Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

19. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 19. Gry z gatunku logiczne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 835 Przed premierą 16
PC
Logiczne
Tematyki
Letter Quest: Grimm's Journey
Letter Quest: Grimm's Journey

Logiczne 22 lipca 2014

Nietypowa gra logiczna studia Bacon Bandit Games, stanowiąca oryginalne połączenie turowego RPG z elementami popularnej gry słownej Scrabble. W Letter Quest: Grimm’s Journey kierujemy poczynaniami dwóch "ponurych żniwiarzy" o imionach Grimm i Rose, którzy muszą stawić czoła zastępom duchów, potworów i innych pomiotów zła, wykorzystując do tego celu wyłącznie… potęgę słów.

Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu
Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu

Logiczne 1 grudnia 2016

Kolejny dodatek fabularny do niezwykle popularnej karcianki free-to-play Hearthstone: Heroes of Warcraft firmy Blizzard Entertainment. Fabuła rozszerzenia zatytułowanego Ciemne Zaułki Gadżetonu koncentruje się na walkach gangów, toczących się w tytułowym Gadżetonie, który na skutek szybko rozwijającego się handlu przemienił się w tętniącą życiem metropolię.

Save Jesus
Save Jesus

Logiczne 4 sierpnia 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Almighty Games prosta, dwuwymiarowa gra logiczna, która choć wykorzystuje postać Jezusa, opowiada zupełnie fantastyczną historię. Oto bowiem oszust z przyszłości podszywa się pod Cezara, zamierzając wykorzystać jego podwładnych z Imperium Rzymskiego do zabicia tytułowej postaci oraz jego przyjaciół. Naszym zadaniem jest zaś niedopuszczenie do zbrodni.

Claybook
Claybook

Logiczne 31 sierpnia 2018

Gra logiczna z elementami zręcznościówki, która pozwala nam bawić się wirtualną plasteliną. Gracz bierze udział w rozgrywce z perspektywy dziecka, które w swoim pokoiku przegląda niezwykłą książkę. Każda z jej kartek kryje w sobie inny świat, zbudowany w całości z plasteliny. Poziomy oferują szereg wyzwań zręcznościowo-logicznych, w których dużą rolę odgrywa fizyka przedmiotów, całkiem realistycznie naśladująca ruchy plastelinowych obiektów.

Potion Explosion
Potion Explosion

Logiczne 16 maja 2018

Gra logiczna typu "połącz 3 elementy", stanowiąca adaptację popularnej planszówki o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada studio Clangore. Gracze trafiają do Magicznej Akademii Horribilorum, a ich zadaniem jest warzenie coraz bardziej skomplikowanych eliksirów. Kluczem do sukcesu jest postępowanie zgodnie z przepisami i właściwy dobór wrzucanych na planszę składników.

Riddlord: The Consequence
Riddlord: The Consequence

Logiczne 1 lutego 2019

Inspirowana serią The Room gra logiczna autorstwa rosyjskiego studia Amrita. Gracz wciela się w Jacka Reeda - byłego detektywa, który musi zmierzyć się z tajemniczym Mistrzem Zagadek. Tytuł łączy w sobie elementy nadprzyrodzone i prawdziwe nierozwiązane zbrodnie z przeszłości.

Dragon Quest Rivals
Dragon Quest Rivals

Logiczne 21 czerwca 2020

Gra karciana opracowana przez firmę Square-Enix, której akcję osadzono w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Dragon Quest.

ChromaGun
ChromaGun

Logiczne 16 lutego 2016

ChromaGun to pierwszoosobowa gra logiczna, w której gracz musi wykorzystać wiedzę na temat barw podstawowych i pochodnych, by podołać coraz trudniejszym wyzwaniom. Tytułowy karabin może barwić elementy otoczenia i przeciwników, nadając im specyficzne właściwości. Każdy pokój testowy uczy nas kolejnych prostych mechanik, które są następnie łączone w skomplikowane szeregi czynności wymagające głębszego zastanowienia i odrobiny zręczności.

Body of Evidence
Body of Evidence

Logiczne 2021

Niecodzienna gra logiczno-zręcznościowa od polskiego studia Empyrean. Podczas zabawy wcielamy się w mordercę, który musi zatrzeć ślady zbrodni. Oznacza to, że należy pozbyć się ciała, wytrzeć krew i odciągnąć uwagę gości pukających do drzwi.

Waddle Home
Waddle Home

Logiczne 7 lipca 2016

Stworzona przez studio Archiact Interactive z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90. ubiegłego wieku serią Lemmings. W Waddle Home gracz wciela się w rolę kosmity, którego zadaniem jest przeprowadzenie grupy pingwinów przez trójwymiarowe poziomy, wypełnione rozmaitymi pułapkami, przepaściami i innymi przeszkodami.

Tricky Towers
Tricky Towers

Logiczne 2 sierpnia 2016

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy. Gra Tricky Towers to kolejna wariacja na temat klasycznego Tetrisa, a zadaniem graczy jest tu układanie spadających z góry kolorowych klocków. Te jednak po dopasowaniu nie znikają, ale tworzą wieżę, a naszym celem jest zbudowanie możliwie jak najwyższej konstrukcji.

Manifold Garden
Manifold Garden

Logiczne 18 października 2019

Oryginalna eksploracyjna gra logiczna będąca debiutanckim dziełem niewielkiego zespołu William Chyr Studio. Akcja Manifold Garden przenosi gracza do abstrakcyjnego świata, gdzie prawa fizyki łamane są niemal na każdym kroku. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja dziwnego otoczenia, odkrywanie jego tajemnic i rządzących nim reguł, a także rozwiązywanie licznych zagadek zmuszających do niekonwencjonalnego myślenia.

Clockwork
Clockwork

Logiczne 10 października 2016

Opracowana przez studio Appsquare dwuwymiarowa platformówka z licznymi elementami logicznymi. Świat, w jakim rozgrywa się akcja Clockwork, wiele lat wcześniej ucierpiał w wyniku zarazy, która wybiła większość populacji. Nieliczni ocalali schronili się za murami miasta o nazwie Watchtower, próbując znaleźć antidotum na groźnego wirusa. Niestety okazało się, że jedynym sposobem na uniknięcie zarazy jest zamknięcie swoich umysłów w mechanicznych ciałach, odpornych na choroby.

Hearthstone: Wielki Turniej
Hearthstone: Wielki Turniej

Logiczne 24 sierpnia 2015

Czwarty większy dodatek DLC do niezwykle popularnej karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft studia Blizzard. Opracowane przez twórców gry podstawowej rozszerzenie koncentruje się wokół tytułowego rycerskiego turnieju, organizowanego cyklicznie przez członków Krucjaty Argentu dla najodważniejszych rycerzy świata Azeroth. Dodatek wzbogaca rozgrywkę o 132 nowe karty, wraz z którymi gracze zyskują m.in. nową broń i zaklęcia oraz dodatkowych bohaterów (np.

Prune
Prune

Logiczne 20 października 2015

Gra logiczna o minimalistycznym charakterze, stworzona przez niezależne studio Polyculture, na którego czele stoi Joel McDonald. Rozgrywka opiera się na przycinaniu gałęzi drzewa i kształtowaniu go w taki sposób, by jego korona sięgnęła w miejsce o jak największym nasłonecznieniu. Zadanie utrudnia obecność przeszkód i zagrożeń, zatem priorytetem nie jest tempo wzrostu, a bezpieczeństwo rośliny.

Pure Hold'em World Poker Championship
Pure Hold'em World Poker Championship

Logiczne 20 sierpnia 2015

Symulacja rozgrywek pokerowych w wariancie Texas Hold'em, stworzona przez studio VooFoo z myślą o zmaganiach maksymalnie ośmiu osób. Zabawa opiera się na wykorzystaniu pełnej talii składającej się z 52 kart – podczas każdej rundy poszczególni gracze otrzymują nowe karty i podejmują decyzję, czy sprawdzają rękę przeciwnika, podbijają stawkę lub pasują. Wygrywa posiadacz najsilniejszego układu bądź osoba potrafiąca zmusić rywali do poddania się.

Glitchspace
Glitchspace

Logiczne 5 maja 2016

Opracowana przez studio Space Budgie pierwszoosobowa gra logiczna w realiach science fiction. Akcja Glitchspace toczy się w umownej cyberprzestrzeni, inspirowanej twórczością holenderskiego malarza Pieta Mondarina, uważanego za ojca nurtu neoplastycyzmu.

Marble Duel
Marble Duel

Logiczne 12 listopada 2015

Gra logiczno-zręcznościowa od twórców Warhammer 40,000: Space Wolf. W produkcji trafiamy do fantastycznego świata, w którym musimy pokonać złą czarownicę. Tytuł jest wariacją na temat słynnej serii Zuma od firmy PopCap.

Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon

Logiczne 6 sierpnia 2015

Kontynuacja gry logicznej studia Tiger Style, która miała swą premierę na urządzeniach mobilnych w 2009 roku. Gra Spider: Rite of the Shrouded Moon opowiada zupełnie nową historię, a jej akcja osadzona została w imponującej swymi rozmiarami rezydencji Blackbird, zbudowanej przed laty przez sekretne stowarzyszenie celem zrealizowania tajnego planu.

Earthcore: Shattered Elements
Earthcore: Shattered Elements

Logiczne prace wstrzymane

Gra karciana, opracowana przez niezależne polskie studio Tequila Games. Gracz trafia do klasycznego świata fantasy i bierze udział w pojedynkach z wykorzystaniem własnoręcznie skomponowanej talii.

Another Case Solved
Another Case Solved

Logiczne 28 maja 2014

Opracowana przez rodzime studio ATGames, detektywistyczna gra logiczna z elementami przygodówki oraz RPG. W grze wcielamy się w detektywa, który w czasach cukierkowej prohibicji zajmuje się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalnych. W grze połączono elementy produkcji typu 'Match 3' i gier towarzyskich w stylu Zgadnij Kto To? z systemem rozwoju postaci rodem z produkcji RPG.

Gravitas
Gravitas

Logiczne 24 sierpnia 2019

Darmowa gra logiczna wzbogacona o elementy platformówki, która budzi skojarzenia z kultowym Portalem. W Gravitas trafiamy do futurystycznej placówki, gdzie na rozwiązanie czeka szereg łamigłówek środowiskowych opartych na manipulacji grawitacją.

Lightmatter
Lightmatter

Logiczne 15 stycznia 2020

Pierwszoosobowa gra logiczna wzorowana na takich tuzach gatunku jak Portal czy The Talos Principle. W Lightmatter rozwiązujemy zagadki polegające na manipulacji światłem, jednocześnie unikając kontaktu z zabójczymi cieniami.

Hidden Through Time
Hidden Through Time

Logiczne 12 marca 2020

Gra logiczna, w której zajmujemy się poszukiwaniem określonych przedmiotów na obszernych, różnorodnych planszach. Ponadto w Hidden Through Time znajdziemy rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie własnych etapów i dzielenie się nimi z całą społecznością.