Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows164 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Gabi Uczy: Literki
Gabi Uczy: Literki

Logiczne 23 września 2003

Gabi Uczy: Literki to kolejny program edukacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, z wesołą mrówką Gabi w roli gospodarza. Dzięki tej produkcji maluchy uczą się liter, całego abecadła, a także poznają brzmienie i zapis głosek oraz prostych słów.

PC

Gry i zabawy dla dzieci
Gry i zabawy dla dzieci

Zręcznościowe 20 września 2004

Gry i zabawy dla dzieci to zestaw czterech gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan, Robin Hood, Guliwer, etc.), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

PC

Świat Kucyków 3
Świat Kucyków 3

Symulacje 23 lipca 2014

Trzecia odsłona serii zręcznościowo-logicznej, przeznaczonej dla najmłodszych użytkowników. Bohaterami produkcji polskiego studia Rhema Group są ponownie inteligentne i kolorowe kucyki, którymi gracz musi się opiekować.

PCSwitchANDiOS

FrogMan
FrogMan

Zręcznościowe 5 czerwca 2006

FrogMan to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Tytułowa żaba – superbohater ma nie lada zmartwienie. Jego brat został schwytany i teraz stanowi atrakcję jednego ze sklepów zoologicznych.

PC

Lalka Klara: Stylistka
Lalka Klara: Stylistka

Towarzyskie 21 marca 2006

Lalka Klara – Stylistka to program kierowany głównie do młodych przedstawicielek żeńskiej części społeczności graczy. Dzięki tej produkcji użytkowniczki/cy mogą się wcielić w rolę stylistki mody i dać upust swoje fantazji, podczas tworzenia rozmaitych kreacji.

PC

Goosebumps: The Game
Goosebumps: The Game

Przygodowe 13 października 2015

Gra przygodowa typu point-and-click, stworzona przez zespół WayForward Technologies, znany między innymi z DuckTales Remastered. Produkcja została oparta na licencji popularnych książek autorstwa R.L. Stine'a. Gracz wciela się w rolę dzieciaka, który odkrywa w drodze ze szkoły, że jego okolica została opanowana przez potwory – w lasach czają się wilkołaki, po chodnikach biegają gnomy, z kolei po zapadnięciu zmroku na ulicach roi się od ożywionych strachów na wróble.

PCPS4XONESwitchX360PS33DS

Wildlife Camp
Wildlife Camp

Symulacje 28 lipca 2010

Wildlife Camp to prosta gra symulacyjną, adresowana do młodych odbiorców. Gracz wciela się w rolę opiekuna dzikich zwierząt w obozowisku położonym na terenie afrykańskiego rezerwatu przyrody i stara się dbać o zdrowie oraz komfort swoich podopiecznych. Produkcja powstała w studiu B-Alive, znanym przede wszystkim z cyklu strategii ekonomicznych Wildlife Park.

PC

Miś Hubert Olimpiada Podwórkowa
Miś Hubert Olimpiada Podwórkowa

Towarzyskie 15 grudnia 2008

Gra familijna skierowana do najmłodszych użytkowników komputerów z niestandardowym kontrolerem w postaci maty. Dzięki macie dzieci aktywnie biorą udział w zabawie, rozwijając przy tym szereg umiejętności, jak refleks czy koordynacja wzrokowo-ruchowa.

PC

Bears Can't Drift!?
Bears Can't Drift!?

Wyścigi 9 sierpnia 2016

Przygotowana z myślą o najmłodszych graczach produkcja wyścigowa autorstwa Strangely Named Studio. W Bears Can Drift!? bierzemy udział w nietypowych zmaganiach gokartów, za kierownicą których zasiadają tytułowe niedźwiadki. Do dyspozycji graczy oddano osiem rodzajów misiów, różniących się pod względem wyglądu oraz dwanaście zróżnicowanych tras: od środowisk leśnych, poprzez baśniową zabudowę w klimatach Dalekiego Wschodu, aż po zimowe, ośnieżone plenery.

PCPS4

Tukoni
Tukoni

Przygodowe 19 listopada 2020

Tukoni jest darmową grą przygodową typu point’n’click, okraszoną rysunkową i przyjemną dla oka oprawą wizualną. Tytuł powstał na bazie na ukraińskiej serii powieści graficznych autorstwa Oksany Buli, opowiadających o przygodach tytułowych istotek.

PCAND

Śpiąca Królewna
Śpiąca Królewna

Logiczne 15 marca 2006

Śpiąca Królewna jest kolejną pozycją z serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Grę tę przeznaczono przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynających edukację. Integralną częścią niniejszego produktu są liczne zadania, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość.

PC

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska
Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska

Zręcznościowe 29 czerwca 2012

Przy okazji premiery filmu Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów młodsi gracze otrzymali produkcję z Mańkiem i przyjaciółmi w roli głównej. Tym razem filmowi ulubieńcy biorą udział w arktycznych igrzyskach sportowych rywalizując z siejącymi postrach piratami. Samemu lub ze znajomymi, gracze biorą udział w 10 zręcznościowych zawodach osadzonych w humorystycznych realiach Epoki Lodowcowej.

PCX360PS3WiiNDS3DS

Furmins
Furmins

Logiczne 31 października 2013

Konwersja produkcji logiczno-zręcznościowej z urządzeń mobilnych. Celem zabawy jest przeprowadzenie przez najeżone pułapkami poziomy grupy niezbyt rozumnych, nie mogących samodzielnie się poruszać stworków.

PSV

Detektywi w siodłach
Detektywi w siodłach

Przygodowe 3 listopada 2006

Detektywi w siodłach to gra przygodowa przeznaczona dla młodszych graczy. Fabuła przedstawia perypetie trojga przyjaciół z klubu jeździeckiego, którzy próbują wyjaśnić przyczyny wypadku, jakiemu uległa ich koleżanka. Wkrótce bohaterowie wpadają na trop spisku. Tytuł wyprodukowany został przez niemieckie studio Radon Labs.

PC

The Incredible Toon Machine
The Incredible Toon Machine

Logiczne 31 grudnia 1994

Kontynuacja kreskówkowego spin-offa popularnej serii logicznej The Incredible Machine. Po raz kolejny spotykamy się z Sidem i Alem, rozwiązując dedykowane młodszym graczom zagadki logiczne i ciesząc oczy zabawnymi animacjami w kreskówkowym stylu.

PC

Gry i zabawy dla dzieci 2
Gry i zabawy dla dzieci 2

Zręcznościowe 6 października 2004

Drugi zestaw z serii Gry i zabawy dla dzieci, w skład którego wchodzą cztery ciekawe programy. Wszystkie przygotowane gierki są oparte na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Doktora Dolittle, Ali Baby, Robinsona Crusoe i Sindbada.

PC

Klocki (2009)
Klocki (2009)

Logiczne 1 lutego 2009

Klocki to adresowana do młodych odbiorców gra komputerowa pozwalająca na zabawę w konstruowanie wirtualnych budynków, pojazdów i maszyn. Do dyspozycji graczy oddano ponad 700 klocków podzielonych na 15 kategorii, co pozwala na realizację wielu twórczych projektów.

PC

Sesame Street: Once Upon a Monster
Sesame Street: Once Upon a Monster

Towarzyskie 11 października 2011

Sesame Street: Once Upon a Monster to gra familijna stworzona z myślą o najmłodszych graczach przez studio Double Fine Productions. Głównymi bohaterami są Elmo i Ciasteczkowy Potwór, którzy starają się zadbać o pozytywne zakończenie wypożyczonej z biblioteki książki o potworach. W grze stanowiącej zbiór wciągających mini-gierek pojawia się cała plejada postaci znanych fanom Ulicy Sezamkowej.

X360

Graj z nami część 2
Graj z nami część 2

Logiczne 13 marca 2007

Graj z nami część 2 to kolejny pakiet sześciu zręcznościowo-logicznych mini-gierek, które przygotowano z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 6 lat. Pozycja ta należy do serii programów edukacyjnych wydawanych przez firmę Aidem Media i doskonale spełnia dwie funkcje: uczy i bawi zarazem. Dzięki logicznym i zręcznościowym zabawom rozwija i ćwiczy spostrzegawczość i pamięć malucha, jego zręczność oraz koordynację oko-ręka.

PC

Bolek i Lolek: Moje pierwsze literki
Bolek i Lolek: Moje pierwsze literki

Logiczne 12 grudnia 2007

Bolek i Lolek: Moje pierwsze literki to kolejna gra edukacyjna stworzona przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (materiał został dostosowany do rozwoju intelektualnego dziecka w wieku 3-5 lat).

PC

Clouds & Sheep 2
Clouds & Sheep 2

Symulacje 27 sierpnia 2015

W Clouds & Sheep 2 gracz dostaje pod swoją opiekę stado owiec, a jego zadaniem jest zapewnienie im spokojnego i przyjemnego życia. Produkcja jest kontynuacją Clouds & Sheep z 2011 roku. Za jej stworzenie odpowiada studio HandyGames, a wydaniem zajęła się firma Headup Games.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Backyard Sports: Sandlot Sluggers
Backyard Sports: Sandlot Sluggers

Sportowe 25 maja 2010

Backyard Sports: Sandlot Sluggers to skierowana do młodszych odbiorców gra sportowa. Gracze mają okazję wcielić się w role dzieciaków rozgrywających mecze baseballowe na podwórkowych boiskach. Zabawa nastawiona jest na elementy zręcznościowe okraszona humorystycznymi akcentami. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską HB Studios.

PCX360WiiNDS

Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź
Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Kolejna produkcja przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Gra została dostosowana do poziomu intelektualnego dziecka w wieku 4-8 lat i zawiera pięć zabaw wspomagających tok edukacji przedszkolnej, stymulujących rozwój umysłowy oraz twórcze myślenie, ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i refleks.

PC

Tibor: Baśń o dobrym wampirku
Tibor: Baśń o dobrym wampirku

Zręcznościowe 26 lipca 2010

Tibor: Baśń o dobrym wampirku to wyprodukowana przez studio Cateia Games zręcznościowa platformówka z elementami przygodowymi, której fabuła inspirowana była chorwackimi legendami. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, usiłującego ocalić swoją ukochaną Agness oraz mieszkańców rodzinnej wioski przed złą hrabiną i jej wampirzą armią.

PC