Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4SwitchPCXONE
Okładka The Stanley Parable: Ultra Deluxe (PS4)
OkładkaThe Stanley Parable: Ultra Deluxe (PS4)

The Stanley Parable: Ultra Deluxe

Rozszerzona o nowe elementy reedycja wielokrotnie nagradzanej przygodówki The Stanley Parable z 2013 roku. Tytuł jest eksperymentem narracyjnym, będącym komentarzem na temat wyborów dokonywanych przez użytkowników w grach komputerowych.

Przygodowe | FPP | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Stanley Parable: Ultra Deluxe Premiera

gru2021

PC XONE PS4 Switch

Gry podobne do The Stanley Parable: Ultra Deluxe

The Forest

What Remains of Edith Finch

Firewatch

The Stanley Parable: Ultra Deluxe to rozszerzona o nowe elementy reedycja wielokrotnie nagradzanej pierwszoosobowej przygodówki The Stanley Parable z 2013 roku. Gra została wzbogacona o nowe zakończenia, lokacje oraz monologi narratora. Tytuł został zapowiedziany podczas gali wręczania nagród The Game Awards 2018.

Fabuła

Wcielamy się w tytułowego Stanleya, czyli pracownika numer 427 wielkiej korporacji, którego funkcja i stanowisko nigdy nie zostają do końca wyjaśnione. Scenariusz produkcji zawiera sporą dawkę humoru, którego źródłem często są wypowiedzi sarkastycznego narratora. Autorzy regularnie naśmiewają się ze współczesnych konwencji stosowanych w grach

Mechanika

The Stanley Parable: Ultra Deluxe jest grą dość nietypową – stanowi swoisty eksperyment narracyjny. Nie znajdziemy tutaj tradycyjnych mechanizmów zabawy, przeciwników czy klasycznych wyzwań logicznych. Zamiast tego całość koncentruje się na eksplorowaniu pomieszczeń i poznawaniu przygotowanej przez twórców historii, której przebieg możemy kształtować przez własne decyzje – postępując zgodnie ze wskazówkami narratora lub ignorując je. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Tryby gry

W The Stanley Parable: Ultra Deluxe możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

The Stanley Parable powstało w oparciu o silnik Source. Pod względem technologicznym tytuł jest dość przestarzały, jednak dzięki ciekawemu stylowi artystycznemu twórcom udało się osiągnąć przyzwoity efekt końcowy. Oprawa graficzna zapewne nikogo nie zachwyci, ale wystarcza, by oddać klimat produkcji i zaprezentować stanowiący jej chlubę, dowcipny scenariusz.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Stanley Parable: Ultra Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XONE
PS4
Switch