Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo DS po premierze - według oceny

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku strategiczne na platformę DS ułożone według oceny.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Advance Wars: Dual Strike
Advance Wars: Dual Strike

8.0 Ocena gry

Advance Wars: Dual Strike to turowa strategi, którą wyprodukowała firma Intelligent Systems. Wydawcą gry jest Nintendo.

Jagged Alliance
Jagged Alliance

7.9 Ocena gry

Jagged Alliance to pierwsza odsłona serii taktycznych strategii turowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska firmy Sir-Tech. Gracz dowodzi grupą najemników, którzy mają za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów. Członkowie oddziału posiadają zróżnicowane umiejętności, a powodzenie poszczególnych misji uzależnione jest od ich właściwego wykorzystania.

Advance Wars: Dark Conflict
Advance Wars: Dark Conflict

7.9 Ocena gry

Kolejna odsłona popularnej serii strategicznych gier turowych. Dowodzimy armiami składającymi się z różnych typów jednostek, próbując przejąć kontrolę nad wyniszczonym w wyniku kataklizmu światem.

Age of Empires: The Age of Kings
Age of Empires: The Age of Kings

7.8 Ocena gry

Strategia turowa opracowana przez studio Digital Eclipse z myślą o konsoli Nintendo DS. Gracze wcielają się w role przywódców jednej z pięciu nacji (Brytów, Franków, Saracenów, Mongołów oraz Japończyków), które prowadzą do zwycięstwa w unikalnych kampaniach. Rozgrywka koncentruje się na pozyskiwaniu surowców, rozbudowie osady o różnorodne konstrukcje i dokonywaniu odkryć naukowych, zaś wszystko to ma umożliwić wystawienie jak najpotężniejszej armii.

Might & Magic: Clash of Heroes
Might & Magic: Clash of Heroes

7.7 Ocena gry

Poboczna odsłona popularnej serii Might & Magic opracowana przez studio Capybara Games. Rozgrywka łączy w sobie elementy gry logicznej, fabularnej oraz strategii turowej i pod względem oprawy przypomina nieco produkcje z gatunku jRPG. Fabuła podzielona została na 5 zazębiających się ze sobą epizodów, podczas których zajmować się będziemy realizacją zlecanych nam zadań poprzez eksplorację, rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz oczywiście walkę.

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift
Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

7.6 Ocena gry

Oficjalna kontynuacja gry "Final Fantasy Tactics Advance". Ponownie odwiedzamy krainę Ivalice, uczestnicząc w dużej ilości walk, rozgrywanych na podzielonych na heksy planszach.

Cake Mania
Cake Mania

7.6 Ocena gry

Cake Mania jest konwersją gry dostępnej do tej pory jedynie Pecetowcom. Można ją zaliczyć do gatunku pozycji pseudoekonomicznych – głównym zadaniem gracza jest bowiem zarządzanie cukierniami, dekorowanie ich i przyrządzanie prostych posiłków. Wydawcą gry jest firma Majesco, producentem zaś Digital Embryo, zastępująca na tym miejscu pierwotnego developera, studio Sandlot Games.

Tamagotchi Connection: Corner Shop
Tamagotchi Connection: Corner Shop

7.6 Ocena gry

Tamagotchi Connection: Corner Shop to program mający na celu przypomnienie ogólnoświatowego fenomenu, jakim w latach dziewięćdziesiątych XX wieku okazały się sympatyczne wirtualne zwierzaki. Koncern Bandai postanowił jednak nieco zmienić formułę rozgrywki i wysłał naszych podopiecznych do pracy, a konkretnie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Tamagotchi Connection: Corner Shop 2
Tamagotchi Connection: Corner Shop 2

7.4 Ocena gry

Tamagotchi Connection: Corner Shop 2 traktuje o hodowaniu wirtualnego zwierzątka. Jest to druga część popularnej (zwłaszcza w Japonii) gry, opartej na znanym chyba każdemu Tamagotchi – mini-symulatorze życia, w którym opiekujemy się kurczaczkiem, zamieszkującym jajko.

Yu-Gi-Oh! World Championship 2008
Yu-Gi-Oh! World Championship 2008

7.4 Ocena gry

Kolejna odsłona popularnej serii strategicznych gier karcianych. Całość oparta jest na popularnym serialu anime. Tym razem przygotowano około dwóch tysięcy kart, a także zadbano o nowe tryby zabawy.

Anno: Create a New World
Anno: Create a New World

7.3 Ocena gry

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, zapoczątkowanych w 1998 roku. Za jej powstanie odpowiada już po raz drugi ekipa Related Designs, będąca częścią koncernu Ubisoft. Zgodnie z tytułem gry, akcja przenosi nas ponownie w czasy średniowiecza i wielkich odkryć geograficznych, a gracze wcielają się w role kolonistów, którym udało się dotrzeć do wschodnich wybrzeży Azji. Mechanika zabawy nie odbiega od standardów znanych miłośnikom serii.

Worms: Open Warfare
Worms: Open Warfare

7.3 Ocena gry

Ludzie z brytyjskiej firmy Team17 postanowili w niniejszym dziele powrócić do głębokiej przeszłości cyklu Worms, ponieważ zrezygnowali z całkowicie trójwymiarowego środowiska (między innymi Worms 4: Mayhem) i ponownie zaserwowali graczom płaską komiksową oprawę graficzną niczym w Worms: Armageddon.

Anno 1701: Dawn of Discovery
Anno 1701: Dawn of Discovery

6.8 Ocena gry

Anno 1701 to pozycja, która zainteresuje przede wszystkim miłośników mozolnego rozwijania i rozbudowywania zamorskich posiadłości oraz rośnięcia w potęgę poprzez zręczne, ekonomiczne manewry.

SimCity DS
SimCity DS

6.7 Ocena gry

SimCity DS to strategia ekonomiczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Należy ona do znanego cyklu, traktującego o budowie i rozwoju miasta. Owa pozycja powstała na bazie opublikowanej w styczniu 1999 roku gry SimCity 3000, aczkolwiek nie stanowi jej stuprocentowej konwersji.

Zoo Tycoon DS
Zoo Tycoon DS

6.7 Ocena gry

Kieszonkowa konwersja bardzo popularnej na całym świecie (w sumie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy) pierwszej części serii Zoo Tycoon, Podobnie jak w oryginale, naszym zadaniem jest prowadzenie ogrodu zoologicznego, opiekowanie się zamieszkującymi go zwierzętami oraz dbanie o finanse placówki.

Theme Park
Theme Park

6.6 Ocena gry

Theme Park jest strategią ekonomiczną wyprodukowaną przez ekipę studia Bullfrog Productions. Gracze przejmują kontrolę nad parkiem rozrywki, a ich zadaniem jest uczynienie z niego jak najbardziej atrakcyjnego i jednocześnie wysoce dochodowego miejsca. Tytuł uznawany jest za prekursora popularnej serii RollerCoaster Tycoon.

Panzer Tactics DS
Panzer Tactics DS

6.4 Ocena gry

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

Battles of Prince of Persia
Battles of Prince of Persia

6.3 Ocena gry

Battles of Prince of Persia to gra taktyczna, przypominająca nieco Tactics Ogre: The Knight of Lodis i Final Fantasy Tactics Advance. Niniejszy produkt jest nastawiony na walkę, ukazując wydarzenia z rozgrywające się pomiedzy Prince of Persia: The Sands of Time i Prince of Persia: Warrior Within.

The Settlers (1993)
The Settlers (1993)

6.1 Ocena gry

The Settlers to pierwsza odsłona niezwykle popularnego cyklu gier strategicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym, która przenosi nas do średniowiecznego królestwa, targanego wojną pomiędzy zwaśnionymi baronami.

Worms: Open Warfare 2
Worms: Open Warfare 2

6.1 Ocena gry

Worms: Open Warfare 2 to strategia turowa, należąca do popularnego cyklu, traktującego o zaciętym konflikcie tytułowych różowych robaczków.

Warhammer 40,000: Squad Command
Warhammer 40,000: Squad Command

6.0 Ocena gry

Warhammer 40,000: Squad Command jest grą powstałą na kanwie słynnej figurowej gry bitewnej ze stajni Games Workshop. Mamy w niej do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo widowiskową strategią, zorganizowaną w klasycznym systemie turowym i przedstawiającą futurystyczny konflikt zbrojny pomiędzy Imperium a Choasem.

Age of Empires: Mythologies
Age of Empires: Mythologies

6.0 Ocena gry

Kolejna odsłona serii strategii turowych, stworzona przez zespół Griptonite Games z myślą o konsoli NDS. Tytuł korzysta nie tylko z rozwiązań opracowanych na potrzeby Age of Empires: The Age of Kings, lecz przede wszystkim z dorobku głównego cyklu - niezwykle popularnych RTS-ów.

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief
Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

4.1 Ocena gry

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief to strategiczno taktyczna gra z gatunku RPG oparta na książce i filmie po tym samym tytułem. Gracz wciela się w Percy'ego Jacksona, syna Posejdona i musi stawić czoła posądzeniom o kradzież pioruna Zeusa.