Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Spirit of the North (PS4)

Spirit of the North PS4

Inspirowana nordyckim folklorem gra przygodowa. W trakcie zabawy w Spirit of the North wcielamy się w lisa przemierzającego Islandię w towarzystwie ducha strażniczki zórz polarnych.

Przygodowe | TPP | indie | zwierzęta | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Sony PlayStation 4
Okładka Spirit of the North (PS4)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

1listopada2019

1listopada2019

PSN

Spirit of the North to czerpiąca garściami z nordyckiego folkloru gra przygodowa. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Infuse Studio.

Fabuła

W Spirit of the North gracz wciela się w lisa, który podróżuje po Islandii wraz z duchem strażniczki zórz polarnych. W trakcie swojej przygody nasz podopieczny nie tylko dowiaduje się więcej na temat swojej towarzyszki, lecz także poznaje historię zaginionej, starożytnej cywilizacji.

Mechanika

W Spirit of the North akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podążając za tajemniczym, czerwonym śladem na niebie, przemierzamy zróżnicowane miejsca (od tundry, przez rozległe lodowce, skończywszy na górskich szczytach oraz antycznych ruinach) i rozwiązujemy zagadki środowiskowe. Te ostatnie pozwalają nie tylko na pokonanie napotkanych przeszkód, lecz także na popchnięcie do przodu opowieści przekazywanej bez użycia słów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Spirit of the North prezentuje wysoką jakość – na szczególną uwagę zasługuje różnorodne otoczenie dopracowane z dbałością o detale. Zabawa toczy się przy akompaniamencie spokojnej, klimatycznej muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Spirit of the North

Klasyfikacja PEGI Spirit of the North

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.