Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

2. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę DS.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Let's Pilates
Let's Pilates

Logiczne 29 kwietnia 2008

Wirtualny odpowiednik tytułowej techniki fitness. Przystępujemy do różnego rodzaju ćwiczeń, pracując między innymi nad uelastycznieniem wybranych mięśni.

Meteos: Disney Magic
Meteos: Disney Magic

Logiczne 27 lutego 2007

Meteos: Disney Magic to sequel popularnej gry logicznej, traktującej o eliminowaniu z planszy poszczególnych elementów, pojawiających się na jaj obszarze. Zespół ze studia Q Entertainment postanowił nieco urozmaicić wirtualny świat Mateos i zainteresować nim również młodsze grono posiadaczy konsoli Nintendo DS.

Paint by DS
Paint by DS

Logiczne 1 grudnia 2007

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać malarza. Kolorujemy gotowe dzieła tak znanych osobistości jak Vincent Van Gogh, czy Paul Cézanne. Po zakończeniu pracy efekt naszych starań jest oceniany przez krytyka.

MySims Kingdom
MySims Kingdom

Logiczne 28 października 2008

MySims Kingdom to druga gra z popularnej serii, powiązanej z bestsellerową marką The Sims. Tym razem mamy okazję poznać zasady rządzenia baśniowym królestwem.

Peter Pan's Playground
Peter Pan's Playground

Logiczne 26 maja 2008

Prosta gra logiczno-zręcznościowa. Przystępujemy do różnego rodzaju mini-gier, wchodząc w interakcje z tytułowym Piotrusiem Panem. Za swoje poczynania jesteśmy nagradzani filmami z jego udziałem.

Super Brain Tease: Geography
Super Brain Tease: Geography

Logiczne prace wstrzymane

Super Brain Tease: Geography to niskobudżetowa gra logiczna, dzięki której sprawdzamy swoją wiedzę o geografii, odpowiadając na pojawiające się na ekranie pytania. Niekiedy są one wzbogacane zdjęciami lub materiałem filmowym.

Love Heart
Love Heart

Logiczne 26 września 2008

Połączenie gry logicznej oraz prostego symulatora codziennego życia. Wybierając główny tryb zabawy zajmujemy się łączeniem pojawiających się na ekranie różnokolorowych serduszek.

Mechanic Master
Mechanic Master

Logiczne 21 października 2008

Mechanic Master to gra logiczna, traktująca o konstruowaniu rozmaitych dziwacznych maszyn. W założeniach bardzo przypomina słynną pecetową serię The Incredible Machine.

The Price is Right
The Price is Right

Logiczne 6 września 2008

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w którym naszym zadaniem jest zgadywanie cen prezentowanych produktów. W zabawie może brać udział maksymalnie czterech graczy.

Professor Heinz Wolff's Gravity
Professor Heinz Wolff's Gravity

Logiczne 21 listopada 2008

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przetransportowanie kulki z punktu A do punktu B. W tym celu wykorzystuje się przydzielone przez grę obiekty, tworząc między innymi mosty.

Neopets Puzzle Adventure
Neopets Puzzle Adventure

Logiczne 25 listopada 2008

Neopets Puzzle Adventure to kontynuacja gry Puzzle Quest, wyprodukowanej przez studio Infinite Interactive i stanowiącej mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi. Produkt w dużym stopniu nawiązuje do zawartości internetowego serwisu Neopets.com, który zrzesza użytkowników wychowujących miliony wirtualnych stworzeń i czyni z nich spójną, acz rozbudowaną społeczność graczy.

Monster Bomber
Monster Bomber

Logiczne 20 listopada 2006

Monster Bomber to gra logiczna, czerpiąca pełnymi garściami z pozycji pokroju Space Invaders i Bust-A-Move. Rozgrywka polega na eliminowaniu kosmitów przy pomocy kolorowych kul.

Mr. Driller: Drill Spirits
Mr. Driller: Drill Spirits

Logiczne 30 listopada 2004

Mr. Driller: Drill Spirits to kolejna część arcyciekawej serii gier logicznych. Odpowiedzialność za tę pozycję przejęła na siebie firma Namco, twórca serii Tekken, Ridge Racer oraz Pac-Man.

WarioWare: Touched!
WarioWare: Touched!

Logiczne 14 lutego 2005

Wario Ware: Touched! to udana, składająca się z dziesiątek króciutkich mini-gier pozycja, w której głównym bohaterem jest nie kto inny, a sam Wario, charyzmatyczny brat znanego wszystkim Maria. Wario Ware: Touched! wyprodukowało i wydało Nintendo.

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords
Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Logiczne 7 marca 2007

Puzzle Quest to barwna, oryginalna gra logiczna, zawierająca liczne elementy RPG i osadzona w... Etherii, świecie doskonale znanym każdemu miłośnikowi strategii fantasy. Autorami omawianej pozycji są bowiem ludzie z Infinite Interactive, której założyciel, Steve Fawkner, jest jednocześnie twórcą serii gier ze świata Warlords.

Genius DS: Equal Cards
Genius DS: Equal Cards

Logiczne 27 sierpnia 2007

Genius DS: Equal Cards to kolejna pozycja, przybierająca postać treningu umysłu. Niniejszy tytuł, ze względu na swój charakter, został przygotowany dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wieku. Niemniej jednak jest to doskonały produkt dla osób dopiero co zgłębiających tajniki matematyki.

Top Trumps: Horror and Predators
Top Trumps: Horror and Predators

Logiczne 12 października 2007

Gra o tematyce karcianej. Możemy wybierać pomiędzy dwoma taliami. Podejmują one tematykę drapieżników oraz postaci znanych z horrorów. Gracze porównują następnie wybrane parametry posiadanych kart.

Top Trumps: Dogs and Dinosaurs
Top Trumps: Dogs and Dinosaurs

Logiczne 12 października 2007

Gra o tematyce karcianej. Możemy wybierać pomiędzy dwoma taliami. Podejmują one tematykę psów oraz prehistorycznych gadów, czyli dinozaurów. Gracze porównują następnie wybrane parametry posiadanych kart.

Viva Pinata: Pocket Paradise
Viva Pinata: Pocket Paradise

Logiczne 5 września 2008

Kieszonkowa wersja popularnej gry logiczno-strategicznej. Zajmujemy się prowadzeniem własnego ogrodu, który odwiedzany jest przez różne gatunki tytułowych pinat.

Fizz
Fizz

Logiczne 25 kwietnia 2008

Fizz to pozycja o charakterze logicznym, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Zadanie użytkownika polega na właściwym ułożeniu dwudziestu pięciu punktów, z których każdy posiada cztery anteny, występujące w różnych barwach (czerwony, zielony, niebieski, żółty i biały).

7 wonders of the Ancient World
7 wonders of the Ancient World

Logiczne 31 lipca 2007

7 wonders of the Ancient World to gra logiczna, traktująca o tytułowych siedmiu cudach świata. Pozawala ona przenieść się do starożytnego świata, którego ikony stanowią wiszące ogrody Semiramidy, świątynia Artemidy w Efezie, latarnia morska w Faros czy Kolos Rodyjski.

Chessmaster: The Art of Learning
Chessmaster: The Art of Learning

Logiczne 23 października 2007

Kieszonkowa wersja gry w szachy. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz opcji szkoleniowych. Możemy także bawić się w multiplayerze oraz wypróbować kilka dość ciekawie zaprojektowanych szachowych mini-gier.

Battle vs. Chess
Battle vs. Chess

Logiczne 28 września 2010

Szachy utrzymane w klimatach fantasy, oferujące sporą liczbę trybów rozgrywki - zarówno dla samotnego gracza, jak i dwójki zapaleńców. Wszystkie figury mają postać animowanych jednostek. Sztuczną inteligencję oparto na zaawansowanych algorytmach z jedenastej odsłony serii Fritz.

WarioWare D.I.Y.
WarioWare D.I.Y.

Logiczne 29 kwietnia 2009

WarioWare D.I.Y. pozwala na projektowanie i dzielenie się z przyjaciółmi stworzonymi samodzielnie za jego pomocą tzw. mikro-grami.