Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. książki - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry o tematyce książki na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Conan: The Dark Axe
Conan: The Dark Axe

Przygodowe 8 kwietnia 2004

Conan: The Dark Axe to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła osadzona została w fantastycznym uniwersum wymyślonym przez Roberta E. Howarda. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego barbarzyńcy, który po powrocie do ojczystej Cymerii musi stawić czoła niebezpiecznemu kultowi. Deweloperzy ze studia Cauldron zadbali o odpowiednio duży arsenał broni, którymi Conan może siać spustoszenie wśród przeciwników.

Conan the Cimmerian
Conan the Cimmerian

Przygodowe 11 czerwca 1991

Conan the Cimmerian to gra przygodowo-zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do bestsellerowego cyklu książek autorstwa Roberta E. Howarda. Główny bohater programu, tytułowy, nieustraszony wojownik wyrusza na wyprawę, aby w akcie zemsty dopaść przywódcę kultu Seta, niejakiego Thoth Amona.

Księga Dżungli, Piotruś Pan
Księga Dżungli, Piotruś Pan

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Kolejny zestaw dwóch gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan oraz Mogli z „Księgi Dżungli”), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

Robin Hood, Podróże Guliwera
Robin Hood, Podróże Guliwera

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Robin Hooda oraz Gulivera. Całość kierowana jest głównie do najmłodszych użytkowników komputera. Każdy z tych programów zawiera liczne zabawy dla jednego lub kilku graczy.

The Hardy Boys: The Hidden Theft
The Hardy Boys: The Hidden Theft

Przygodowe 30 września 2008

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria
The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

RPG 18 listopada 2008

Pierwszy dodatek do The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Turbine Entertainment. Rozszerzenie przenosi graczy do tytułowych kopalni Morii, czyli najbardziej rozległego i niebezpiecznego kompleksu podziemi w całym Śródziemiu. Przemierzając skąpane w mroku korytarze, gracze stawiają czoła nowym rodzajom przeciwników (mowa zarówno o monstrach podległych Sauronowi, jak i o nieznanych dotąd istotach).

Riverworld
Riverworld

Strategiczne 1 czerwca 1998

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, w której gracz dowodzi ludami z wielu różnych epok, starając się zdominować pozostałe cywilizacje. Walki prowadzone są na tytułowej planecie RiverWorld.

Left Behind 4: World at War
Left Behind 4: World at War

Strategiczne 25 października 2011

Kolejna część strategicznego cyklu opartego na bestsellerowej, chrześcijańskiej serii książek dr Tima LaHaye’a i Jerry’ego B. Jenkinsa. Kierując Siłami Ucisku, Wspólnotą Globalnych Sił Pokojowych, bądź amerykańską milicją stajemy do ostatecznej walki dobra ze złem.

A Farewell to Dragons
A Farewell to Dragons

RPG 16 listopada 2007

Not the Time for Dragons (Złe czasy dla smoków) to pozycja łącząca w sobie elementy akcji oraz RPG, stworzona na podstawie powieści rosyjskich autorów, Siergieja Łukjanienki i Nika Pierumowa.

Dragon Raja
Dragon Raja

RPG 7 maja 2006

Dragon Raja to orientalna gra typu MMORPG, oparta na powieści o tym samym tytule, autorstwa popularnego, koreańskiego pisarza Lee Yeongdo.

Discworld II: Mortality Bytes!
Discworld II: Mortality Bytes!

Przygodowe 11 czerwca 1996

Druga część przygód czarodzieja Rincewinda, jednego z głównych bohaterów słynnej książkowej sagi Świat dysku Terry’ego Pratchetta.

The Lord of the Rings Online: Rise of Isengard
The Lord of the Rings Online: Rise of Isengard

RPG 27 września 2011

Dodatek do gry MMORPG zatytułowanej The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego stworzeniem stoi sprawujące pieczę nad marką studio Turbine Entertainment. Fabuła owego rozszerzenia koncentruje się na postaci potężnego czarodzieja Sarumana, starającego się za wszelką cenę wejść w posiadanie Pierścienia Władzy.

Night Watch Racing
Night Watch Racing

Sportowe 22 grudnia 2005

Night Watch Racing to kolejna gra umieszczona w świecie stworzonym przez rosyjskiego pisarza fantasy, Siergieja Łukjanienko, w trylogii zapoczątkowanej przez Nocny Patrol. Członkowie obu stron konfliktu, Jasnych i Ciemnych, zaniepokojeni coraz większą liczbą zgonów swoich żołnierzy, zabronili bezpośrednich starć między patrolami. W zamian za to postawiono na rywalizację sportową - tytułowe wyścigi.

Dune Generations
Dune Generations

Strategiczne prace wstrzymane

Strategiczna gra massive multiplayer online rozgrywająca się w olbrzymim wszechświecie Dune z powieści Franka Herberta, w której głównym celem jest przejęcie kontroli nad planetą Arrakis.

Timeline
Timeline

Przygodowe 22 listopada 2000

Timeline to stworzona przez studio Timeline Computer gra przygodowa oparta na motywach powieści Michaela Crichtona. Gracze wcielają się w Christophera Hughesa, członka ekipy archeologicznej, który przenosi się w czasie do XIV-wiecznej ogarniętej wojną Francji, by uratować swego mentora - profesora Edwarda Johnsona. Tytuł uznany został za jedną z najgorszych gier w historii.

Salammbo
Salammbo

Przygodowe 4 lutego 2003

Gra przygodowa rozgrywająca się w czasie Pierwszej Wojny Punickiej. Gracz jako starożytni najemnik może poznać ówczesne życie oraz uczestniczyć w znanych z historii wydarzeniach.

The Hound of Shadow
The Hound of Shadow

Przygodowe 20 maja 1989

The Hound of Shadow to przedstawiciel tekstowych gier przygodowych, niezwykle popularnych zwłaszcza w latach osiemdziesiątych. Program luźno oparty jest na fabule opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta, dotyczących potężnego bóstwa Cthulhu. Akcja gry rozgrywa się w Anglii, tuż po I Wojnie Światowej. Nasz bohater zostaje wplątany w morderstwo, które wkrótce przeobrazi się w pełną okultyzmu pogoń za mitycznymi istotami z piekła rodem.

The War of the Worlds
The War of the Worlds

Zręcznościowe 8 listopada 2011

Platformowa gra akcji rzucająca nas do Londynu w czasie inwazji obcych. The War of the Worlds czerpie garściami z powieści H.G. Wellsa pod tym samym tytułem. Akcja ukazana jest z boku, zaś rozgrywka przypomina starsze platformówki w rodzaju Prince of Persia czy Flashback.

Anderson & The Legacy of Cthulhu
Anderson & The Legacy of Cthulhu

Przygodowe 21 lipca 2007

Anderson & The Legacy of Cthulhu to przygodowa gra akcji z elementami horroru, zrealizowana przez programistów z grupy Homegrown Games. W związku z faktem, że wymienione studio składa się po części z ekspertów literatury fantasy, mistrzów papierowego RPG Call of Cthulhu oraz autorów kampanii do tegoż systemu, gra czerpie pełnymi garściami z prozy H.P. Lovecrafta, gwarantując odbiorcom solidną dawkę mrożących krew w żyłach przeżyć.

Down the Rabbit Hole
Down the Rabbit Hole

Przygodowe 26 marca 2020

Gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z powieści Alicja w Krainie Czarów. Down the Rabbit Hole zostało stworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Cortopia Studios.

Nancy Drew: Danger by Design
Nancy Drew: Danger by Design

Przygodowe 11 lipca 2006

Nancy Drew: Danger by Design to kolejna pozycja z bardzo popularnej serii gier przygodowo–detektywistycznych. Tym razem wielbiciele sympatycznej pani detektyw mają okazję odwiedzić Paryż, a także poznać bliżej ekskluzywny świat projektantów mody i pięknych modelek.

Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy
Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy

Przygodowe 6 października 2008

Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy to dziewiętnasta, odsłona znanej serii gier przygodowych z tytułową bohaterką w roli głównej. Za produkcję tytułu odpowiada Her Interactive, firma specjalizująca się w przenoszeniu perypetii książkowej bohaterki do wirtualnego świata już od 1998 roku.

Nancy Drew: Last Train to Blue Moon Canyon
Nancy Drew: Last Train to Blue Moon Canyon

Przygodowe 15 września 2005

Trzynasta część niezwykle popularnej w Ameryce serii przygodówek, opowiadającej o śledztwach tytułowej pani detektyw - Nancy Drew. Tym razem nasza bohaterka musi rozwiązać tajemnicę „nawiedzonego” pociągu.

Alice's Journey
Alice's Journey

Przygodowe 6 lipca 2005

Alice's Journey to kolejna pozycja studia Step Creative Group, twórców m.in. The Island: The Earthling czy Star Heritage 1: The Black Cobra, przygotowana z myślą o miłośnikach gier przygodowych. Tłem fabularnym są wydarzenia przedstawione w książce Podróże Alicji (bądź też Przygody Alicji), autorstwa znakomitego, rosyjskiego pisarza SF, Kiryła Bułyczowa.