Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. przygodowe gry akcji - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce przygodowe gry akcji na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
przygodowe gry akcji
Akcji2 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe44
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Rise of the Guardians
Rise of the Guardians

Przygodowe 20 listopada 2012

Rise of the Guardians to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Dreamworks oraz prozy Williama Joyce'a. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa (m.in. św. Mikołaja, Zajączka Wielkanocnego oraz Zębowej Wróżki) i starają się pokrzyżować plany złego ducha, który zamierza zniszczyć marzenia wszystkich dzieci na świecie. Tytuł powstał w studiu Torus Games.

Goosebumps: HorrorLand
Goosebumps: HorrorLand

Przygodowe 4 listopada 2008

Konsolowa kontynuacja serii gier, bazujących na bestsellerowym cyklu książek R.L. Stine. Ponownie trafiamy do upiornego parku rozrywki, stworzonego przez demonicznego Madisona Storma, a naszym celem jest uwolnić się z potrzasku, pokonując pięć pełnych niebezpieczeństw poziomów i rozgrywając szereg mini-gierek o różnym stopniu trudności.

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime
Dragon Quest Heroes: Rocket Slime

Przygodowe 26 września 2006

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime to gra, będąca połączeniem cRPG, przygodówki i platformówki. Tytuł daje nam okazję poprowadzenia jednego z najbardziej popularnych stworków, ze świata Dragon Quest – Blue Slime.

Disney's Enchanted
Disney's Enchanted

Przygodowe 6 listopada 2007

Połączenie platformówki oraz prostej gry przygodowej. Całość bazuje na filmie Disney'a pod tym samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją zarówno Nowego Jorku, jak i baśniowej krainy Andalasii.

Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society
Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society

Przygodowe 15 lipca 2008

Kolejna odsłona przygód tytułowej pani detektyw. Tym razem Nancy Drew musi zająć się odnalezieniem pewnej cennej księgi, co pozwoli jej na zdobycie członkostwa w klubie zrzeszającym najlepszych detektywów z całego świata.

Where the Wild Things Are
Where the Wild Things Are

Przygodowe 13 października 2009

Where the Wild Things Are to przygotowana z myślą o młodych odbiorcach, przygodowa gra akcji na motywach książki obrazkowej Maurice'a Sendaka i filmu wytwórni Warner Bros. Głównym bohaterem jest chłopiec, który próbuje ocalić krainę wyobraźni i jej mieszkańców przed zagładą. Gracz ma za zadanie pomóc Maksowi i jego przyjaciołom w rozwiązaniu szeregu problemów.

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Przygodowe 5 maja 2009

Przygodowa gra akcji, bazująca licencji filmowego przeboju, której akcja toczy się na terenie kompleksu muzeów. Autorzy przygotowali 14 poziomów, w których mając do pomocy jedynie pęk kluczy oraz latarkę musimy rozwiązać szereg zagadek. Zabawę urozmaicają pomysłowe mini-gierki.

Aquatic Tales
Aquatic Tales

Przygodowe prace wstrzymane

Gra przygodowo-zręcznościowa, poruszająca problematykę zanieczyszczeń wód. Zadaniem gracza jest ochranianie rodzinki sympatycznie wykonanych ryb przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice
Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice

Przygodowe 13 lutego 2009

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice to pierwszy projekt rumuńskiej firmy Beast Studios. Jest on survival horrorem, który nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego o nastoletniej łowczyni wampirów.

Journey to the Center of the Earth (2008)
Journey to the Center of the Earth (2008)

Przygodowe 11 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod tym samym tytułem oraz powieści "Podróż do wnętrza Ziemi". Przemierzamy siedem podziemnych światów, walcząc z potworami i rozwiązując zagadki.

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Przygodowe 22 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją między innymi chińskich katakumb, rozwiązując zagadki oraz staczając pojedynki z podległymi nieumarłemu cesarzowi wojownikami.

Jambo! Safari: Animal Rescue
Jambo! Safari: Animal Rescue

Przygodowe 4 grudnia 2009

Uratuj afrykańską faunę, wcielając się w jednego z czterech strażników jednego z rezerwatów. Dokonaj tego samodzielnie lub wspólnie ze znajomym w trybie kooperacji.

Treasure World
Treasure World

Przygodowe 30 czerwca 2009

Niezwykła produkcja, w której bawimy się w poszukiwaczy skarbów. Tytuł wykrywa obecne sieci Wi-Fi i to właśnie one pozwalają odszukiwać oraz zdobywać nowe artefakty.

Miami Law
Miami Law

Przygodowe 9 czerwca 2009

Tytuł oferujący możliwość wcielenia się w policjanta lub agentkę FBI. Gra łączy elementy akcji z łamigłówkami i kryminalną intrygą.

The Hardy Boys: Treasure on the Tracks
The Hardy Boys: Treasure on the Tracks

Przygodowe 1 września 2009

Nowa produkcja od twórców wielu odsłon przygód Nancy Drew. Tym razem próbujemy rozwiązać zagadkę skarbu rodu Romanowów, podróżując po Europie pociągiem.

Insecticide
Insecticide

Przygodowe 11 marca 2008

Insecticide to przygodowa gra akcji, posiadająca rozbudowaną historię detektywistyczną. Niniejsza pozycja została zainspirowana filmami sensacyjno-kryminalnymi na czele z Dirty Harry i The French Connection (polskie tytuły odpowiednio: Brudny Harry i Francuski Łącznik) oraz doprawiona odpowiednią dawką humoru.

American Girl: Julie Finds a Way
American Girl: Julie Finds a Way

Przygodowe 3 grudnia 2007

Gra zręcznościowo-przygodowa, w której poznajemy wybrane wydarzenia z okresu dorastania Julie Albright. Wiele czynności ukazano w formie prostych do zrozumienia mini-gier.

Monster House
Monster House

Przygodowe 18 lipca 2006

Przygodowa gra akcji, nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad DJ'em, Chowderem lub Jenny, zajmując się eksploracją tytułowej posiadłości.

Drake & Josh: Talent Showdown
Drake & Josh: Talent Showdown

Przygodowe 30 lipca 2007

Zabawna zręcznościówka, oparta na popularnym serialu komediowym, emitowanym przez stację Nickelodeon. Pomagamy tytułowym postaciom w odniesieniu zwycięstwa w konkursie młodych talentów.

Flushed Away
Flushed Away

Przygodowe 18 października 2006

Flushed Away studia Monkey Bar Games to gra oparta na animowanym filmie kinowym. Tytuł łączy elementy właściwe grom akcji i platformówkom, a poczynania bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miejsca znane z filmu, a także kilka nowych lokacji.

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie. Program należy do gatunku action/adventure, łączy więc elementy przygodowe z familijną, muzyczną grą akcji, stanowczo opierając się oczywiście na scenariuszu filmowego pierwowzoru.

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park
Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park

Przygodowe 18 września 2007

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park to pierwsza „przygodówka” stworzona z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, która nawiązuje do bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych serii gier z tytułową panną detektyw w roli głównej.

SpongeBob SquarePants: Plankton's Robotic Revenge
SpongeBob SquarePants: Plankton's Robotic Revenge

Przygodowe 22 października 2013

Przygodowa gra akcji na licencji popularnego serialu animowanego SpongeBob Kanciastoporty. Przebiegły Plankton zdołał wykraść sejf, w którym znajduje się przepis na słynną kanapkę Kraby Putty. SpongeBob i jego przyjaciele muszą odnaleźć trzy klucze, zanim wpadną one w ręce złoczyńcy. Gra wyprodukowana została przez studio Behaviour Interactive.