Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey's Adventures (PC)

Tytus, Romek i A'Tomek PC

Monkey's Adventures

„Tytus” to polska gra zręcznościowa inspirowana kultowym komiksem autorstwa Henryka Chmielewskiego. Programiści ze studia Calaris program ten dedykują głównie młodszym przedstawicielom naszego społeczeństwa, jakkolwiek starsi gracze również powinni znaleźć tu coś dla siebie.

Przygodowe | komiksy | dla dzieci | polskie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Monkey's Adventures (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2005

30maja2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Tytus” to polska gra zręcznościowa inspirowana kultowym komiksem autorstwa Henryka Chmielewskiego. Programiści ze studia Calaris program ten dedykują głównie młodszym przedstawicielom naszego społeczeństwa, jakkolwiek starsi gracze również powinni znaleźć tu coś dla siebie. Sama gra należy do popularnego gatunku action-adventure, z dodatkowym naciskiem położonym na elementy wymagające logicznego myślenia. Liczne przeszkody do przejścia i ominięcia, w postaci skrzynek, czy przepaści, wymagają od gracza umiejętności zręcznościowych i refleksu. Jednym z ważniejszych elementów niewątpliwie jest fabuła. Autorzy gry posiłkując się wieloletnim doświadczeniem sławetnego pisarza, stworzyli zupełnie nową historyjkę, opartą naturalnie na motywach znanych książeczek. Nowy wynalazek genialnego profesora T.Alenta, „Ponurol”, ma destrukcyjny wręcz wpływ na wszelkie maszyny i roboty. W grze wcielamy się w postać Tytusa. Nasze zadanie polega na uwolnieniu profesora uwięzionego przez okrutny Mega Mózg na Stacji Kosmicznej. Najpierw należy jednak odszukać swoich przyjaciół, Romka i A’Tomka, a następnie wraz z nimi dolecieć rakietą na ową stację. Rozwiązując kolejne misje wgłębiamy się w malowniczy świat, podzielony na cztery obszary (miasto, ogród, fabryka oraz wspomniana stacja kosmiczna). Do największych plusów, zdaniem autorów, zalicza się tu niepowtarzalny klimat, znany doskonale z serii komiksów o tym samym tytule.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 405 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monkey's Adventures

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tytus, Romek i A'Tomek

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB
Tytus, Romek i A'Tomek - recenzja gry
Tytus, Romek i A'Tomek - recenzja gry

Recenzja 22 lipca 2005, 11:41

Z kolei, jeśli kogoś niepokoi element walki i śmierci w grze dla dzieci, to spieszę uspokajać. Nie ma tu ani kropli krwi. Roboty raczej rozsypują się na części, niż umierają, a Tytus w swej najgorszej formie po prostu leży zemdlony, a iskierka życia tli się w nim jeszcze, co wyraźnie widać. Jeśli stanie się najgorsze – natychmiast dochodzi do wczytania gry przy ostatnio odwiedzonym punkcie zapisu. Można dać tę grę dziecku bez szczególnych obaw o poniesione przez nie straty moralne.