Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows162 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 411 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE11 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)
Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)

Logiczne 27 grudnia 2008

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący) to wyprodukowany przez firmę ComfyWare program edukacyjny adresowany do najmłodszych. Podczas oglądania filmów animowanych i zdjęć, słuchania muzyki, śpiewania piosenek oraz wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych dzieci mają okazję rozwijać swoje możliwości umysłowe i umiejętności interpersonalne.

PC

Kopciuszek
Kopciuszek

Logiczne 30 maja 2005

Gra familijno-przygodowa.Jak wskazuje tytuł opisywanego programu, na osoby zasiadające przed monitorami czeka tutaj śliczna opowieść o jednej z ulubionych dziecięcych bohaterek - Kopciuszku.

PC

Amelia i Postrach Nocy
Amelia i Postrach Nocy

Przygodowe 6 grudnia 2012

Utrzymana w stylistyce filmów Tima Burtona, interaktywna opowieść o przyjaźni, akceptacji, odwadze i wytrwałości. W grze wcielamy się w postać tytułowej Amelii oraz jej przyjaciół, którzy stawiają czoła kradnącemu dusze potworowi imieniem Skowyt. Zabawa sprowadza się do przeszukiwania w pełni interaktywnych plansz, pełnych zagadek, ukrytych przedmiotów i prostych mini-gier.

iOS

SpongeBob: Sponge on the Run
SpongeBob: Sponge on the Run

Zręcznościowe 22 stycznia 2015

Gra zręcznościowa typu runner wyprodukowana na licencji popularnego serialu animowanego o SpongeBobie Kanciastoportym. Tytuł jest jedną z kilku produkcji towarzyszących pełnometrażowemu filmowi o gąbczastym bohaterze. Ukazana w nim rozgrywka sprowadza się do kontrolowania automatycznie poruszającego się SpongeBoba podczas próby pokonania jak największego dystansu na losowo generowanej planszy, złożonej z trzech niekończących się torów upstrzonych rozmaitymi przeszkodami i znajdźkami.

ANDiOS

Lalka Klara: Stylistka
Lalka Klara: Stylistka

Towarzyskie 21 marca 2006

Lalka Klara – Stylistka to program kierowany głównie do młodych przedstawicielek żeńskiej części społeczności graczy. Dzięki tej produkcji użytkowniczki/cy mogą się wcielić w rolę stylistki mody i dać upust swoje fantazji, podczas tworzenia rozmaitych kreacji.

PC

Tukoni
Tukoni

Przygodowe 19 listopada 2020

Tukoni jest darmową grą przygodową typu point’n’click, okraszoną rysunkową i przyjemną dla oka oprawą wizualną. Tytuł powstał na bazie na ukraińskiej serii powieści graficznych autorstwa Oksany Buli, opowiadających o przygodach tytułowych istotek.

PCAND

Just Dance Kids 2014
Just Dance Kids 2014

Towarzyskie 22 października 2013

Just Dance Kids 2014 to gra rytmiczno-taneczna wyprodukowana przez studio Land Ho! z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję wykonać układy choreograficzne do 30 popularnych utworów muzyki pop i rock'n'roll. Gra bazuje na wykorzystaniu możliwości kontrolerów ruchowych.

X360WiiWiiU

Zabawy z językiem angielskim: Lis i Niedźwiedź
Zabawy z językiem angielskim: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Pierwszy program z nowej serii gier edukacyjnych tworzonych przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Tym razem dzieci poprzez zabawę poznają otaczający je świat w języku angielskim.

PC

Bolek i Lolek: Język niemiecki dla najmłodszych
Bolek i Lolek: Język niemiecki dla najmłodszych

Logiczne 8 lutego 2006

Kolejna gra edukacyjna stworzona przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Tym razem znani i lubiani bohaterowie, czyli Bolek i Lolek zapoznają dzieci z podstawami języka niemieckiego.

PC

Graj z nami część 2
Graj z nami część 2

Logiczne 13 marca 2007

Graj z nami część 2 to kolejny pakiet sześciu zręcznościowo-logicznych mini-gierek, które przygotowano z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 6 lat. Pozycja ta należy do serii programów edukacyjnych wydawanych przez firmę Aidem Media i doskonale spełnia dwie funkcje: uczy i bawi zarazem. Dzięki logicznym i zręcznościowym zabawom rozwija i ćwiczy spostrzegawczość i pamięć malucha, jego zręczność oraz koordynację oko-ręka.

PC

Bałwanek
Bałwanek

Zręcznościowe 22 września 2008

Bałwanek jest zręcznościową platformówką 3D, wyprodukowaną przez koszalińską firmę Rhema Press. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, który na polecenie Świętego Mikołaja zbiera prezenty rozrzucone po śnieżnej krainie. Tytuł stworzony został z myślą o najmłodszych odbiorcach i wprowadzeniu ich w świąteczną atmosferę.

PC

Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy
Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy

Przygodowe 31 października 2012

Gra przygodowa przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Tytuł oparto na włoskiej serii ksiązek Geronimo Stilton, która na Zachodzie cieszy sie ogormnym powodzeniem i w sumie sprzedała sie w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy.

PSP

Gabi Poznaje Świat
Gabi Poznaje Świat

Logiczne 10 października 2002

Gabi Poznaje Świat to gra edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat. Wraz z sympatyczną mrówką o imieniu Gabi, maluchy zdobywają oraz rozwijają wiedzę o otaczającym je świecie przyrody.

PC

Fineasz i Ferb: Nowe wynalazki
Fineasz i Ferb: Nowe wynalazki

Logiczne 23 listopada 2012

Fineasz i Ferb: Nowe Wynalazki to gra edukacyjna z bohaterami popularnej kreskówki w rolach głównych. Zadaniem gracza jest pomóc Fineaszowi i Ferbowi zbudować najwspanialszą kolejkę górską na świecie. Jak zwykle chłopcom towarzyszy dziobak - Agent P., który ponownie musi stawić czoła niecnemu Dundersztycowi. Tytuł wyprodukowany został przez rosyjskie studio PIPE.

PC

Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych
Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych

Logiczne 28 listopada 2005

Kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, która została przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, dopiero uczących się języka angielskiego. Dzieci znajdą tutaj ponad trzydzieści, różnorodnych mini-gierek i zabaw, mających na celu wprowadzenie oraz utrwalenie podstawowych 250 słów i zwrotów.

PC

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości
Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości

Przygodowe 7 listopada 2011

Druga z cyklu przygodowo-zręcznościowych gier studia Larian. Dinozaurzyca Karmen Rzarcique przejęła kontrolę nad muzeum, czym skutecznie odstraszyła wszystkich odwiedzających. Zadaniem gracza jest przywrócić porządek w tej instytucji, posiłkując się sprytem, refleksem i zdolnościami matematycznymi.

PC

Miś Hubert Olimpiada Podwórkowa
Miś Hubert Olimpiada Podwórkowa

Towarzyskie 15 grudnia 2008

Gra familijna skierowana do najmłodszych użytkowników komputerów z niestandardowym kontrolerem w postaci maty. Dzięki macie dzieci aktywnie biorą udział w zabawie, rozwijając przy tym szereg umiejętności, jak refleks czy koordynacja wzrokowo-ruchowa.

PC

Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź
Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Kolejna produkcja przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Gra została dostosowana do poziomu intelektualnego dziecka w wieku 4-8 lat i zawiera pięć zabaw wspomagających tok edukacji przedszkolnej, stymulujących rozwój umysłowy oraz twórcze myślenie, ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i refleks.

PC

Miś Hubert: Wakacyjna Wyspa
Miś Hubert: Wakacyjna Wyspa

Zręcznościowe 6 lipca 2009

Sympatyczna zręcznościówka dla młodszych graczy, w której bawimy się na tropikalnej wyspie. Lista atrakcji obejmuje między innymi surfowanie na desce, budowanie zamków z piasku i łapanie spadających kokosów.

PCWii

Gry i zabawy dla dzieci: Mity na wesoło
Gry i zabawy dla dzieci: Mity na wesoło

Zręcznościowe 2 listopada 2004

Mity to kolejny już zestaw z serii Gry i zabawy dla dzieci, w skład którego wchodzą cztery ciekawe programy. Tym razem wszystkie przygotowane gierki związane są z najbardziej znanymi, mitycznymi opowieściami: o Herkulesie, wojnie Trojańskiej, przygodach Odyseusza oraz wyprawie po Złote Runo.

PC

Backyard Sports: Sandlot Sluggers
Backyard Sports: Sandlot Sluggers

Sportowe 25 maja 2010

Backyard Sports: Sandlot Sluggers to skierowana do młodszych odbiorców gra sportowa. Gracze mają okazję wcielić się w role dzieciaków rozgrywających mecze baseballowe na podwórkowych boiskach. Zabawa nastawiona jest na elementy zręcznościowe okraszona humorystycznymi akcentami. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską HB Studios.

PCX360WiiNDS

Ice Land 2
Ice Land 2

Zręcznościowe 29 maja 2006

Ice Land 2 to druga odsłona gry zręcznościowej, w której najmłodsi użytkownicy komputerów mogą wcielić się w postać sympatycznego pingwina.

PC

Roszpunka
Roszpunka

Logiczne 17 września 2007

Roszpunka to kolejna produkcja przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów (dzieci w wieku 4-8 lat), a stworzona przez firmę Aidem Media. Na zawartość programu składają się: śmieszne zagadki, kolorowe puzzle oraz mnóstwo przeróżnych zadań, zabaw i konkurencji.

PC

Tommy Tronic
Tommy Tronic

Zręcznościowe 28 października 2010

Klasyczna platformówka utrzymana w dziecięcej, bajkowej stylistyce. Wcielamy się w młodego chłopca nękanego przez rówieśników, który próbuje odzyskać porwanego szczeniaka. Przemierzamy dwanaście zróżnicowanych etapów eliminując wytwory wyobraźni w postaci modyfikowanych genetycznie warzyw i wściekłych zwierząt.

PC