Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

2. Gry Strategiczne PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne na platformę PS2.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PS2

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Kessen 2
Kessen 2

Strategiczne 27 października 2001

Kessen 2 jest młodszym, choć bardziej rozbudowanym bratem pierwszego Kessena – strategii - w której kamera potrafila znaleźć się miedzy poszczególnymi żołnierzami podczas bitwy i starcie pokazywać „od wewnątrz”.

Gladius
Gladius

Strategiczne 28 października 2003

Połączenie strategii taktycznej oraz gry role-playing. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci i przystępujemy do walk organizowanych na różnego rodzaju arenach. Pojedynki rozgrywane są w systemie turowym.

Romance of the Three Kingdoms XI
Romance of the Three Kingdoms XI

Strategiczne 6 lutego 2007

Romance of the Three Kingdoms XI to wyprodukowana przez studio deweloperskie Koei strategia turowa, będąca jedenastą odsłoną serii rozwijanej od lat 80. ubiegłego stulecia. Fabuła gry bazuje na motywach XIV-wiecznej powieści "Dzieje trzech królestw". Gracz bierze udział w rywalizacji przywódców państw Wei, Shu i Wu, dążących do przejęcia władzy nad Chinami.

Kessen III
Kessen III

Strategiczne 22 lutego 2005

Trzecia część bardzo złożonej gry strategicznej, której akcja osadzona została w feudalnej Japonii. Dowodzimy armiami, wydając rozkazy zarówno na mapie globalnej, jak i polu bitwy.

Army Men: RTS
Army Men: RTS

Strategiczne 27 marca 2002

Strategia czasu rzeczywistego z serii Army Men, w której przejmujemy dowodzenie nad armią plastikowych, zabawkowych żołnierzyków. W tej produkcji mamy za zadanie rozprawić się ze zdrajcą naszej frakcji. Twórcy przygotowali kampanię składającą się z 15 poziomów i 8 różnych aren (umiejscowionych w domu mieszkalnym). W grze pojawia się też rozgrywka wieloosobowa.

Romance of the Three Kingdoms VII
Romance of the Three Kingdoms VII

Strategiczne 1 czerwca 2002

Romance of the Three Kingdoms VII to kolejna odsłona popularnej serii gier strategicznych, której część pierwsza pojawiła się na komputery domowe w 1985 (pod japońskim tytułem Sangokushi). Jest to jedna z najambitniejszych serii konsolowych strategii turowych.

Romance of the Three Kingdoms VIII
Romance of the Three Kingdoms VIII

Strategiczne 13 sierpnia 2003

Romance of the Three Kingdoms VIII, zgodnie z numeracją, jest ósmą częścią wydawanej od lat i niezwykle popularnej strategicznej serii firmy Koei. Akcja gry rozpoczyna się w Chinach z III wieku, a konkretnie po upadku dynastii Han.

Melbourne Cup Challenge
Melbourne Cup Challenge

Strategiczne 26 października 2006

Frankie Dettori Racing to gra traktująca o jeździectwie, firmowana nazwiskiem jednego z najpopularniejszych i najlepszych dżokejów świata, Frankiego Dettori.

Darwin
Darwin

Strategiczne 23 marca 2007

Niezbyt skomplikowana strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w postać wodza plemienia. Musimy wydawać stosowne polecenia swoim podwładnym, obserwując ich stopniową ewolucję.

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle
Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

Strategiczne 6 marca 2008

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle jest strategią turową, której akcja osadzona została w realiach XVI-wiecznej Japonii. Gracz wciela się w Ody Nobunagiego i obejmuje przywództwo nad jednym z księstw. Jego zadaniem jest stworzenie potęgi gospodarczej i militarnej, która będzie w stanie zjednoczyć Kraj Kwitnącej Wiśni. Deweloperzy z firmy Koei przygotowali 9 historycznych i fikcyjnych scenariuszy, dostępnych w trzech trybach rozgrywki.

MetropolisMania 2
MetropolisMania 2

Strategiczne 14 sierpnia 2007

Dość złożona strategia czasu rzeczywistego, w której zajmujemy się rozwojem tytułowej metropolii. W tym celu stawiamy nowe budynki oraz uważnie przysłuchujemy się zachciankom mieszkańców.

Poison Pink
Poison Pink

Strategiczne 14 lutego 2008

Połączenie skomplikowanej strategii turowej oraz klasycznego RPG-a. Uczestniczymy w zakrojonych na szeroką skalę bitwach, dowodząc stworzonymi przez siebie armiami oraz pokonując różnorakie demony.

Thrillville
Thrillville

Strategiczne 21 listopada 2006

Thrillville to gra ekonomiczna, za której powstanie odpowiada studio Frontier Developments. Podobnie, jak poprzednie wytwory tej firmy (np. RollerCoaster Tycoon 3), również ten produkt podejmuje temat tworzenia lunaparku.

Dynasty Tactics
Dynasty Tactics

Strategiczne 17 września 2002

Dynasty Tactics to turowa strategia, osadzona w realiach znanej serii Dynasty Warriors. Historycznie fabuła ulokowana została w okresie Epoki Trzech Królestw, kiedy to Chiny rozpadły się na trzy państwa, rządzone przez samozwańczych cesarzy, którzy prowadzili miedzy sobą nieustanne wojny o supremację.

Culdcept
Culdcept

Strategiczne prace wstrzymane

Culdcept to gra strategiczna, będąca już piątą z serii, a zarazem pierwszą wydaną poza Japonią (poprzednie cztery tytuły ukazały się na konsolach PlayStation, Dreamcast i Sega Saturn, tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni). Culdcept to intrygująca mieszanka gier, nazywanych popularnie karciankami, a także planszowego hitu światowej sławy - Monopolu.

Car Wash Tycoon
Car Wash Tycoon

Strategiczne 29 września 2006

Bardzo nietypowa produkcja, w której zajmujemy się zarządzaniem profesjonalną myjnią samochodową. Jest to strategia ekonomiczna, tak więc należy ustalać ceny, dbać o finanse firmy i odpowiednio reklamować swoje usługi.

The Movies
The Movies

Strategiczne prace wstrzymane

The Movies to strategia ekonomiczna, wyprodukowana przez zespół deweloperski Lionhead Studios. Akcja gry osadzona została w okresie tzw. "złotych lat" Hollywood, a gracz wciela się w rolę debiutującego producenta filmowego, do którego obowiązków należy m.in. zatrudnianie aktorów, poszukiwanie scenariuszy i zapewnienie zaplecza finansowego. Twórcy z dbałością o szczegóły odtworzyli historię kinematografii.

The Urbz: Simowie w Mieście
The Urbz: Simowie w Mieście

Strategiczne 9 listopada 2004

The Urbz: Sims in the City to tzw. „miejska” odmiana popularnych Simsów. Zamiast przytulnych domków jednorodzinnych i spokojnej egzystencji na peryferiach, gracze kierują tutaj swoimi podopiecznymi, którzy prowadzą wirtualne życie w olbrzymim mieście.

Goblin Commander: Unleash the Horde
Goblin Commander: Unleash the Horde

Strategiczne 11 listopada 2003

Mag Fraziel zaginął w tajemniczych okolicznościach. Niedługo później 5 klanów goblinów zamieszkujących planetę Ogriss rozpoczęło bratobójczą wojnę. Czym prędzej łap za pad i zaprowadź względny porządek. Przy czym nie zapomnij rozwiązać zagadkę zniknięcia czarnoksiężnika.

Thrillville: Off the Rails
Thrillville: Off the Rails

Strategiczne 9 października 2007

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie zajmujemy się tworzeniem własnego parku rozrywki. Na uwagę zasługuje obecność ponad dwudziestu rozbudowanych kolejek górskich.

Ring of Red
Ring of Red

Strategiczne 12 marca 2001

Gra strategiczna, łącząca w sobie elementy gry turowej oraz RTS-a. Przenosimy się do alternatywnej wersji rzeczywistości, próbując przejąć całkowitą kontrolę nad Japonią. Do tego celu wykorzystujemy ogromne mechy.

Sakura Wars: So Long, My Love
Sakura Wars: So Long, My Love

Strategiczne 7 czerwca 2005

Sakura Wars: So Long, My Love to utrzymana w stylistyce anime gra z gatunku jRPG autorstwa studia RED Entertainment. Fabuła przenosi graczy do Nowego Jorku z lat XX ubiegłego wieku, gdzie jako młodzieniec o imieniu Shinjiro Taiga muszą stawić czoła armii demonów. Rozgrywka koncentruje się głównie na taktycznych pojedynkach toczonych w systemie turowym.

Nobunaga's Ambition: Rise to Power
Nobunaga's Ambition: Rise to Power

Strategiczne 5 lutego 2008

Skomplikowana strategia czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się w czasach feudalnej Japonii. Dowodzimy armiami, zajmując się także dyplomacją i rozwojem miast.