Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shade: Wrath of Angels (PC)

Shade: Gniew Aniołów PC

Shade: Wrath of Angels

Shade: Wrath of Angels to utrzymana w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby autorstwa studia Black Element Software. Gracze wysłani zostają do małego miasteczka w Europie, gdzie zaczynają dziać się nadnaturalne zjawiska.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Shade: Wrath of Angels (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1października2004

13października2004

pudełko PL

Shade: Wrath of Angels to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, dedykowana graczom o mocnych nerwach. Akcja toczy się w małym, prowincjonalnym europejskim miasteczku. Gracz przybywa tu jako wysłannik samego Watykanu w celu wyjaśnienia doniesień miejscowego księdza o rzekomym cudzie. Już w chwili, gdy wysiada z pociągu czuje, że coś wisi w powietrzu, coś w tym miejscu jest nie tak. Niedługo, kiedy znajduje księdza, który zawiadomił o cudzie, w kałuży krwi ze śladami zębów na szyi, jego przeczucia wydają się całkowicie potwierdzać. Rzekomy cud okazuje się nie być dziełem sił dobra. W tym momencie zaczyna się właściwa rozgrywka, musimy odkryć starożytną zagadkę, którą kryje miasteczko i jego okolice. Shade to połączenie interesującej fabuły, dynamicznej walki oraz licznych zagadek. Do przejścia czeka ponad 50 poziomów, umiejscowionych m.in. w opuszczonej wiosce, bazie wojskowej i jej sekretnych laboratoriach, starym zamku templariuszy, diabelskiej wieży, przeklętej kopalni i wielu innych miejscach rodem z najstraszniejszego horroru. Przed nami liczni demoniczni przeciwnicy, a w naszych rękach szereg rzeczywistych broni oraz wiara, święcona woda i krucyfiks. Shade: Wrath of Angels posiada wyrafinowaną trójwymiarową oprawę graficzną, a całość przepełniona jest wszechobecnym klimatem grozy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 648 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shade: Gniew Aniołów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shade: Gniew Aniołów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza), 4 GB HDD

Shade: Gniew Aniołów - recenzja gry
Shade: Gniew Aniołów - recenzja gry

Recenzja 29 października 2004, 10:54

Choć Średniowiecze może się podobać, mnie najbardziej przypadła do gustu druga kraina – Egipt. Jest tu najwięcej poziomów i są one najstaranniej wykonane. Monumentalizm niektórych budowli, jakie przyjdzie nam odwiedzić, wywołuje zdziwienie i zachwyt (wielka sala z potężnymi kolumnami, dziedziniec przed świątynią, na którym dumnie stoją posągi). Tutaj walczyć będziemy ze sługami Seta z psimi łbami, kapłanami miotającymi kule zimna. Będą też ogromne skorpiony, pająki i skarabeusze. Jednak to nie przeciwnicy grają główne skrzypce. Najciekawsze są trzy poziomy – jeden z nich to ogromna świątynia złego boga Seta, w postaci sieci połączonych ze sobą korytarzy. Łatwo się tu zgubić. Natomiast przypływ adrenaliny zapewnią plansze z pułapkami i iluzjami, które zmuszają do szybkiego podejmowania decyzji i jeszcze szybszego biegu (np. zapadnie, zbliżające się ku sobie ściany, goniące bloki z kolcami itp.).