Nom Galaxy
Nom Nom Galaxy

Zręcznościowe 12 maja 2015

Nietypowa platformówka 2D z elementami ekonomicznej strategii oraz sandboksowym otwartym światem. W Nom Nom Galaxy gracze wcielają się w przedsiębiorcę, którego zadaniem jest wybudowanie olbrzymiej fabryki produkującej zupy dla kosmitów. Podczas zabawy kierujemy pojedynczą postacią, potrafiącą biegać swobodnie po mapie i przeskakiwać przeszkody niczym w klasycznej platformówce.

Energy Hook
Energy Hook

Zręcznościowe 5 lipca 2016

Trójwymiarowa gra zręcznościowa studia Happion Labs, z akcją osadzoną w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tytułowy Energy Hook to mające postać mechanicznej rękawicy urządzenie, wystrzeliwujące wiązkę energii, przytwierdzającą się niczym lina do trafionego obiektu.

GALAK-Z
GALAK-Z

Zręcznościowe 4 sierpnia 2015

Przygotowana przez studio 17-bit dwuwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku shoot’em up. W GALAK-Z wcielamy się w rolę pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć się z zastępami uzbrojonych po zęby wrogów. Choć ogólne założenia rozgrywki nie różnią się specjalnie od standardów gatunku, twórcy wprowadzili jednak do zabawy kilka istotnych innowacji.

Spirits of Spring
Spirits of Spring

Zręcznościowe prace wstrzymane

Silent Enemy to oryginalna gra zręcznościowa kanadyjskiego studia Minority, poruszająca problem prześladowania. Podróżujemy po skutej lodem krainie, z której złowrogie kruki przegnały wiosnę, a naszym zadaniem jest zbieranie rozsianych po okolicy kul światła i przywrócenie światu równowagi, nie poddając się słabości i zwątpieniu.

Monochroma
Monochroma

Zręcznościowe prace wstrzymane

Oryginalna platformówka z elementami logicznymi, za której powstanie odpowiada niezależny turecki deweloper Nowhere Studios. Akcja gry toczy się w alternatywnym, dystopijnym uniwersum lat 50. ubiegłego wieku, gdzie jedną z najbardziej wpływowych instytucji jest potężna korporacja, produkująca usługujące ludziom roboty. Wcielamy się w postać starszego z dwójki rodzeństwa, który próbując ratować rannego brata, trafia w tajemnicze miejsce skrywające mroczne sekrety wspomnianej korporacji.

Toki Tori 2+
Toki Tori 2+

Zręcznościowe 23 lutego 2016

Toki Tori 2 to gra zręcznościowo-logiczna, w której podobnie jak w części pierwszej wcielamy się w uroczego kurczaczka. Tym razem wyruszamy na ratunek naszemu rodzeństwu, a na drodze staną nam przeciwnicy, których pokonanie będzie wymagało sprytu i korzystania ze specjalnych zdolności.

Stealth Inc: Ultimate Edition
Stealth Inc: Ultimate Edition

Zręcznościowe 18 marca 2014

Zabawna platformówka, łącząca cechy takich gier jak Metal Gear Solid oraz Super Meat Boy. Wcielamy się w niej w hakera łamiącego zabezpieczenia w celu dotarcia do wyjścia. Na każdym z poziomów musimy rozwiązać prostą zagadkę i pozostać w ukryciu. Liczy się też zręczność w omijaniu niebezpiecznych pułapek.

The Swindle
The Swindle

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Dwuwymiarowa gra platformowa studia Size Five Games, łącząca estetykę steampunkową z kreskówkowym stylem graficznym. W grze The Swindle wcielamy się w rolę złodzieja włamującego się do różnego rodzaju chronionych kompleksów i kradnącego zgromadzone tam kosztowności. Wraz z postępami w grze zdobywamy kapitał, który możemy spożytkować na liczne ulepszenia sprzętu, w tym przede wszystkim głównego narzędzia pracy, czyli specjalnych, modyfikowalnych rękawic.

Iconoclasts
Iconoclasts

Zręcznościowe 23 stycznia 2018

Kolorowa platformówka w stylu metroidvania autorstwa dewelopera odpowiedzialnego za serię Noitu Love. W grze wcielamy się w mechaniczkę Robin, która próbuje odkryć dlaczego jej zainteresowania, czyli majsterkowanie, zostały uznane za nielegalne. Rozgrywka łączy eksplorację, walkę i rozwiązywanie zagadek.

Titan Attacks!
Titan Attacks!

Zręcznościowe 5 maja 2014

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

Jetpack Joyride
Jetpack Joyride

Zręcznościowe 26 kwietnia 2016

Przeglądarkowa casualowa zręcznościówka, w której wcielamy się w bohatera próbującego uciec z plecakiem odrzutowym z tajnego laboratorium. Postać cały czas poruszą się automatycznie w prawą stronę ekranu, a nasza interakcja ogranicza się do kontrolowania wspomnianego plecaka odrzutowego. Trudność wynika z tego, że po drodze czeka na nas masa przeszkód, z którymi zetknięcie kończy się śmiercią.

StarDrone VR
StarDrone VR

Zręcznościowe 17 stycznia 2018

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której nawigujemy statkiem kosmicznym przez nieprzyjazną przestrzeń, pełną wrogich i niszczycielskich obiektów.

Kick & Fennick
Kick & Fennick

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Platformówka 2,5D stworzona przez holenderskie studio Jaywalkers Interactive. Produkcja przybliża historię przyjaźni chłopca o imieniu Kick oraz robota Fennicka. Dokonuje tego w klasycznej, platformówkowej konwencji – z jednym zastrzeżeniem. Grę wyróżnia bowiem sposób, w jaki główny bohater pokonuje przeszkody. Mianowicie dokonuje tego z pomocą pozyskanego w międzyczasie, potężnego miotacza.

Pure Pool
Pure Pool

Zręcznościowe 30 lipca 2014

Zaawansowany symulator bilarda, wyprodukowany przez niezależne brytyjskie studio VooFoo – znane m.in. z Pure Chess oraz innej bilardowej produkcji - Hustle Kings. Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega od innych, sobie podobnych gier, oferując szeroki wachlarz trybów zabawy jedno- i wieloosobowej. Atutem Pure Pool jest intuicyjny interfejs oraz autorski silnik, gwarantujący fotorealistyczną, pełną detali i efektów świetlnych oprawę graficzną.

Shu
Shu

Zręcznościowe 4 października 2016

Oryginalna gra platformowa szkockiego studia Secret Lunch, łącząca typowe dla gatunku elementy zręcznościowe z koniecznością dokonywania wyborów natury moralnej. Akcja gry Shu osnuta jest wokół ucieczki tytułowego bohatera przed złowrogą i nieposkromioną burzą. Aby uniknąć śmierci, nasz protagonista musi dostać się na szczyt tajemniczej góry, jednak jak na platformówkę przystało, jego droga usiana jest czyhającymi zewsząd zagrożeniami.

Roundabout
Roundabout

Zręcznościowe 26 maja 2015

Roundabout to lekka i nietuzinkowa gra, w której przychodzi nam wejść w skórę szalonego kierowcy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji otwarty świat w klimacie lat 70. XX wieku, po którym przemieszczamy się przy użyciu obracającej się nieprzerwanie wokół własnej osi llimuzyny.