Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows164 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Ice Land 2
Ice Land 2

Zręcznościowe 29 maja 2006

Ice Land 2 to druga odsłona gry zręcznościowej, w której najmłodsi użytkownicy komputerów mogą wcielić się w postać sympatycznego pingwina.

PC

Przygody Odyseusza, Herkules
Przygody Odyseusza, Herkules

Zręcznościowe 16 października 2004

Zestaw dwóch gier dla najmłodszych użytkowników komputera, które są związane z najbardziej znanymi, mitycznymi opowieściami: o przygodach Odyseusza i o Herkulesie.

PC

Doktor Dolittle, Sindbad
Doktor Dolittle, Sindbad

Zręcznościowe 15 września 2004

Kolejny zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów - tym razem: Doktora Dolittle oraz Sindbada. Każdy program składa się z m.in. bogato animowanej opowieści, kolorowanki, gierek logicznych i strategicznych, turniejów czy wyścigów.

PC

Crazy Kickers
Crazy Kickers

Sportowe 1 października 2004

Crazy Kickers to wyprodukowana przez niemiecką firmę Phenomedia zręcznościowa gra piłkarska. Gracze mogą spróbować swoich sił w kierowaniu poczynaniami zawodników 8 zwierzęcych drużyn futbolowych. Areną zmagań są m.in. sawanna, pole ryżowe oraz boisko nieopodal egipskich piramid.

PC

Przygody Misia
Przygody Misia

Zręcznościowe 21 marca 2005

Przygody Misia to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w tytułowego pluszowego zwierzaka, dzieci przemierzają zróżnicowane tereny w poszukiwaniu diamentów.

PC

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Święty Mikołaj to pozycja reprezentująca gatunek gier platformowych, którą przygotowano z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Magazyn Św. Mikołaja jest wypełniony prezentami przygotowanymi dla dzieci. Pewnej nocy złośliwe trolle zakradają się do wspomnianego składu i kradną wszystkie upominki. Zrozpaczony Św. Mikołaj wie, że nie może zawieść dzieci z całego świata i jakimś sposobem musi odzyskać skradzione podarunki.

PC

Karate Panda
Karate Panda

Zręcznościowe 7 lutego 2010

Karate Panda to skierowana do młodych graczy platformówka 2D, wyprodukowana przez firmę Moriquendi. Spokojne życie rodziny pand zakłócili kłusownicy, którzy uprowadzili małe niedźwiadki. Obeznany z tajnikami karate ojciec-panda rusza na pomoc porwanemu potomstwu.

PC

Teletubbies: Zabawa z Teletubisiami
Teletubbies: Zabawa z Teletubisiami

Towarzyskie 8 sierpnia 2000

Kolejna gra edukacyjna, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć wspólnie z czterema sympatycznymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego serialu produkcji BBC, czyli tytułowymi Teletubisiami.

PCPS1

Bałwanek
Bałwanek

Zręcznościowe 22 września 2008

Bałwanek jest zręcznościową platformówką 3D, wyprodukowaną przez koszalińską firmę Rhema Press. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, który na polecenie Świętego Mikołaja zbiera prezenty rozrzucone po śnieżnej krainie. Tytuł stworzony został z myślą o najmłodszych odbiorcach i wprowadzeniu ich w świąteczną atmosferę.

PC

Farm
Farm

Strategiczne 25 listopada 2009

Farm to gra strategiczna z rodzaju time-management (zarządzanie czasem). Gracze mają okazję pomóc parze nastoletnich bohaterów doprowadzić niewielkie gospodarstwo rolne do rozkwitu. Produkcja koszalińskiej firmy Rhema Press adresowana jest głównie do odbiorców z rynku tzw. casuali (okazjonalnych graczy).

PC

Elf: Zwariowane Przygody
Elf: Zwariowane Przygody

Zręcznościowe 3 listopada 2006

Elf: Zwariowane Przygody to platformówka skierowana do młodych użytkowników komputerów. Wcielając się w rolę tytułowego elfa, dzieci wyruszają na poszukiwania magicznych butelek.

PC

Pocahontas
Pocahontas

Logiczne 20 grudnia 2006

Pocahontas jest kolejną pozycją z serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Grę tę przeznaczono przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynających swoją edukację. Jej integralną część stanowią liczne, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość zadania, zaserwowane pod postacią niezapomnianej przygody.

PC

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo
Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo

Zręcznościowe 28 kwietnia 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo to gra komputerowa dla najmłodszych użytkowników komputera, nawiązująca do popularnego, animowanego programu telewizyjnego „Królestwo Maciusia”. Całość przypomina w pewnym stopniu gry familijne z Hugo, a także z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych.

PC

Wesołe przedszkole Koziołka Matołka
Wesołe przedszkole Koziołka Matołka

Logiczne 30 maja 2005

Wesołe przedszkole Koziołka Matołka to kolejny tytuł z serii edukacyjnych gier dla najmłodszych dzieci (do 7-8 roku życia). Całość została opracowana w oparciu o założenia dydaktyczne programu wychowania oraz nauczania przedszkolnego.

PC

Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a
Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a

Zręcznościowe 23 listopada 2007

Go West: A Lucky Luke Adventure to wypełniona akcją platformówka, traktująca o najszybszym rewolwerowcu na Dzikim Zachodzie imieniem Luke. Niniejsza pozycja powstała w oparciu o animowany film Go West!

PCWiiNDS

Wielka przygoda Denisa
Wielka przygoda Denisa

Przygodowe 28 kwietnia 2008

Wielka przygoda Denisa to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez studio Moonrise Interactive. Tytułowy bohater wyrusza na wyprawę do tajemniczego zamczyska w poszukiwaniu bezcennego skarbu. W rozwiązywaniu zagadek i walce z przeciwnikami pomaga mu magiczny kryształ, który otrzymał od swego dziadka.

PC

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum
Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum

Towarzyskie 9 listopada 2010

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum to adresowana do młodych odbiorców gra przygodowa z elementami edukacyjnymi. Tytułowy bohater postanawia odwiedzić Rzym, aby zbadać tamtejsze koloseum. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji terenu, interakcjach z napotykanymi postaciami i rozwiązywaniu prostych zagadek, wspomagających rozwój spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia.

PC

Brain College: Magic Shop
Brain College: Magic Shop

Logiczne 16 lipca 2009

Brain College: Magic Shop to casualowa gra logiczna z rodzaju time management (zarządzanie czasem), wyprodukowana przez firmę City Interactive z myślą o młodszych wiekowo odbiorcach. Zadaniem gracza jest pomóc początkującej czarownicy Lilly w prowadzeniu sklepiku z magicznymi przedmiotami. Zabawę urozmaicają proste, logiczno-zręcznościowe mini-gierki.

PC

Madagascar 3: The Video Game
Madagascar 3: The Video Game

Zręcznościowe 5 czerwca 2012

Madagascar 3: The Video Game to zręcznościowa platformówka, stanowiąca swobodną adaptację filmu animowanego wytwórni DreamWorks - Madagascar 3: Europe's Most Wanted. Gracz ma za zadanie pomóc Aleksowi, Marty'emu, Melmanowi i Glorii uciec przed podstępnym kapitanem Chantelem DuBoisem i bezpiecznie wrócić do Nowego Jorku. Gra wyprodukowana została przez studio D3 Publisher.

X360PS3WiiNDSPSV3DS

Wesołe Przedszkole Reksia
Wesołe Przedszkole Reksia

Logiczne 2 października 2003

Wesołe Przedszkole Reksia to kolejny tytuł z serii edukacyjnych gier dla najmłodszych dzieci (od 4 do 8 roku życia), tym razem jednak z sympatycznym pieskiem w roli głównej. Program został opracowany według założeń dydaktycznych wychowania przedszkolnego i zawiera w sumie siedem interesujących zabaw.

PC

Koziołek Matołek Idzie do Szkoły
Koziołek Matołek Idzie do Szkoły

Logiczne 10 października 2001

Koziołek Matołek Idzie do Szkoły to gra edukacyjna, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (dzieci w wieku od 5 do 10 lat).

PC

Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii
Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii

Logiczne 10 października 2001

Na tropie zaginionej księgi ortografii to kolejna gra edukacyjna z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych. Opisywany tytuł stanowi zbiór czternastu ciekawych zabaw z ortografią, przeznaczonych dla użytkowników od siódmego roku życia.

PC

Roszpunka
Roszpunka

Logiczne 17 września 2007

Roszpunka to kolejna produkcja przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów (dzieci w wieku 4-8 lat), a stworzona przez firmę Aidem Media. Na zawartość programu składają się: śmieszne zagadki, kolorowe puzzle oraz mnóstwo przeróżnych zadań, zabaw i konkurencji.

PC

Księga Dżungli, Piotruś Pan
Księga Dżungli, Piotruś Pan

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Kolejny zestaw dwóch gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan oraz Mogli z „Księgi Dżungli”), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

PC