Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

5. Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

NDS
Przygodowe
Tematyki
Hidden Mysteries: Salem Secrets - Witch Trials of 1692
Hidden Mysteries: Salem Secrets - Witch Trials of 1692

Przygodowe 10 listopada 2010

Hidden Mysteries: Salem Secrets - Witch Trials of 1692 to detektywistyczna przygodówka z zagadkami typu „ukryte przedmioty” i łamigłówkami, wyprodukowana przez studio Gunnar Games. Gracz wciela się w rolę konstabla Hawthorne'a, który na polecenie gubernatora Massachusetts musi zbadać pogłoski o zakazanych praktykach czarownic w tytułowym miasteczku.

Joan Jade and the Gates of Xibalba
Joan Jade and the Gates of Xibalba

Przygodowe 24 listopada 2011

Casualowa gra logiczno-przygodowa, wyprodukowana przez studio Artifex Mundi i skierowana do szerokiego kręgu odbiorców. Gracze mają za zadanie pomóc tytułowej archeolog Joan Jade uratować jej dzieci, odkryć tajemnice cywilizacji Majów i powstrzymać grupę przestępców. Rozgrywka łączy zagadki z rodzaju ukryte obiekty, łamigłówki oraz proste minigierki.

Rise of the Guardians
Rise of the Guardians

Przygodowe 20 listopada 2012

Rise of the Guardians to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Dreamworks oraz prozy Williama Joyce'a. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa (m.in. św. Mikołaja, Zajączka Wielkanocnego oraz Zębowej Wróżki) i starają się pokrzyżować plany złego ducha, który zamierza zniszczyć marzenia wszystkich dzieci na świecie. Tytuł powstał w studiu Torus Games.

Insecticide
Insecticide

Przygodowe 11 marca 2008

Insecticide to przygodowa gra akcji, posiadająca rozbudowaną historię detektywistyczną. Niniejsza pozycja została zainspirowana filmami sensacyjno-kryminalnymi na czele z Dirty Harry i The French Connection (polskie tytuły odpowiednio: Brudny Harry i Francuski Łącznik) oraz doprawiona odpowiednią dawką humoru.

Aquatic Tales
Aquatic Tales

Przygodowe prace wstrzymane

Gra przygodowo-zręcznościowa, poruszająca problematykę zanieczyszczeń wód. Zadaniem gracza jest ochranianie rodzinki sympatycznie wykonanych ryb przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Last King of Africa
Last King of Africa

Przygodowe 28 listopada 2008

Last King of Africa jest grą, stworzoną przez ekipę Benoit Sokala. Jak zwykle w przypadku tego autora mamy do czynienia z przygodówką typu point & click.

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Przygodowe 22 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją między innymi chińskich katakumb, rozwiązując zagadki oraz staczając pojedynki z podległymi nieumarłemu cesarzowi wojownikami.

CSI: Dark Motives
CSI: Dark Motives

Przygodowe 2 listopada 2007

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas.

Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut
Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut

Przygodowe 20 marca 2009

Nowa wersja znanej gry przygodowej z 1996 roku. Zawiera dodatkowe sceny i lokacje, składające się na nieco rozszerzoną historię. Nie zabrakło też nieznanych wcześniej łamigłówek. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Lola and Virginia
Lola and Virginia

Przygodowe 20 lutego 2009

Lola and Virginia jest grą fabularną, wydaną przez Virgin Play. Powstała na podstawie kreskówkowej serii o tym samym tytule, dedykowanej dzieciom w wieku 6 – 12 lat. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Imira Entertainment.

Treasure World
Treasure World

Przygodowe 30 czerwca 2009

Niezwykła produkcja, w której bawimy się w poszukiwaczy skarbów. Tytuł wykrywa obecne sieci Wi-Fi i to właśnie one pozwalają odszukiwać oraz zdobywać nowe artefakty.

Secret Files 2: Puritas Cordis
Secret Files 2: Puritas Cordis

Przygodowe 8 maja 2009

Opracowana przez studio Animation Arts we współpracy z twórcami pierwowzoru z Fusionsphere Systems kontynuacja ciepło przyjętej przygodówki point-and-click z 2006 roku. Fabuła gry obraca się wokół serii niewytłumaczalnych zjawisk o skali globalnej, których przyczyn wyjaśnić nie potrafią nawet największe umysły. Wszystko wskazuje na to, że w głoszonych przez telewizyjnego kaznodzieję Pata Sheltona przepowiedniach o rychłym końcu świata może znajdować się ziarno prawdy.

Puffins: Island Adventure
Puffins: Island Adventure

Przygodowe 28 maja 2009

Niezwykła okazja do poznania życia maskonurów, czyli jednego z najciekawszych gatunków ptaków wodnych. W ich skórze przemierzamy tropikalną wyspę oraz wchodzimy w interakcję z innymi ptakami. Rozgrywka ma postać zestawu pomysłowych mini-gierek. Z czasem nasze skrzydlate alter-ego uczy się nowych umiejętności.

Arctic Tale
Arctic Tale

Przygodowe 8 października 2007

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.

Dating Day
Dating Day

Przygodowe prace wstrzymane

Dating Day to produkcja skierowana do dziewczynek w wieku od 8 do 14 lat. Zadanie gracza polega na zabieganiu o względy nastolatków. Im więcej punktów zdobędzie się wykonując przeróżne minigry, tym lepszy będzie końcowy efekt.

Journey to the Center of the Earth (2008)
Journey to the Center of the Earth (2008)

Przygodowe 11 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod tym samym tytułem oraz powieści "Podróż do wnętrza Ziemi". Przemierzamy siedem podziemnych światów, walcząc z potworami i rozwiązując zagadki.

American Girl: Kit Mystery Challenge
American Girl: Kit Mystery Challenge

Przygodowe 23 czerwca 2008

Prosta gra przygodowa, opowiadająca o przygodach młodej dziewczynki o imieniu Kit. Główna bohaterka dąży do poznania sekretów nowo poznanych osób, badając okolicę i odnajdując liczne ślady.

Touch Detective 2 1/2
Touch Detective 2 1/2

Przygodowe 9 października 2007

Kontynuacja klasycznie zrealizowanej gry przygodowej. Całość rozgrywana jest przy wykorzystaniu ekraniku dotykowego konsoli. Tym razem do pokonania mamy pięć długich epizodów.

Drake & Josh: Talent Showdown
Drake & Josh: Talent Showdown

Przygodowe 30 lipca 2007

Zabawna zręcznościówka, oparta na popularnym serialu komediowym, emitowanym przez stację Nickelodeon. Pomagamy tytułowym postaciom w odniesieniu zwycięstwa w konkursie młodych talentów.

Disney's Enchanted
Disney's Enchanted

Przygodowe 6 listopada 2007

Połączenie platformówki oraz prostej gry przygodowej. Całość bazuje na filmie Disney'a pod tym samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją zarówno Nowego Jorku, jak i baśniowej krainy Andalasii.

American Girl: Julie Finds a Way
American Girl: Julie Finds a Way

Przygodowe 3 grudnia 2007

Gra zręcznościowo-przygodowa, w której poznajemy wybrane wydarzenia z okresu dorastania Julie Albright. Wiele czynności ukazano w formie prostych do zrozumienia mini-gier.

Touch Detective
Touch Detective

Przygodowe 24 października 2006

Touch Detective jest typową grą przygodową w staroszkolnym stylu, jakich mnóstwo na komputerach osobistych. Główną bohaterką Touch Detective jest Rina - miła dziewczynka z dużą głową. Gra dzieli się na cztery epizody, z których każdy owiany jest tajemnicą do rozwikłania.

Undercover: Dual Motives
Undercover: Dual Motives

Przygodowe 24 sierpnia 2007

Undercover: Dual Motives jest przygodówką, będącą prequelem pecetowej gry pt. Undercover: Operation Wintersun. Niniejszy produkt został przygotowany wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie Nintendo DS i również umożliwia nam pokierowanie poczynaniami Johna Russela – fizyka i szpiega zarazem.

Flushed Away
Flushed Away

Przygodowe 18 października 2006

Flushed Away studia Monkey Bar Games to gra oparta na animowanym filmie kinowym. Tytuł łączy elementy właściwe grom akcji i platformówkom, a poczynania bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miejsca znane z filmu, a także kilka nowych lokacji.