Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCNDS3DSPS3WiiX360
Okładka Ice Age: Continental Drift – Arctic Games (Wii)
OkładkaIce Age: Continental Drift – Arctic Games (Wii)

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska

Ice Age: Continental Drift – Arctic Games

Przy okazji premiery filmu Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów młodsi gracze otrzymali produkcję z Mańkiem i przyjaciółmi w roli głównej. Tym razem filmowi ulubieńcy biorą udział w arktycznych igrzyskach sportowych rywalizując z siejącymi postrach piratami.

Zręcznościowe | dla dzieci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska Premiera

29cze2012

PC X360 PS3 NDS Wii 3DS

Gry podobne do Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska

SpongeBob SquigglePants

Rio

Madagascar 3: The Video Game

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska to zręcznościowa produkcja familijna. Towarzyszy ona premierze czwartej części znanego i lubianego filmu: Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów. Gra powstała w studiu Behaviour Interactive (znanym wcześniej pod nazwą Artificial Mind and Movement albo A2M), które dało światu m.in. takie tytuły, jak Wet, Naughty Bear czy Indiana Jones and the Staff of Kings.

Rozpoczął się przełomowy okres w dziejach świata – wędrówka kontynentów. Bezwolnie dryfując po bezmiarach oceanu, Maniek, Sid i Diego wraz z przyjaciółmi spotykają bandę piratów morskich pod wodzą kapitana Flaka. Razem odnajdują prehistoryczny skarb. Nie widząc innego sposobu na jego sprawiedliwy podział, bohaterowie decydują się na rozegranie igrzysk sportowych, których zwycięzca bierze wszystko.

Gracz może opowiedzieć się po stronie Mańka i przyjaciół lub bezwzględnych piratów. Sterując znanymi z filmu postaciami bierzemy udział w dziesięciu zwariowanych konkurencjach wymagających wykazania się zręcznością i refleksem. Należą do nich między innymi skoki po górach lodowych, wyścigi po ośnieżonych stokach czy też strzelanie z procy kokosami. Wygrywając w danej konkurencji gracz zostaje odznaczony brązowym, srebrnym lub złotym żołędziem. Rozgrywkę można prowadzić w trybie fabularnym lub gry swobodnej.

Do zabawy możemy zaprosić przyjaciół, z którymi staniemy do rywalizacji w arktycznych igrzyskach bądź też połączymy z nimi siły w trybie współpracy.

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska, podobnie jak kinowy pierwowzór, zawiera sporą dawką humoru. Produkcja skierowana jest raczej do młodszych odbiorców, ale bawić się przy niej mogą zarówno rodzice ze swymi pociechami jak i wszyscy ci, którzy arktycznej sagi nie mają nigdy dość.

Ostatnia modyfikacja 8 czerwca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP1)/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
PC
X360
PS3
Wii
NDS
3DS