Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. Oculus Rift - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry o tematyce Oculus Rift na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Pistol Whip
Pistol Whip

Akcji 7 listopada 2019

Połączenie FPS-a i gry rytmicznej, opracowane z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Pistol Whip trafiamy w sam środek akcji i w rytm muzyki eliminujemy zastępy przeciwników przy pomocy tytułowego pistoletu.

Battlezone: Gold Edition
Battlezone: Gold Edition

Akcji 1 maja 2018

Ulepszona wersja futurystycznej strzelanki z czołgami pt. Battlezone, wydanej w 2016 roku. Największą nowością jest możliwość rozgrywki bez gogli wirtualnej rzeczywistości. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji wszystkie wypuszczone wcześniej DLC.

Allison Road
Allison Road

Przygodowe prace wstrzymane

Opracowana przez brytyjskie studio Lilith pierwszoosobowa przygodówka akcji, utrzymana w stylistyce szeroko pojętego survival horroru. W grze wcielamy się w rolę bliżej nieznanego bohatera, który budzi się pewnej nocy w obcym domu na przedmieściach, nie pamiętając wydarzeń kilku ostatnich dni.

Vanishing Realms
Vanishing Realms

RPG 23 sierpnia 2019

Pierwszoosobowe RPG akcji, zaprojektowane od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pokroju Steam VR czy HTC Vive. Za powstanie gry odpowiada studio Indimo Labs, dowodzone przez byłego pracownika Valve Kelly’ego Baileya. Fabuła gry czerpie inspiracje z fantastycznego świata D&D, a podczas zabawy wcielamy się w rolę rycerza, który przemierza pełen magii świat i walczy z napotkanymi potworami.

Bloody Zombies
Bloody Zombies

Akcji 12 września 2017

Opracowana przez niezależne studio Paw Print Games gra z gatunku beat’em up z klasycznym widokiem z boku. Akcja Bloody Zombies osadzona została w Londynie opanowanym przez plagę tytułowych nieumarłych. Ostatnią nadzieją miasta okazuje się czwórka wyrzutków, którzy, nie mając nic do stracenia, podejmują próbę oczyszczenia ulic metropolii przy użyciu własnych pięści oraz mniej lub bardziej prowizorycznych broni.

Apex Construct
Apex Construct

Akcji 20 marca 2018

Gra akcji wzbogacona o elementy przygodowe, która przenosi gracza w przyszłość. Zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie w świecie opanowanym przez roboty. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i wymaga do działania zarówno gogli, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Vacation Simulator
Vacation Simulator

Symulacje 9 kwietnia 2019

Kolejny pseudosymulator opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja przenosi graczy do uniwersum wykreowanego na potrzeby gry Job Simulator – po tym, jak główny bohater tej produkcji przekonał się, czym jest praca, teraz może zaznać odpoczynku w tropikalnym kurorcie, beztrosko bawiąc się z robotami i przyrządzając smakowite posiłki.

Allumette
Allumette

Przygodowe 13 października 2016

Interaktywny film opracowany z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Gracz śledzi losy osieroconej dziewczynki, która rozpala kolejne zapałki i w ten sposób przywołuje następujące po sobie wspomnienia ze swojego życia. Źródłem inspiracji dla Allumette była „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

The Wizards
The Wizards

Akcji 8 marca 2018

Zaprojektowana z myślą o goglach VR przygodowa gra akcji autorstwa gliwickiego Carbon Studio. The Wizards przenosi nas do fantastycznego świata, który przemierzamy w skórze jednego z tytułowych czarodziejów. Naszym zadaniem jest odbycie podróży w czasie celem uratowania Królestwa Ludzi przed czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Classroom Aquatic
Classroom Aquatic

Symulacje 2021

Quasi-symulator opracowany z myślą o goglach VR (ale niewymagający ich do działania). W Classroom Aquatic wcielamy się w nurka, który w ramach międzyszkolnej wymiany trafił do podwodnego świata delfinów. Jak powszechnie wiadomo, zwierzęta te są bardzo inteligentne, tak więc również pisanie testów i klasówek nie sprawia im większych problemów.

The Unspoken
The Unspoken

Akcji 6 grudnia 2016

Sieciowa gra akcji nastawiona na rywalizację między graczami, stworzona z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. The Unspoken jest dziełem studia Insomniac Games, czyli twórców m.in. Sunset Overdrive, Fuse oraz serii Ratchet & Clank. The Unspoken osadzone jest w świecie przypominającym współczesność, z tym wyjątkiem, że tutaj magia istnieje naprawdę i jest wyjątkowo widowiskowa.

Dead Secret
Dead Secret

Przygodowe 28 marca 2016

Utrzymana w klimacie horroru pierwszoosobowa przygodówka detektywistyczna studia Robot Invader, na czele którego stanął znany z zamiłowania do grozy Chris Pruett. Akcja Dead Secret osadzona została w latach 60. ubiegłego wieku, a podczas zabawy wcielamy się w postać dziennikarza, który próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci pewnego ekscentrycznego profesora.

EVE: Gunjack
EVE: Gunjack

Akcji 5 kwietnia 2016

Spin-off popularnego kosmicznego MMORPG EVE Online, stworzony przez to samo studio: CCP Games. EVE: Gunjack jest produkcją zaprojektowaną z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej. W grze siadamy za sterami wieżyczki strzelniczej i musimy niszczyć wrogów atakujących platformę wiertniczą. Pod względem mechaniki jest to typowy railshooter, a w trakcie rozgrywki nie ma możliwości swobodnego poruszania się – możemy się jedynie rozglądać obracając głową.

Raw Data
Raw Data

Akcji 5 października 2017

Przygotowana przez studio Survios pierwszoosobowa gra akcji w realiach science fiction, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Akcja Raw Data rozgrywa się w odległej przyszłości, w której władzę nad światem sprawuje potężna korporacja Eden.

MIND: Path to Thalamus
MIND: Path to Thalamus

Przygodowe 5 sierpnia 2014

Zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej gra przygodowa, której akcja toczy się w surrealistycznej rzeczywistości, będącej wytworem ludzkiej fantazji. Tytuł został opracowany przez Carlosa Coronado, który dał się poznać m.in. jako twórca modyfikacji do Left 4 Dead 2. Bohaterem gry jest uwięziony w pułapce własnego umysłu mężczyzna, próbujący powrócić do rzeczywistości.

Syndrome
Syndrome

Przygodowe 6 października 2016

Opracowany przez niezależne studio Camel 101 pierwszoosobowy survival horror w klimatach science fiction. Akcja gry Syndrome osadzona została na pokładzie rozległej stacji kosmicznej, gdzie kontrolowany przez gracza bohater budzi się z kriogenicznego snu i odkrywa, że wskutek niewyjaśnionych zdarzeń część załogi nie żyje, a pozostali zamienili się w krwiożercze potwory.

18 Floors
18 Floors

Logiczne 3 lipca 2018

Przygodowa gra logiczna korzystająca z konwencji escape room. Gracze muszą rozwiązać szereg zagadek o rosnącym stopniu trudności, które pozwalają im wydostać się z kolejnych zamkniętych pomieszczeń. Tytuł został stworzony z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej.

Audica
Audica

Zręcznościowe 5 listopada 2019

Hybryda FPS-a i gry rytmicznej, opracowana przez studio Harmonix Music Systems. W grze Audica otrzymujemy do dyspozycji dwa blastery, a naszym zadaniem jest strzelanie do celów w rytm elektronicznej muzyki towarzyszącej zabawie.

Falcon Age
Falcon Age

Przygodowe 6 września 2019

Przygodowa gra akcji FPP, w której trafiamy na planetę opanowaną przez agresywne roboty. Wcielając się w dziewczynę imieniem Ara, która opiekuje się młodą sokolicą, stajemy do walki z kolonizatorami. Falcon Age opracowano z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, choć nie są one wymagane do zabawy.

Music Racer
Music Racer

Wyścigi 20 lipca 2018

Hybryda gry wyścigowej i muzycznej, w której wybrany przez nas soundtrack wpływa na długość wyścigu oraz szybkość, z jaką poruszamy się po torze. Music Racer pozwala na zabawę w pojedynkę lub na multiplayerowe zmagania na podzielonym ekranie. Wersja na komputery osobiste umożliwia nie tylko wgranie własnych utworów, lecz również streaming muzyki z serwisu YouTube.

Defector
Defector

Akcji 11 lipca 2019

Gra akcji opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. W Defector wcielamy się w szpiega, którego zadaniem jest rozpracowanie międzynarodowej organizacji przestępczej. W toku zmagań bohater bierze udział w strzelaninach, walczy na pięści, rozwiązuje zagadki czy dokonuje kaskaderskich wyczynów, jakich nie powstydziłby się sam James Bond.

Crisis on the Planet of the Apes
Crisis on the Planet of the Apes

Akcji 3 kwietnia 2018

Gra akcji opracowana przez firmy FoxNext VR Studio oraz Imaginati. W Crisis on the Planet of the Apes wcielamy się w jedną z inteligentnych małp, znaną jako Specimen 139. Naszym zadaniem jest ucieczka z placówki naukowej i dołączenie do plemienia, któremu przewodzi znany z filmów Cezar.

Evasion
Evasion

Akcji 9 października 2018

Osadzona w świecie science fiction pierwszoosobowa strzelanka, wzorowana na grach takich jak Doom czy Borderlands. Evasion został przygotowany przez studio Archiact z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

Echo Combat
Echo Combat

Akcji 15 listopada 2018

Dodatek do Echo VR - pierwszoosobowej gry akcji, przygotowanej z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. DLC Echo Combat dodaje do wspomnianej produkcji nowy tryb, który oferuje rozgrywkę bardziej zbliżoną do klasycznego FPS-a.