Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. eksperymentalne/artystyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne.

PC
PC Windows347 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 521 Sony PlayStation 4153 Sony PlayStation 320 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S18 Microsoft XBOX ONE106 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android95 Apple iOS132 Windows Phone6
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U4 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

eksperymentalne/artystyczne
DEVICE 6
DEVICE 6

Przygodowe 17 października 2013

DEVICE 6 to wydana na system iOS nietypowa przygodówka studia Simogo, w której tekstowa narracja na ekranie nie tylko opisuje wydarzenia, ale także samo wizualne ułożenie liter i zdań na ekranie reprezentuje mapę eksplorowanego świata. Zabawa polega głównie na odnajdywaniu dróg do celu za pomocą tej nietypowej metody nawigacji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych.

iOS

Alt-Frequencies
Alt-Frequencies

Przygodowe 15 maja 2019

Unikalna przygodowa gra tekstowa, w której wysłuchujemy fragmentów audycji radiowych, starając się wyłowić z nich informacje na temat przeprowadzanych przez rząd eksperymentów z pętlami czasowymi. Alt-Frequencies powstało we współpracy niezależnego studia Accidental Queens z ARTE France.

PCANDiOS

Zero Age
Zero Age

Logiczne 9 października 2014

Zero Age to gra logiczna, której autorami są Hosni Auji i Majd Akar. Produkcja przenosi nas do surrealistycznego świata dryfujących w powietrzu struktur, które musimy pokonać jako bohater posiadający moc manipulowania elementami otoczenia.

iOS

Framed
Framed

Logiczne 13 listopada 2014

Niezależna gra logiczna utrzymana w miłej dla oka komiksowej oprawie. Zadaniem gracza jest odpowiednie przestawianie poszczególnych elementów interaktywnego komiksu, w sposób, który pozwoli bezpiecznie uciec ściganemu bohaterowi.

ANDiOS

Icycle: On Thin Ice
Icycle: On Thin Ice

Zręcznościowe 27 listopada 2013

Oryginalna surrealistyczna platformówka, osadzona w postapokaliptycznych realiach Ziemi po lodowej apokalipsie. Wcielamy się w postać nagiego mężczyzny w meloniku, który przemierza świat na staromodnym, dwukołowym rowerku. W niezwykłym świecie na bohatera czeka cała masa wymyślnych pułapek, których pokonanie wymagać będzie zręczności i umiejętności błyskawicznego myślenia.

iOS

Glass Masquerade 2: Illusions
Glass Masquerade 2: Illusions

Logiczne 28 lutego 2019

Kontynuacja gry logicznej typu puzzle stworzonej i wydanej przez Onyx Lute. Ponownie z rozsypanych elementów układamy okrągłe plansze przypominające witraże. Glass Masquerade 2: Illusions cechuje się mroczniejszą stylistyką niż pierwsza część.

PCPS4XONESwitch

Repressed
Repressed

Przygodowe 26 września 2019

Niecodzienna polska gra przygodowa, w której gracze wcielają się w cień. W tej postaci eksplorują oni zakamarki umysłu, by odzyskać utracone wspomnienia. Za powstanie Repressed odpowiada Sigur Studio.

PCSwitch

Deep Under the Sky
Deep Under the Sky

Zręcznościowe 23 sierpnia 2014

Prosta gra zręcznościowa, w której wcielamy się w meduzę przemierzając fantazyjne krajobrazy ciemnej strony Wenus i unikając czyhających na nas pułapek i groźnych pasożytów. Cechą charakterystyczną gry jest artystyczna, lekko psychodeliczna oprawa oraz intuicyjny jedno-przyciskowy model sterowania.

PC

Gravity Ghost
Gravity Ghost

Zręcznościowe 26 stycznia 2015

Oryginalna platformówka, w której wcielamy się w bohaterkę przemierzającą galaktykę w poszukiwaniu swego zaginionego przyjaciela. Protagonistka Gravity Ghost skacze po rozmaitych ciałach niebieskich, manipulując ich grawitacją.

PCPS4

4PM
4PM

Przygodowe 9 lipca 2014

Niezależna gra przygodowa, za której powstaniem stoi Bojan Brbora – serbski operator i autor zdjęć do wielu krótkometrażowych produkcji filmowych. Fabuła opowiada nam jeden dzień z życia zwykłej kobiety imieniem Caroline. Nasza protoplastka budzi się bo burzliwej nocy przekonana, że czeka ją kolejny nudny dzień pracownika wielkiej korporacji. Wkrótce okazuje się on zupełnie niezwykły i na zawsze odmienia jej życie.

PC

Dyad
Dyad

Zręcznościowe 17 lipca 2012

Oryginalna zręcznościówka, w której sterujemy pojedynczym atomem rozpędzającym się w akceleratorze cząstek. Tytuł atakuje oczy graczy wyjątkowo intensywną i kolorową oprawą graficzną, przypominającą gry Child of Eden i Rez.

PCPS3

Off-Peak
Off-Peak

Przygodowe 15 lutego 2015

Darmowa przygodówka FPP, w której przemierzamy stację kolejową w poszukiwaniu biletu na pociąg i poznajemy losy przebywających tam postaci. Off-Peak cechuje się surrealistyczną atmosferą tworzoną zarówno przez oszczędną grafikę, jak i muzykę zespołu Archie Pelago.

PC

Evo Explores
Evo Explores

Logiczne 20 stycznia 2016

Gra logiczna, zainspirowana przez słynne Monument Valley. W Evo Explores wcielamy się w tytułowego robota, którego musimy przeprowadzić przez szereg poziomów-łamigłówek opartych na manipulacji perspektywą.

PCANDiOSWP