Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

17. Gry Logiczne po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Gry po premierze z gatunku logiczne ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 1345
Logiczne
Tematyki
PC
PC Windows830 WWW45
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 4147 Sony PlayStation 395 Sony PlayStation 232 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable59 PlayStation Vita69
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S6 Microsoft XBOX ONE121 Microsoft Xbox 360100 Microsoft Xbox11
Mobile
Android245 Apple iOS272 Windows Phone33
Nintendo
Nintendo Switch117 Nintendo Wii72 Nintendo DS197 Nintendo Wii U32 Nintendo 3DS44 Game Boy Advance19 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Logiczne 3 października 2013

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, tym razem stworzona na licencji firmy Marvel. W produkcji pojawiają się wszyscy najważniejsi superbohaterowie, w stylu Spider-Mana, Iron Mana czy też Thora. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

PCPS4XONEX360PS3ANDiOS

Trainz Trouble
Trainz Trouble

Logiczne 21 sierpnia 2013

Casualowa gra logiczna w stylu kultowego Locomotion. Gracz wciela się w rolę dróżnika kolejowego, a jego zadaniem jest pokierowanie ruchem pociągów w taki sposób, by wszystkie składy bezpiecznie dojechały do celu. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio deweloperskie N3V Games.

PC

Klocki (2009)
Klocki (2009)

Logiczne 1 lutego 2009

Klocki to adresowana do młodych odbiorców gra komputerowa pozwalająca na zabawę w konstruowanie wirtualnych budynków, pojazdów i maszyn. Do dyspozycji graczy oddano ponad 700 klocków podzielonych na 15 kategorii, co pozwala na realizację wielu twórczych projektów.

PC

Pure Chess
Pure Chess

Logiczne 11 kwietnia 2012

Pure Chess to rozbudowany symulator gry w szachy. Tytuł oferuje możliwość zmierzenia się z komputerowym AI oraz innymi graczami, zarówno w trybie turniejowym, jak i zwykłej swobodnej grze. Poza tym, twórcy przygotowali szereg szachowych zagadek, stanowiących wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.

PCPS4XONEPS3ANDiOSWiiUPSV3DS

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Logiczne 20 czerwca 2012

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 to gra strategiczna bazująca na zasadach kultowej karcianki – Magic: The Gathering. Gracze wcielają się w role magów i toczą między sobą pojedynki, używając do tego wirtualnych kart reprezentujących rozmaite stwory, zaklęcia, umiejętności i przedmioty. Tytuł wyprodukowany został przez studio Stainless Games.

PCX360PS3

Mouse Trophy
Mouse Trophy

Logiczne 3 grudnia 2004

Mouse Trophy to wyprodukowana przez studio Neko Entertainment gra logiczna z elementami zręcznościowymi. Gracze uczestniczą w zawodach myszy, a ich zadaniem jest przeprowadzić gryzonie bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie przez pełne pułapek oraz zaskakujących mechanizmów labirynty.

PCPS2

Scriptarians: The Tournament
Scriptarians: The Tournament

Logiczne 17 października 2007

Scriptarians: The Tournament to gra logiczna z elementami edukacyjnymi (nauka programowania), stworzona przez studio Artifex Mundi. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w roli programistów i stworzyć programy kontrolujące poczynania grupki herosów ze świata fantasy. Rozgrywka opiera się na wprowadzaniu instrukcji w kodzie i weryfikowaniu ich działania w akcji.

PC

Miś Uszatek: Letnia szkoła matematyki
Miś Uszatek: Letnia szkoła matematyki

Logiczne 23 marca 2012

Miś Uszatek: Letnia szkoła matematyki to adresowana do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna z kultowym bohaterem dobranocek w roli głównej. Gracze mają okazję towarzyszyć Uszatkowi i jego przyjaciołom w zajęciach letniej szkoły matematycznej prowadzonej przez Profesora Pasiastego. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie Forever Entertainment.

PC

Treasures of Montezuma Blitz
Treasures of Montezuma Blitz

Logiczne 10 kwietnia 2012

Zręcznościowa gra logiczna, przypominająca popularne produkcje z serii Bejeweled. Zadniem graczy jest układanie w linie kolorowych klejnotów. Gra, jako pierwsza na konsoli PS Vita, udostępniana jest w modelu f2p.

PSV

Fieldrunners
Fieldrunners

Logiczne 1 października 2009

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.

PCPSPNDS

Mercury Meltdown
Mercury Meltdown

Logiczne 3 października 2006

Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki.

PSP

Chessmaster Challenge
Chessmaster Challenge

Logiczne 12 lipca 2005

Komputerowa wersja gry w szachy przeznaczona wyłącznie do dystrybucji elektronicznej, która powstała na bazie tytułu Chessmaster 10000. W odróżnieniu od pierwowzoru zawiera mniej elementów i jest skierowana przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych graczy.

PC

Tiny Brains
Tiny Brains

Logiczne 15 listopada 2013

Tiny Brains to gra logiczna autorstwa zespołu Spearhead Games. Opowiada ona o przygodach czterech gryzoni doświadczalnych, które w wyniku eksperymentu zyskały moce parapsychiczne. Teraz wykorzystują je do rozwiązywania testów przygotowanych przez szalonego naukowca.

PCPS4XONEX360PS3

Royal Mahjong
Royal Mahjong

Logiczne 21 stycznia 2013

Kolejna adaptacja legendarnej chińskiej układanki oferuje nam 120 poziomów w 6 różnych lokacjach, umiejscowionych na terenie starego, królewskiego zamku. Kilka odmian mahjonga, osiem rodzajów klocków, szereg bonusów i system osiągnięć to elementy, którymi autorzy starają się przyciągnąć graczy.

PCPSV

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)
Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)

Logiczne 27 grudnia 2008

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący) to wyprodukowany przez firmę ComfyWare program edukacyjny adresowany do najmłodszych. Podczas oglądania filmów animowanych i zdjęć, słuchania muzyki, śpiewania piosenek oraz wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych dzieci mają okazję rozwijać swoje możliwości umysłowe i umiejętności interpersonalne.

PC

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)
Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)

Logiczne 28 marca 2008

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany) to przeznaczona dla najmłodszych odbiorców gra edukacyjna, wyprodukowana przez firmę ComfyWare. Razem z sympatyczną 3-latką Didi i jej przyjaciółmi mali gracze poznają środowisko domowe oraz znaczenie codziennych czynności, a przy okazji rozwijają umiejętności językowe i wyobraźnię.

PC

Salon Piękności dla Zwierząt
Salon Piękności dla Zwierząt

Logiczne 18 listopada 2013

Gra strategiczna stworzona z myślą o najmłodszych graczach, interesujących się zwierzętami. Tym razem dostajemy możliwość pokierowania salonem piękności dla naszych podopiecznych i zadbania o ich nienaganny wygląd.

PC

Kill the Bad Guy
Kill the Bad Guy

Logiczne 28 maja 2014

Kill the Bad Guy to gra logiczna, w której głównym zadaniem gracza jest likwidowanie tytułowych „złych ludzi”, czyli byłych członków mafii i terrorystów. Dokonać tego należy w sposób dyskretny i możliwie spektakularny.

PCPS4XONE

Pokemon Link: Battle!
Pokemon Link: Battle!

Logiczne 12 marca 2014

Pokemon Link: Battle! to przeznaczona na 3DS-a kontynuacja Pokemon Link!, tytułu wydanego w 2006 roku na konsolę Nintendo DS. Ponownie mamy do czynienia z grą logiczną, w której walki między Pokemonami zostały ukazane w postaci przypominającej układanki z serii Tetris czy Bejeweled. Naszym celem jest umieszczenie w swojej kolekcji wszystkich 700 dostępnych stworzeń. Grać można zarówno samemu, jak i w kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

3DS

The Incredible Toon Machine
The Incredible Toon Machine

Logiczne 31 grudnia 1994

Kontynuacja kreskówkowego spin-offa popularnej serii logicznej The Incredible Machine. Po raz kolejny spotykamy się z Sidem i Alem, rozwiązując dedykowane młodszym graczom zagadki logiczne i ciesząc oczy zabawnymi animacjami w kreskówkowym stylu.

PC

The Incredible Machine: Even More Contraptions
The Incredible Machine: Even More Contraptions

Logiczne 28 sierpnia 2001

Czwarta odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier logicznych, bazujących na koncepcji maszyny Rude Goldberga. Kolejna część przynosi 200 zupełnie nowych etapów o rosnącym stopniu trudności, opartych na mechanice i oprawie poprzedniej części serii.

PC

ScreamRide
ScreamRide

Logiczne 3 marca 2015

Oryginalna gra symulacyjna, w której zajmujemy się konstruowaniem coraz bardziej zwariowanych kolejek górskich i testowaniem ich na żądnych wrażeń ludziach. Za powstanie gry odpowiada ekipa Frontier Development, mająca na swoim koncie m.in. ostatnią odsłonę Zoo Tycoon oraz serie Thrillville i Rollercoaster Tycoon. W przeciwieństwie do tej ostatniej, ScreamRide pozbawione jest aspektu ekonomicznego, a nasze działania podporządkowane są celom naukowym i badaniu granic ludzkich możliwości.

XONEX360

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars
Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars

Logiczne 5 marca 2015

Dwuwymiarowa gra logiczna od Nintendo, wykorzystująca najsłynniejsze postaci z kultowych gier tejże firmy. W Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars musimy przedrzeć się przez cały szereg poziomów, w których dotarcie do celu wymaga dokładnego przemyślenia sytuacji i pokonania napotkanych przeszkód. Postacie poruszają się samodzielnie i cały czas podążają w jedną stronę, zmieniając kierunek jedynie po odbiciu się od ściany.

WiiU3DS

Icebreaker: A Viking Voyage
Icebreaker: A Viking Voyage

Logiczne 20 czerwca 2013

Przygodowa gra logiczno-zręcznościowa z odważnymi wikingami w rolach głównych. Tytuł, przeznaczony na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, stanowi rozbudowaną wersję wielokrotnie nagradzanej, flashowej gry o tym samym tytule.

ANDiOS