Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Assassin's Creed: Nexus VR (PC)
OkładkaAssassin's Creed: Nexus VR (PC)

Assassin's Creed: Nexus VR PC

AC: Nexus VR

Gra akcji FPP będąca spin-offem serii Assassin’s Creed. W Assassin’s Creed: Nexus VR przeżywamy wspomnienia Kassandry, Ezio Auditore i Connora Kenwaya, próbując rozwikłać zagadkę ukrytych przez nich artefaktów. Produkcję przygotowano z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Akcji | FPP | science fiction | skradanki | historyczne | Oculus Rift/Quest | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed: Nexus VR Premiera PC

16listopada2023

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Assassin’s Creed: Nexus VR to gra akcji, będąca spin-offem cyklu Assassin’s Creed. Produkcja została opracowana przez czuwającą nad marką firmę Ubisoft, a powstała z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Główną bohaterką gry Assassin’s Creed: Nexus VR jest Dominika Wilk, czyli utalentowana hakerka, która należy do bractwa Asasynów. Pod przykrywką pracy dla firmy Abstergo (Templariuszy), Wilk musi rozwikłać tajemnicę artefaktów ukrytych przez Kassandrę, Ezio Auditore da Firenze oraz Connora Kenwaya, czyli bohaterów wcześniejszych, głównych części serii. By tego dokonać, protagonistka musi zagłębić się w ich wspomnienia.

Mechanika

W Assassin’s Creed: Nexus VR akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad każdym z Asasynów, którego wspomnienia „przeżywa” Dominika Wilk. Przygoda wiedzie nas przez antyczną Grecję, renesansowe Włochy oraz Amerykę Północną z czasów jej wojny o niepodległość. Realizując powierzone nam zadania, przemierzamy barwne i różnorodne lokacje, a także walczymy z przeciwnikami.

Produkcja czerpie garściami z dorobku cyklu. Bohaterowie popisują się umiejętnościami parkouru, które pozwalają im szybko pokonywać przeszkody terenowe oraz wspinać się na elementy otoczenia, zaś na polu walki robią użytek zarówno z broni białej oraz dystansowej, jak i gadżetów pokroju bomb. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy wykazywać się zręcznością i refleksem, by sprawnie blokować i parować ciosy oraz wyprowadzać celne ataki. Nie brakuje tu również możliwości skradania i cichego eliminowania nieprzyjaciół z zaskoczenia przy pomocy ukrytego ostrza.

Deweloperzy dołożyli przy tym starań, by przystosować zabawę do specyfiki zestawów rzeczywistości wirtualnej. Tytuł pozwala nam zautomatyzować parkour oraz aktywować oparty na teleportach system przemieszczania się po lokacjach. Ponadto zaimplementowano tu filtry zwężające pole widzenia, a także funkcję przeznaczoną dla osób z lękiem wysokości, która nakłada na obraz specjalną „siatkę”, gdy postać znajduje się na przykład na dachu strzelistego budynku.

Kwestie techniczne

Assassin’s Creed: Nexus VR może się pochwalić grafiką wysokiej jakości. Całość utrzymano w barwnej, szczegółowej stylistyce, z którą kojarzona jest seria.

Ostatnia modyfikacja 16 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.0 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Assassin's Creed: Nexus VR: 18+