Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. Gry Akcji Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku akcji na platformę GBA.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry akcji
Power Rangers Time Force
Power Rangers Time Force

Akcji 15 września 2001

Kolejna część przygód tytułowych superbohaterów. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną dwuwymiarową platformówką. Na uwagę zasługują jednak ciekawie zaprojektowane walki z bossami, rozgrywane przy użyciu Zordów.

Batman: Rise of Sin Tzu
Batman: Rise of Sin Tzu

Akcji 27 października 2003

Batman: Rise of Sin Tzu to efektowna gra akcji, traktująca przede wszystkim o widowiskowej walce wręcz z licznymi przeciwnikami. Jest to kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, w którym rolę tytułowego bohatera obsadza słynny Mroczny Rycerz, znany z komiksów, telewizyjnych kreskówek i pełnometrażowych filmów kinowych.

X2: Wolverine's Revenge
X2: Wolverine's Revenge

Akcji 15 kwietnia 2003

X-Men 2: Wolverine's Revenge to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), bazująca na popularnej serii komiksowej oraz wyreżyserowanym przez Bryana Singera filmie "X-Men 2". Gracz wciela się w tytułowego superbohatera, który zainfekowany zostaje śmiertelnym wirusem X i w ciągu 48 godzin musi zdobyć odtrutkę. Za scenariusz gry odpowiada Larry Hama, jeden z twórców postaci Wolverine'a. Tytuł wyprodukowany został przez studio GenePool Software.

The Grim Adventures of Billy & Mandy
The Grim Adventures of Billy & Mandy

Akcji 26 września 2006

The Grim Adventures of Billy & Mandy jest bezpardonową wirtualną bijatyką od studia Midway Games. Gra powstała na kanwie telewizyjnego serialu animowanego o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy), emitowanego przez stację Cartoon Network i stworzonego przez Maxwella Atomsa.

Pac-Man World
Pac-Man World

Akcji 16 listopada 2004

„Pac-Man World” to platformówka, w której świat obserwujemy z rzutu izometrycznego, a głównym bohaterem zrobiono starego, dobrego Pac-Mana. Pierwotna wersja gry ukazała się w roku 1999 na konsolę Sony Playstation. Zarówno producentem, jak i wydawca jest firma Namco.

Serious Sam Advance
Serious Sam Advance

Akcji 12 kwietnia 2004

Serious Sam Advance jest kolejną próba przeskoczenia poprzeczki zawieszonej na wysokości “FPP na konsoli GameBoy Advance”. Producentem gry jest Climax, firma odpowiedzialna ponadto za takie pozycje na GBA, jak: ATV Quad Power Racing i Disney’s Lilo & Stitch 2.

Double Dragon Advance
Double Dragon Advance

Akcji 11 listopada 2003

Do odnowionej wersji "przedlodowcowej" gry doszło parę elementów w postaci ulepszonej grafiki, pojemniejszych dźwięków i nowych lokacji.

Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand
Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand

Akcji 6 listopada 2001

Kieszonkowa odmiana przygód słynnego mistrza sztuk walki, który tym razem musi odnaleźć osiem magicznych scrolli. "JCA" to stosunkowo prosta bijatyka.

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Akcji 23 marca 2004

Kontynuacja wysoko ocenianej, trzecioosobowej gry akcji studia Ubisoft Montreal, w której wcielaliśmy się w rolę Sama Fishera – tajnego agenta rządowego i członka specjalnej grupy operacyjnej zwanej Trzecim Echelonem. Akcja Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow przenosi nas z terenów silnie zurbanizowanych w tropikalny rejon Indonezji, gdzie czeka nas masa nowych zadań, takich jak sabotaż bazy okrętów podwodnych czy infiltracja lokalnej wioski, w której ukrywane są tajne dokumenty.

Spy Hunter (2002)
Spy Hunter (2002)

Akcji 19 maja 2002

Remake przeboju z czasów, gdy szczytem marzeń było własne 8-bitowe Atari 800XL. Zadaniem gracza jest powstrzymanie tajemniczej korporacji NOSTRA, której celem jest „spustoszenie” naszej cywilizacji.

James Bond 007: Everything or Nothing
James Bond 007: Everything or Nothing

Akcji 17 listopada 2003

James Bond 007: Everything or Nothing to wyprodukowana przez studio EA Redwood Shores dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytułowy bohater, słynny agent MI-5, próbuje odzyskać skradzioną technologię, która trafiła w ręce niebezpiecznych wywrotowców z Europy Wschodniej. Rozgrywka łączy elementy strzelaniny oraz widowiskowe pościgi z wykorzystaniem rozmaitych pojazdów.

kill.switch
kill.switch

Akcji 21 września 2004

kill.switch to trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w wysoko wykwalifikowanego żołnierza wykonującego samodzielnie misje. W tym celu podróżujemy do rozmaitych miejsc (północna część Półwyspu Koreańskiego, tereny bliskowschodnie, region wokół Morza Kaspijskiego itd.).

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Akcji 10 listopada 2004

Gra komputerowa stworzona w oparciu bardzo popularną serię książek dla dzieci "A Series of Unfortunate Events", a także filmową adaptację trzech pierwszych części tegoż cyklu (The Bad Beginning; The Reptile Room; The Wide Window).

X-Men: The Official Game
X-Men: The Official Game

Akcji 16 maja 2006

Gra akcji przygotowana równolegle z obrazem kinowym zatytułowanym X-Men: The Last Stand. Nie bazuje ona jednak na fabule filmu, lecz stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy drugą, a trzecią częścią pełnometrażowych ekranizacji opowiadających o wyczynach X-Menów.

Alex Rider: Stormbreaker
Alex Rider: Stormbreaker

Akcji 7 lipca 2006

Alex Rider: Stormbreaker to gra akcji, w której odgrywamy rolę nastoletniej wersji szpiega wszech czasów – Jamesa Bonda. Alex Rider, wytwór wyobraźni Anthonego Horowitza, jest bohaterem całej serii książek opowiadających o przygodach młodocianego agenta wywiadu.

Final Fight One
Final Fight One

Akcji 26 września 2001

Final Fight One to, jak wskazuje sam tytuł, pierwsza odsłona słynnego cyklu tzw. chodzonych bijatyk, zapoczątkowanego na automatach coin-op pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Remake przygotowano wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Game Boy Advance.

Catwoman
Catwoman

Akcji 20 lipca 2004

Trójwymiarowa gra akcji przygotowana przez wewnętrzne studio developerskie koncernu Electronic Arts. Przedstawiana przezeń historia bezpośrednio nawiązuje do fabuły przeboju kinowego o tym samym tytule z roku 2004.

Shrek SuperSlam
Shrek SuperSlam

Akcji 25 października 2005

Shrek SuperSlam to wyprodukowana przez studio deweloperskie Amaze Entertainmen gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), osadzona w świecie doskonale znanym z filmów animowanych wytwórni DreamWorks. Gracze mogą wcielić się w tytułowego ogra lub 20 innych bajkowych postaci i wziąć udział w widowiskowych pojedynkach z użyciem pięści, kopyt, kłów i rozmaitych innych broni.

Sonic Advance
Sonic Advance

Akcji 3 lutego 2002

Klasyczne przygody Sonica oraz jego przyjaciół, tym razem w wydaniu na konsolę GameBoy Advance. Gra w bardzo dużym stopniu przypomina swoich poprzedników, także jeśli weźmie się pod uwagę jakość grafiki.

SpongeBob's Atlantis SquarePantis
SpongeBob's Atlantis SquarePantis

Akcji 23 października 2007

SpongeBob's Atlantis SquarePantis to gra zręcznościowa, bazująca motywach popularnego serialu animowanego. Tytułowy bohater odnajduje magiczny amulet, dzięki któremu razem ze swym przyjacielem Patrykiem Rozgwiazdą trafia na mityczną Atlantydę. Deweloperzy z koncernu THQ dołożyli starań, aby zachować wierność kreskówkowej konwencji oraz oryginalnemu poczuciu humoru.

Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King
Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King

Akcji 24 czerwca 2003

Klasyczna zręcznościówka, w której wcielamy się w tytułową pogromczynię wampirów i pokonujemy kilkanaście zróżnicowanych plansz. Na uwagę zasługuje możliwość upgrade'owania posiadanych broni (np. kusz).

Iridion II
Iridion II

Akcji 29 maja 2003

Druga część bardzo ciekawej kosmicznej strzelanki. Sequel ma przede wszystkim do zaoferowania większą liczbę poziomów oraz szerszy wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. W dalszym ciągu wysoki poziom prezentuje też grafika.

CT Special Forces: Back to Hell
CT Special Forces: Back to Hell

Akcji 15 sierpnia 2003

Kontynuacja jednej z bardziej udanych klasycznych strzelanek. Po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad różnymi członkami oddziału antyterrorystycznego, zwalczając pojawiające się na ekranie siły wroga.

Lizzie McGuire 3: Homecoming Havoc
Lizzie McGuire 3: Homecoming Havoc

Akcji prace wstrzymane

Lizzie McGuire 3: Homecoming Havoc to gra akcji, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli GBA. Pierwowzorem dla niej stał się popularny amerykański serial młodzieżowy, emitowany na Disney Channel. Omawiana pozycja to jedna z wielu gier, traktujących o przygodach tytułowej Lizzie.