Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. eksperymentalne/artystyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne.

PC
PC Windows382 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 541 Sony PlayStation 4179 Sony PlayStation 320 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S42 Microsoft XBOX ONE134 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android101 Apple iOS140 Windows Phone6
Nintendo
Nintendo Switch163 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U4 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

eksperymentalne/artystyczne
DEVICE 6
DEVICE 6

Przygodowe 17 października 2013

DEVICE 6 to wydana na system iOS nietypowa przygodówka studia Simogo, w której tekstowa narracja na ekranie nie tylko opisuje wydarzenia, ale także samo wizualne ułożenie liter i zdań na ekranie reprezentuje mapę eksplorowanego świata. Zabawa polega głównie na odnajdywaniu dróg do celu za pomocą tej nietypowej metody nawigacji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych.

iOS

Arrog
Arrog

Przygodowe 6 grudnia 2019

Arrog to minimalistyczna przygodówka, w której gracz przemierza sny mężczyzny, by pomóc mu zaakceptować śmierć. Tytuł został wyprodukowany przez LEAP Game Studios, a wydaniem zajęły się Playdigious i Indienova.

PCPS5PS4ANDiOS

Actual Sunlight
Actual Sunlight

Przygodowe 3 kwietnia 2014

Prosta przygodówka opowiadająca krótką historię Evana Wintera – pracownika jednej z korporacji, którego życie jest dalekie od doskonałości. Rozgrywka porusza takie tematy jak miłość, samotność i depresja.

PCPSV

Fatale
Fatale

Przygodowe 5 października 2009

Kolejne niecodzienne dzieło autorów The Path i The Graveyard. Tym razem w niecodzienny sposób zostajemy zapoznani z historią księżniczki Salome, która pozbawiła głowy Jana Chrzciciela.

PC

Behind the Screen
Behind the Screen

Przygodowe 4 kwietnia 2018

Przygodówka z elementami skradanki i gry akcji, w której śledzimy losy bohatera oskarżonego o zabójstwo ojca w Tajwanie z lat 70. XX wieku. W Behind the Screen nie tylko rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe, lecz także ukrywamy się i uciekamy, a od czasu do czasu – walczymy.

PCSwitchANDiOS

Fate of Kai
Fate of Kai

Przygodowe 19 marca 2021

Fate of Kai jest grą przygodową w formie interaktywnego komiksu. Produkcja opowiada historię chłopca przeniesionego do świata ukrytego wewnątrz magicznej księgi. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Trylight Game Studio.

PC

Fracter
Fracter

Logiczne 13 lipca 2018

Fracter to nietypowa gra logiczna z elementami action-adventure, w której wędrujemy po dziwnym labiryncie i rozwiązujemy zagadki związane z lustrzanymi odbiciami i działaniem światła. Tytuł stworzyło niezależne studio 4L Games.

PCANDiOS

Elegy for a Dead World
Elegy for a Dead World

Przygodowe 10 grudnia 2014

Oryginalna gra przygodowa, w której eksplorujemy trzy unikalne światy i spisujemy na bieżąco swoje obserwacje w pamiętniku. Elegy for a Dead World jest dziełem niezależnego studia Dejobaan Games, znanego z takich produkcji jak AaaaaA!!! A Reckless Disregard for Gravity czy Drunken Robot Pornography. Główny bohater przemierza powierzchnię trzech oryginalnych planet w poszukiwaniu pozostałości po zamieszkujących je niegdyś cywilizacjach.

PC

The White Door
The White Door

Przygodowe 9 stycznia 2020

The White Door to oryginalna gra przygodowa typu point-and-click, w której pomagamy pewnemu mężczyźnie w odzyskaniu utraconych wspomnień. Za tytuł odpowiadają deweloperzy z niezależnego studia Rusty Lake.

PCANDiOS

To Leave
To Leave

Zręcznościowe 24 kwietnia 2018

Wymagająca dwuwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w bohatera unoszącego się powietrzu na magicznych drzwiach. W trakcie zabawy każda najmniejsza pomyłka i zetknięcie się z ziemią lub licznymi przeszkodami odsyła nas na początek poziomu.

PCPS4PSV

Arden's Wake
Arden's Wake

Przygodowe 18 kwietnia 2018

Interaktywny film opracowany przez niezależny zespół Penrose Studios. W Arden’s Wake: Tide’s Fall gracz poznaje losy Meeny – nastolatki zamieszkującej wraz z ojcem latarnię górującą nad zalanym Nowym Jorkiem. Kiedy rodzic przepada bez śladu, dziewczyna postanawia wyruszyć na jego poszukiwania.

PC

Red Sails
Red Sails

Przygodowe 2023

Red Sails to artystyczna gra przygodowa nastawiona na eksplorację bezkresnej pustyni. Na pokładzie poruszającej się po piasku żaglówki pomagamy zagubionym nieznajomym, jednocześnie samemu poszukując bliskich nam osób.

PC

After the End: Forsaken Destiny
After the End: Forsaken Destiny

Przygodowe 17 lutego 2017

Przygodówka wzbogacona o elementy gry logicznej, za której opracowanie odpowiada niezależne studio Neople Games. Gracz trafia do surrealistycznego, pełnego tajemnic świata, jaki przemierza w skórze ojca i syna rozdzielonych przez czas i przestrzeń. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a filar rozgrywki stanowi eksploracja dwunastu zróżnicowanych etapów oraz rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek.

ANDiOS

Linger in Shadows
Linger in Shadows

Logiczne 9 października 2008

Linger in Shadows to ambitny projekt polskiej grupy Plastic Demo Scene, stanowiący rodzaj interaktywnego eksperymentu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie pięciu pieczęci, które pozwolą na dalszą podróż w onirycznym, wirtualnym świecie. Zabawa koncentruje się na manipulowaniu czasem i elementami otoczenia.

PS3

Photographs
Photographs

Logiczne 3 kwietnia 2019

Miks gry przygodowej i logicznej, w którym analizując tytułowe fotografie, poznajemy rozbudowaną warstwę fabularną, dotykającą tragicznych losów pięciu postaci. Mowa tu o dziele studia EightyEight Games, które wcześniej stworzyło m.in. You Must Build a Boat.

PCANDiOS

The Way of Life: Definitive Edition
The Way of Life: Definitive Edition

Przygodowe 15 marca 2018

Gra przygodowa, w której wcielamy się w jednego z trzech bohaterów (starca, osobę dorosłą oraz dziecko) stawiających czoła rozmaitym problemom. W The Way of Life: Definitive Edition akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby – tytuł czerpie z rozwiązań wypracowanych na potrzeby symulatorów chodzenia i platformówek, jednak to, z których elementów robi użytek w danym momencie, jest determinowane przez indywidualne możliwości i ograniczenia kontrolowanej postaci.

PC

Torn Away
Torn Away

Przygodowe 2023

Hybryda gry przygodowej i zręcznościowej, wzbogacona o elementy skradanki. Torn Away zabiera nas w czasy II wojny światowej, którą oglądamy z perspektywy Asyi – dziewczynki walczącej o przetrwanie podczas podróży na wschód przez Niemcy i Polskę.

PC

4PM
4PM

Przygodowe 9 lipca 2014

Niezależna gra przygodowa, za której powstaniem stoi Bojan Brbora – serbski operator i autor zdjęć do wielu krótkometrażowych produkcji filmowych. Fabuła opowiada nam jeden dzień z życia zwykłej kobiety imieniem Caroline. Nasza protoplastka budzi się bo burzliwej nocy przekonana, że czeka ją kolejny nudny dzień pracownika wielkiej korporacji. Wkrótce okazuje się on zupełnie niezwykły i na zawsze odmienia jej życie.

PC

9.03m
9.03m

Przygodowe 12 września 2013

Wymykająca się próbom ścisłej klasyfikacji gatunkowej gra niezależnego studia SpaceBudgie. Produkcja jest wyrazem hołdu dla ofiar tsunami, jakie w 2011 roku nawiedziło Japonię. Gracz wciela się w bezimienną postać, która rok po tragicznych wydarzenia odkrywa na plaży Baker Beach w San Francisco, gdzie morze wyrzuciło szczątki przedmiotów zabranych przez śmiercionośną falę.

PC

Path to Mnemosyne
Path to Mnemosyne

Przygodowe 26 września 2018

Oryginalna gra przygodowa, w której przejmujemy kontrolę nad dziewczynką pragnącą odzyskać utracone wspomnienia. Bohaterka Path to Mnemosyne mknie przed siebie, po drodze omijając przeszkody i rozwiązując zagadki pozwalające jej ruszyć dalej.

PCPS4XONESwitchANDiOS

The Black Glove
The Black Glove

Przygodowe prace wstrzymane

The Black Glove to nietuzinkowe połączenie przygodówki FPP ze zręcznościowymi grami w stylu retro. Akcja toczy się w surrealistycznym teatrze z lat 20. XX wieku, w którym czas i przestrzeń ulegają zakrzywieniu. Bohater wykorzystuje te zjawiska do zmiany rzeczywistości poprzez granie na automatach w produkcje rodem z lat 80. Jest to dzieło niezależnego studia Day For Night Games, założonego przez byłych pracowników zespołu Irrational Games (odpowiedzialnego za serię BioShock).

PCPS4

Proun+
Proun+

Zręcznościowe 27 listopada 2014

Ulepszona wersja gry zręcznościowej, łączącej futurystyczne wyścigi z inspiracjami współczesną sztuką abstrakcyjną. W grze przejmujemy kontrolę nad kulką, toczącą się wzdłuż zawieszonej w przestrzeni rurki, a zabawa sprowadza się do umiejętnego unikania przeszkód, jakimi usiane są poszczególne trasy.

ANDiOS3DS

The Beginner's Guide
The Beginner's Guide

Przygodowe 1 października 2015

Oryginalna, oparta na narracji produkcja, stworzona przez niezależne studio Everything Unlimited. Jest to kolejne dzieło Davey'a Wredena – twórcy popularnego The Stanley Parable. Gra koncentruje się na historii jego skomplikowanej relacji z przyjacielem, legitymującym się jako „Coda”. On również jest twórcą gier wideo, a my otrzymujemy możliwość przejrzenia pokaźnej biblioteki 134 stworzonych przez niego tytułów.

PC

Fractured Minds
Fractured Minds

Przygodowe 14 listopada 2019

Gra przygodowa podejmująca tematykę lęków i chorób psychicznych. W Fractured Minds gracze muszą zmierzyć się z problemami, którym na co dzień stawiają czoła osoby cierpiące na rozmaite zaburzenia psychiczne.

PCXONE